Skocz do zawartości

malawi poczatek


pojemność 200l wymiary100/40/50 filtracja eheim2073,aqael fan 3+dyfuzory oświetlenie 3x38W T5(roślinne+morskie+dzienne) podłoże piasek kwarcowy drobny rośliny mikrozorium,anubias obsada-w trakcie ustalania być może -pseudotropheus el. mpanga1x4 -metriclima membe deep 1x4 -plus ewentualnie "yellow"


Z kategorii:

Akwaria

· 3309 grafik
  • 3309 grafik
  • 6763 komentarzy do grafik


Rekomendowane komentarze

Perez666

Opublikowano

Niestety ale kiepsko :( Zlikwiduj te "garaże" i zaopatrz się w kilka większych brył,zasłoń sprzęt.Pozbądź się roślin bądź ogranicz do 1 lub 2.To nie holender :wink: Trzeciego gatunku już tam nie upchasz...

klub-malawi.pl

Opublikowano

Oj, czasem początki nie są łatwe... Nie będę pisał o guście, nie w tym rzecz, chcę jedynie Kolegę uświadomić w tym, iż obecny aranż można było zaobserwować 10-15 lat temu, gdy i wiedza i materiał i poglądy na pewne sprawy były zgoła (delikatnie mówiąc) odmienne :wink: Martwi mnie owa karkołomna konstrukcja, której niewątpliwych walorów budowlanych nie da się przegapić... Jest duża szansa na to, by przyszli górnicy z malawi pozbawili ją, że tak powiem przestrzenności. Dodatkowo, mogą pozbawić Cię również samego baniaka :wink: A teraz bez żartów, poważnie, pomyśl o zmianach. Flora, hmm do holendra jeszcze kilometr brakuje, ale co za dużo, to niezdrowo. Przyjdzie glon i oszpeci anubiasy, a mikro po części oskubią fiszki. Obsada, którą masz na myśli: pierwszy i trzeci gatunek są za duże do Twojego zbiornika, dodatkowo mpanga jest dość agresywna. Wanna, jak moja - niewielka, więc zalecam jeden, góra dwa mało agresywne gatunki z niewielkimi haremami. Początkującemu malawiście doradzam rdzawe i sauloski - odmianę coral. Żywieniowo i kolorystycznie ładnie dobrane towarzystwo. Pozdrawiam.

unknown soldier

Opublikowano

Mnie się nie podobają kamienie, pominę kwestię gustu, chodzi bardziej o stabilność przy podłożu. Dla małego pyszczaka garść piachu to kilka minut kopania a lubią kopać, i to dużo. Po dwóch tygodniach tak mi nakopały, że akwarium było nie do poznania, całe szczęście, że kamienie były stabilne. Jak podkopią kamień na dole - poleci coś z góry, w najlepszym wypadku porani lub zabije rybę, w najgorszym - rozwali szkło i po akwarium... Zmień ułożenie póki jeszcze nie dodałeś ryb.

stach1111

Opublikowano

ehhh,a tak mi się ten wystrój podobał :( ..ale cóż, dzisiaj zrobiłem przemeblowanie. Żaden z dużych kamieni nie leżał bezpośrednio na piachu ,tylko na podstawkach z mniejszych kamieni zasypanych piachem więc nic nie groziło ani rybom ani baniakowi. co do tego że Mpanga i yellow sie nie nadają do tego baniaka-no to już chyba lekka przesada,zresztą o obsadzie dyskutuję i radzę się w innym wątku i w razie czego zapraszam tam do dyskusji. Rośliny w akwa zredukowałem ale tylko trochę 8) Oczywiście niektóre argumenty mnie przekonały dlatego zdecydowałem sie jednak przemeblować baniaczek. Nowe zdjęcie dam jutro ,bo dzisiaj po moich wielogodzinnych wysiłkach powstał jeden wielki męt :cry: Nie wiem tylko czy mam zamienić tą fotkę czy dodać nowe do galerii?

klub-malawi.pl

Opublikowano

Kolego, zrobisz jak uważasz. Ja przedstawiam Ci jedynie swoje spostrzeżenia, do których możesz mieć stosunek jaki zechcesz... Najważniejsze są tu ryby, a te, którymi postanowiłeś zasiedlić swój zbiornik moim zdaniem, gdy dorosną będą zbyt duże. Mpanga (i zapewne to wiesz, gdyż wiedza ta jest ogólnodostępna) dorasta do 12-13 cm, yellow do 10-11 cm. Owszem yellowki mógłbyś hodować w takim baniaku, ale wówczas, gdyby były jedynym przedstawicielem fauny w Twoim akwa. A skoro mają tu jeszcze pływać dwa gatunki, to uważam, iż będzie im brakować miejsca. I nie chodzi tu bynajmniej o wysokość akwa (czytaj jego litraż), ale o powierzchnię dna, która przy odpowiednio dużej aranżacji skalnej stanie się zaskakująco mała dla trzech gatunków. Owa Mpanga zdominuje resztę załogi, a samiec membe, zważywszy na również niebieską barwę będzie miał wciąż z nim na pieńku. Skończy się to wyżej wymienioną dominacją, a reszta ryb będzie zestresowana, słabo wybarwiona i ciągle ukryta między kamieniami. Jednak jak już napisałem, to moje zdanie i zawartymi w nim sugestiami nie musisz się zgadzać. Powodzenia. Zdjęcie wstaw nowe.

stach1111

Opublikowano

bardzo koledze dziękuję za wyczerpującą opinię :) Tak jak już napisałem,na temat obsady do mojego zbiornika prowadziłem konsultacje w dziale "obsada" pod tytułem "malawi 200l początek" i tam dzięki uprzejmości kilku doświadczonych (jak mniemam malawistów) uzyskałem podpowiedż że zestaw Mpanga-Membe deep będzie niezły do naszego akwa(przy czym zaznaczyłem że mpanga musi być bo jest obiecana mojemu synowi i przepadło),prowadziliśmy tam również dyskusję na temat tzw."kontrolowanego przerybienia"-stąd mój(i nie tylko mój) pomysł z yellowkiem.Wolałbym więc nie ciągnąć tego wątku w tym miejscu,jeśli masz ochotę do polemiki w tym temacie to zapraszam do w.wym wątku. Na marginesie ,to jestem w trakcie lektury Ada Koningsa no i powiem szczerze że tam podane są zupełnie inne wymagania i rozmiary akwa dla danych gatunków,no ale nieważne;nie tu i teraz o tym :) Woda jeszcze niestety mętna,więc jeszcze czekam.Konstrukcja wzmocniona i ujednolicona,niektóre elementy sprzetu pozasłaniałem no i się zobaczy :wink: Tak czy inaczej większej rewolucji już nie przewiduję bo najnormalniej nie dam już rady :cry: Pozdrawiam i dzięki za rady :)

kunta

Opublikowano

mi osobiście się nie podoba. Jak zwykle czyli - za jasno, za zielono - ogólnie za kolorowo... Pierwsze skojarzenie jakie nasunęło mi się na myśl kiedy zobaczyłem ten baniak to wystaw w kwiaciarni :) - rzeczywiście ale to rośliny plus poukładane jeden na drugim kamienie nijak się mają bo klimatów które ja preferuję. Włóż mniej, a większych kamieni, bardziej "brylastych" i spróbuj jakoś sprzęt zamaskować....

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.