Skocz do zawartości

Apatia u kilku ryb z obsady.


pocztakg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za radą kolegi @deccorativo pozwolę tu opisać dalej temat zaczęty w dziale "WODA"


Witam problemem jest apatia u kilku ryb Yellow z całej obsady.Chowają się po kątach , za filtrami itp ... nie maja ochoty pływać z resztą wesołej ekipy.Wyglądają na "zmęczone" - nie pływają lecz raczej "stoją" w miejscu głowa ryby uniesiona , płetwy opuszczone.

Obsada :

Yellow - 8 szt w tym 5 dorosłych - z 3-4 sztukami jest coś nie tak - osowiale , opuszczone pletwy - apatyczne.

Saulosi - 4 szt dorosłe - zachowanie ok

Tropheus duboisi - 5 zachowanie OK , mimo ze to Tanganika inne ryby tolerują inny biotop. Czekają na nowy "dom" - jakoś nie mogę im znaleźć.I wbrew tego miszmaszu rosną wygladają na zadowolone. Prosze nie bijcie za pomieszanie biotopów - taki przychówek otrzymałem z inwentarzem.


Karmienie 2 razy dziennie

Pokarmy to

Hikari Cichild Gold - rozmiar Mini pellet

Hikari Cichild Staple rozmiar Mini pellet

Hikari Cihild Gold - rozmiar Baby pellet

Tropical Spirulina Granulat

MALAWI-MIX SPIRULINA 38% - płatki


Karmienie rano

- Hikari Cichild Gold - rozmiar Mini pellet

Karmienie Wieczorem

Hikari Cihild Gold - rozmiar Baby pellet - połowa posiłku

MALAWI-MIX SPIRULINA 38% - płatki - połowa posiłku

Wszyskiee ryby pobierają pokarm , nawet te osowiale Yellow wypływają ze swoich zakamarków.

Od dzisiaj zastosowałem 2 dniową dietę - za rada kolegów odpowiadających na moje pytania w dziale "WODA"


Wkleję jako uzupełnienie wczorajsze pomiary wody JBL kropelkowe


pH 7,8

KH 9

GH 19 do 20 subtelna różnica

NO2 0,1

NO3 1 - wczoraj przed podmianą wody no3 10

NH4 0,05


Pozdrawiam K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..coś bardzo istotnego wg mnie przeoczyłeś w danych które tutaj podajesz... A chodzi mi o to, że 21 lutego podajesz parametry ( NO2 NO3 itd.) tydzień po zalaniu akwarium . I od tamtej pory do wczoraj nie znamy ich. Dopiero wczoraj podajesz ale dla mnie nie są już one wiarygodne w sensie takim ,że w momencie ich podawania stosujesz Purolite i ( chyba) Kordon NovaAqua . Wniosek dla mnie jest taki ,że nie znamy parametrów Twojej wody bez tych specyifków.. Zauważ ,czy czasami te problemy nie zaczęły się od momentu stosowania Purolite..Napisz jakie miałeś parametry przed stosowaniem i czemu zacząłeś stosować Purolite w prawdopodobnie niedojrzałym akwarium?

Może warto wyjąć Purolite, robić co tydzień podmiany jak robisz i upewnić się ,że masz już w miarę stabilne parametry. Jeżeli nie poradzisz sobie podmianami ze zbiciem NO2 i NO3 wtedy włóż Purolite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.