Jump to content

pierwsze malawi

resetownia
 Share


Pojemność: 160l. Wymiary: 100/45/35 Filtracja: JBL e900 (biolog, wkłady zeolit + koral + ceramika), głowica AquaEl FAN-1 (machanik z włókniną) Oświetlenie: 2 x 30W (Hagen SUN GLO + FLORA-GLO) Ogrzewanie: Elite 150W Dekoracje: tło (zrobiłem z piaskowca czerwonego), kamienie (piaskowiec) Obsada: 6 x Pseudotropheus Saulosi, 6 x Maylandia Estherae red red


From the category:

Akwaria

· 3,295 images
  • 3,295 images
  • 6,732 image comments

 Share


Recommended Comments

Nie jest zle.Sprzet nie daje po oczach, kamienie pasuja do tla.Jedyna rzecz do jakiej mozna sie doczepic to redy.Sa to za duze ryby do takiego litrazu.Przemysl to i wymien je na cos mniejszego.

Link to comment

Jak Wielu na tym forum do tej pory od lat kilkunastu miałem "zwykłe" towarzyskie akwarium. Po wielomiesięcznych przymiarkach, gromadzeniu wiedzy, materiałów i finansów zdecydowałem się zmienić biotop na Malawi. Oto wynik. Podłoże - piasek kwarcowy, tło (ok. 30kg dzielone na pół) piaskowiec klejony silikonem szklarskim do spienionego pcv, pod kamieniami 2 cm styropian, parametry w ody w normie na podstawie paskowych testów (znam ich miarodajność), do obsady należy doliczyć 4 glonojady i 3 kiryski (pozostałość po poprzednim systemie...) Proszę o uwagi co do redukcji która musi nastąpić po wybarwieniu się samców. Na koniec chciałem podziękować Wszystkim, którzy swoją wiedzą zgromadzoną na tym forum przyczynili się do zarażenia mnie pasją do Malawi oraz zgłębili moją wiedzę o tym biotopie i akwarystyce w ogóle.

Link to comment

Akwa ładne, choć pozbyłbym się roślinek bo wyglądają niezbyt zdrowo :? Z obsady zostaw saulosi i ew. dołóż coś niedużego i niebieskiego dla kontrastu :) Sprawdzaj co jakiś czas czy kamienie z tła dobrze trzymają, silikon niezbyt dobrze łączy się pcv :(

Link to comment

Silikon trzyma bardzo mocno. Pcv przed klejeniem zostało "porysowane" ostrym narzędziem i odpowiednio zmatowione. Rośliny tj. anubias ma na krawędziach liści glony. Jęli chodzi o ryby to mam nadzieję że samce obu gatunków wybarwią się co zwiększy "pstrokatość" obsady. Co polecacie na miejsce red red? Acei czy rdzawe?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.