Jump to content

150x50x60 450l tło DIY filtr wew.Resun 2000l/h zew jbl cp500 pokrywa standart wraz z oświetleniem,cytrocara mooriiParalabidochromis Rock Kribensis,Haplochromis Obliquidens

damian.p75
 Share


Witam. To mój pierwszy wpis na forum.Może to nie na 100% Malawi ale wykonane własnoręcznie.Chętnie posłucham uwag no i oczywiście pozytywnych opinii.


From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

 Share


Recommended Comments

Witaj na naszym forum. Tło i oświetlenie - Tło mimo "pewnej kanciastości" ma duży potencjał. Przesunął bym oświetlenie trochę do przodu by nie było odblasku na górnej półce. Może by zdjąć parę lumenów ze "schodków" z prawej strony (przy lustrze wody). Patyna czasu też uczyni tło bardziej naturalnym. Na środku fajna plaża. Raczej będziesz musiał zdecydować się: albo Malawi, albo Wiktoria. Jeżeli Malawi - to Cyrtocara moori może być fajną podstawą obsady. Zbiornik 150cm, według niektórych jest dla niej za mały, według mnie wystarczy (jako minimum). Jest to "silna non-mbuna" tzw."wyjadacz" raczej przy dnie. Może być zarówno z mbuna (maingano fajnie zagospodarowało by tło), jak i z nie nazbyt delikatną non-mbuną (któryś z silniejszych toniowych Copadichromisów). Trzymam kciuki, byś wybrał Malawi:) Tak, czy inaczej - Powodzenia.

Link to comment

Cioofku - nasz dialog wydał mi się znajomy:) - dotyczył Twojego akwarium, gdzie była bliźniacza sytuacja:) Różnica między nami bierze się stąd, że ja nie jestem wielbicielem glonów.

Link to comment

Jeśli chodzi o kanty to w realu nie są tak ostre żeby ryby mogły się o nie kaleczyć.To pierwsze i jedyne tło wykonane przeze mnie więc na pewno nie jest wolne od jakiś błędów. Mam też nadzieję że glony w miarę szybko porosną glonem i będzie git(oczywiście bez przesady). Co do obsady to poobserwuję zachowania ryb i zobaczę jak będą współżyć ze sobą.Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Za wszystkie komentarze i porady wielkie dzięki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.