Jump to content

moje pierwsze malawi

pulasio
 Share


pojemność: 200l wymiary 100x40x50 Filtracja: JBL e700 plus wew. Aquael FAN 3 Oświetlenie: narazie jest standardowe ale będzie zmienione na coś innego Podłoże: piasek Dekoracje: łupek zakupiony w sklepie ogrodniczym Obsada: niedawno uruchomione więc jeszcze w planach oczywiście nie zaszkodzi jakaś podpowiedź :) komentarze mile widziane, oczywiście jeszcze z tyłu pójdzie tło ale czekam bo jeszcze mi go nie przywieźli


From the category:

Akwaria

· 3,307 images
  • 3,307 images
  • 6,766 image comments

 Share


Recommended Comments

te kamienie wyglądają jak stare rusztowanie , akwa nieudane i to w dużym stopniu.Daj sobie ze 3-4 duży bryły serpentynitu lub czegoś podobnego i czekaj na tło, a na pewno będzie lepiej.

Link to comment

Wykadruj zdjęcie(btw przydałoby się lepszej jakości),wymień łupek na inny kamień(piaskowiec,wapień,serpentynit)bo taki trój-poziomowy parking kiepsko wygląda...

Link to comment

hmmm szczerze powiedziawszy ciężko jest w pobliżu mojej miejscowości coś dostać innego (jeśli chodzi o kamień) a poza tym osobiście podoba mi sie taki kontrast czarny kamień i biały piasek. W dodatku sprzedawca powiedział że po ten kamień często przyjeżdzają do niego osoby z pobliskich miejscowości i biora do akwarium z pyszczakami. Co do jakości zdjęcia postaram się zrobić jakaś cyfrówka bo narazie zdjęcie było robione telefonem ale chciałem jakiejś opinie zasięgnąć dlatego. A z parkingiem to miałem w planach jak najwiecej kryjówek... :)

Link to comment

Jezeli chodzi o kamien nie myslales o zwyklych otoczakach...ktorych wszedze pelno! ,lupki raczej nadaja sie na zrobienie tla i na to bym je wykorzystal.Na teraz ocena 2 "takie domki z kart" sa straszne nienaturalne a przeciez zbiornk powinien wygladac jak wycinek jeziora .

Link to comment

Miałem coś konstruktywnego i motywującego napisać, ale p. elozox trafił w sedno. Wyższe konstrukcje z kamieni wyglądałyby lepiej niż ta wielka płyta. Oceniamy wygląd, tak, nie chęci ;) Życzę radochy i udanych obserwacji z hodowli, jak tylko się uda ogarnąć kwestię dekoracji.

Link to comment

hehe no na końcu troche motywujących komentarzy :P bo na poczatku miałem można powiedzieć "załamkę" :P:P ale ok trochę słów od bardziej obeznanych na pewno pomogą i coś pomyślę nad zmianą dekoracji. Co myslicie o obsadzie? Wiem że w tak małym baniaku poszaleć nie mogę ale myślałem nad 2 gatunkami, chciałbym mieć tu kontrolowane przerbienie. Patrząc w bazę ryb na stronie i z dostępnych zdjęć najbardziej spodobały mi sie 5 gatunków, w skali trudności też nie są jakieś ciężkie dla początkującego, a mianowicie to: Cynotilapia afra (cobue), Metriaclima astherar (red), Pseudotropheus saulosi, Pseudotropheus socolofi, Labidochromis caeruleus.

Link to comment

Kolego, z doświadczenia uważam, a muszę powiedzieć, iż mam podobnych gabarytów wannę, z wymienionych przez Ciebie gatunków z powodzeniem zadomowisz sauloski oraz afry. Czy razem? Tu bym się zastanawiał, bo choć żywieniowo tak, to na przykład moje afry mimo, że to nie odmiana Orange, są mocno agresywne. Jak wpłynie dominacja afr na saulosi, można się domyślać. Poza tym, nie wiem czy tak łatwo kupisz ich pomarańczową odmianę... Yellowki, redki,(których nazwę pomyliłeś), socolofi, są nieco za duże do Twojego zbiornika i nie czułyby się w nim dobrze. Myślałeś może o saulosi, ale odmianie coral? Nieduża, niezbyt wymagająca ryba, która przez wielu jest niedoceniana,a w odpowiednich warunkach pięknie się wybarwia... Szczerze Ci ją polecam w liczbie 2 samców z niewielkim haremem. Pomyśl. Pozdrawiam.

Link to comment

Z tego paleniska to ognia nie będzie. Nie układaj kamieni w określony sposób, pomyśl jak mogłoby to wyglądać w środowisku naturalnym i zrób tak. Pomyśl nad tłem. Na razie 4

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.