Jump to content

po zmianach

pozner
 Share


500l, 180x55x50, to się nie zmieniło. DEKORACJA: wyleciało kilka kamieni, co by rybki miały więcej plaży i nie wyglądały jak nasi wczasowicze na bałtyckiej plaży :) OŚWIETLENIE: LED,8 listw led 70cm. 5630, 1260Lm/m z białym światłem 6500K + 2 listwy 60cm. z diodami czerwono-niebieskimi FILTRACJA: zew: Tetra ex700 i Tetra ex1200 wew: 2000l/h OBSADA: Protomelas steveni taiwan reef Placidochromi phenochilus mdoka Otopharynx tetrastigma Copadichromis geertsi gome Obsada ostateczna, mam nadzieję, na długi czas


From the category:

Akwaria

· 3,295 images
  • 3,295 images
  • 6,732 image comments

 Share


Recommended Comments

Niestety rosną dość wolno, a dwie w ogóle nie urosły, Z nich chyba nic nie będzie. Reszta rośnie wolno, ale rośnie. Prawdopodobnie twoje mdoki pochodzą z tego samego stadka, tyle że ja wykupiłem już końcówkę. Jak tobie rosną?

Link to comment

Moje rybki zupełnie nie są "miarodajne", bo: 1/ Rosną niezbyt szybko.... bo wszystkie swoje ryby (nawet małe, w okresie najszybszego wzrostu) karmię raz dziennie i to umiarkowanie. 2/ Raczej nie są z tego samego stada, bo mają już bardzo dobrze ponad rok.:D Chyba, że "stado" w sensie źródło zakupu (Radzymińska) - wtedy patrz punkt 1 ...... zaraz, zaraz, a kamyczek?

Link to comment

Kamyczków na razie więcej nie wyjmę, może za jakiś czas :) Wydawało mi się, nie wiem czemu, że kupiłeś je w lipcu tego roku :confused: U mnie też nie jedzą zbyt intensywnie, bo Protomelasy są jak odkurzacze :) i mało co do nich dociera.

Link to comment

Co do zielska to jaką masz granulację piasku? Pytam bo ponoć w drobnym piachu słabiej rosną. U mnie w starym akwa w miejscu gdzie rosło było sporo żwiru. Śmigały jak najęte i musiałem przynajmniej raz w miesiącu przerzedzać a najdłuższe liście nurzańca miały sporo ponad metr długości. Tego kamienia o którym mówi Tom też bym wyjął ;).

Link to comment

Eljot - jak chce trochę odpocząć po wysiłku z poprzednimi kamyczkami, to możemy Mu na tydzień odpuścić:p Koledzy dwaj - intryguje mnie Wasza nowa rybka - Otopharynx tetrastigma - obserwujcie, czy "nie nada się" na rybę "B" w artykule o wyborze obsady non-mbuna, please. Bo ładna jest:p Zapomniałem o ewentualnej ściądze: ryby "B" - harem z super samcem i brzydkimi (żebyście się nie obrazili - to powiedzmy kontrowersyjnymi) samicami, i czy wystarczy zbiornik 150cm

Link to comment

Tom jak dla mnie spokojnie możesz ją dodać do ekipy ;) Dorasta do 15 cm i przebywa na całej wysokości baniaka, kopie, skubie i wyłapuje z toni :) Niestety mój samiec ma problem z suchym pokarmem, pluje :(.

Link to comment

Piasek mam w większości z Castoramy, dorzuciłem kilka kilo białej "mączki". Zastanawiałem się czy nie wsadzić trawy do koszyczków ze żwirek ew. wymieszać piach ze żwirek tam gdzie rośnie trawa i wszystko obłożyć kamieniami, żeby nie rozniosło się po akwarium. Narazie zobaczę czy nawóz zadziała, jeśli nie, wtedy będę kombinował. Trawie nie odpuszczę :) Tom, samice tetrastigmy nie będą chyba takie brzydkie. Eljot powinien się wypowiedzieć, ma już je kawałek czasu. A samce są naprawdę piękne, tylko u mnie będą się trochę zlewać z tłem :( O który wam kamień chodzi, czy ten nad którym pływają ryby, czy ten kwadratowy?

Link to comment

Mieszacie mi w głowie :) Może za jakiś czas coś z nim zrobię. Na razie nowe ryby muszą się uspokoić i zaaklimatyzować, są po niezłych przejściach. W piątek wieczorem przyjechały z Niemieć, a w sobotę znów wylądowały w workach, żeby dojechać do Warszawy.

Link to comment

Ależ my właśnie w "mieszaniu w głowach" jesteśmy najlepsi:D Idąc od lewej strony - 32% długości akwarium (pomiar linijką na ekranie:) ) W razie czego na "eljotowy" też się "zgadzam". "Zgadzam" się również na odłożenie realizacji w czasie.:p IMHO wyjęcie obu, to byłaby już przesada. Czerwony brzeg płytwy grzbietowej, połyskujące boki i płetwa odbytowa na zdjęciach samicy O.tetrastigmy - dają nadzieje, że okażą się "conajmniej średnio ładne" i że będą mogły być rybkami "C":p Również dzięki za info

Link to comment

Tom, czy Ty wogóle masz jakieś kamienie w akwarium? :D Ja mam może opory z wyjmowaniem kamieni, ale to chyba jeszcze skrzywienie po mbunarium :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.