Jump to content

Filtr mechaniczny.


acer2244
 Share

Recommended Posts

Witam zakupiłem filtr zewnętrzny tetra Ex 700 i mam pytanie.Chciałbym używać go jako mechanik mam drugiego biologa.Włożyłem oryginalne wkłady tak jak na zdjęciu i na rurkę założyłem pre filtr. Mam pytanie czy takie ułożenie mediów będzie dobre. A może zdjąć pre filtr. Proszę o opinie i rady??.

Link to comment
Share on other sites

Pre filtr to najlepsze rozwiązanie jeżeli nie chcesz otwierać kubła co tydzień, ale nie założony na ex 700, który jest po prostu za słaby na taką rolę.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad wewnętrzną głowicą z gąbką. Osobiście, nie wyobrażam sobie akwarium z pyszczakami bez wewnętrznego, ale są osoby, które twierdzą inaczej.


--

Jakie rozmiary akwarium???

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Aspat tez tak mysle co mechanik to mechanik. Oglolnie wszytstko jest latwiejsze np czyszczenie itd Takze powinienes sie zastanowic a zrobisz jak uwazasz

Link to comment
Share on other sites

A jakiego dobrego i niedrogiego mechanika polecacie???. Widziałem na allegro Aquaela Turbo 1500 albo 2000 jakaś nowa seria.Co o nich sądzicie???Akwarium 200 litrów.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy głowica 1200l/h.

Jeśli chcesz mieć zapas to bierz 1500l/h.

Aquael circulator oststnio są na topie...

Link to comment
Share on other sites

Popularnym rozwiązaniem jest głowica 1000-2000lph + gęsta gąbka - się zawsze sprawdza. Można też słabszą, jeśli masz odp. poustawianą cyrkulację wody w akwa.

Link to comment
Share on other sites

Czy wisi sobie tak sama.A przy myciu filtra wszystko wpada.

Tak, wisi sobie tak sama, ale przy wyjmowaniu trzeba zastosować pewien trick, którego nauczyłem się tutaj:) tj. zanim ją wyjmiesz z akwa to oczywista rzecz, ze sporo syfu z niej spadnie, ale wystarczy nałożyć na nią przed wyjęciem zwykłą folię ''śmieciówkę'' i sprawa załatwiona...

Link to comment
Share on other sites

A czy jak zostawię jeden filtr bilogiczny HW-302 z prefiltrem a drugi Tetra Ex700 z orginalnymi wkładami i pre filtrem jako biologiczno-mechaniczny to będzie dobrze???.Wodę mam kryształ na końcach filtrów dwie deszczownie.W akwarium pływają niekiedy jakieś drobne farfocle, odchody zbierają się w jednym miejscu za dekoracjami więc i tak je muszę odmulać co tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.