Skocz do zawartości

Obsada do 240l


pafel28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy, chcę założyć malawi jednogatunkowe, a konkretnie


[ame]

[/ame]

czyli Labidochromis sp. hongi


bądź

[ame]

[/ame]

czyli Metriaclima zebra masoni reef, poniekąd w czasopiśmie miałem opis jako

Metriaclima sp. zebra chilumba/maison reef.


Nie wiem która jest dokładna, to tak dla czepialskich.Mam obecnie 240 litrów z Apistrogramma Baenschi F1, we wrześniu chciałbym założyć malawi jednogatunkowe z ilością 10sztuk. Na początku roku, bądź na koniec tego planuje zmianę zbiornika na 450 litrów.Więc rybcie nie powinny się dusić.

Co do zbiornika filtracji- filtr kubełkowy + cyrkulator. Woda kranowa o parametrach 7.5ph do 7.8. W tym momencie mam miękką wodę z uwagi na obsade- stosowana woda RO(czyste). Moje pytanie w jaki sposób uwidocznić piękne barwy tych pyszczaków, chciałbym żeby wyglądały tak jak te konkretne na filmach? Stosując widmo niebieskie, czy może ultrafioletowe? czy może te i te? Pytanie może wydawać się głupie, ale chce wymienić oświetlenie, więc od razu chce się zaopatrzyć w konkretne widma.


Wyedytowałem Ci posta bo nie tu miejsce na takie tematy - od tego są działy "Giełda" i "Zażalenia, skargi, propozycje zmian".

kunta

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście kupisz zbiornik 450 litrowy to będzie dobrze, niestety ten co masz bardzo szybko stanie się za ciasny nawet dla jednodatunkowej obsady.


Żeby mieć takie perełki jak te przedstawione na filmach trzeba mieć po prostu.... ryby bardzo dobre gatunkowo.

Te na filmach to akurat:

Hongi z hodowli selekcyjnej

Zebra - WC

Ja do oświetlenia mojego akwarium w którym również mam Zebrę Chilumbę Maison Reef używam 18W świetlówki o barwie 10000K i żarnika HQI 12000K i wybarwia ładnie, nawet bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba gatunki mają nieciekawe samice,także w baniaku będziesz miał raptem kilka ładnych ryb(samce).

Jeśli ci to nie robi różnicy to spoko ;)

Decydując się na hongi,zastanów się nad takzwanymi Sweden www.malawicichlids.sstore.pl/labidochromis-sp-hongi-sweden-p-114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.