Jump to content

Obsada dla 250


arus25111994
 Share

Recommended Posts

arus25111994

Witam kupiłem wczoraj akwa 250l. 100x50x50. Chciał bym hodować w nim pyszczaki była by to 1 przygoda z tymi rybami w moim życiu mam już akwa z gupikami i molinezjami jak i również z narybkiem kolorowego karasia z oczka do wiosny :);) Ale wracając do tematu dużo czytałem o tych rybkach jeszcze przed zakupem. Z tego co czytałem chciał bym miec tam 2 gatunki bo chyba to możliwe jeżeli nie to odradźcie A więc na pewno chciał bym mieć tam Saulosi bez sprzecznie a jako 2 gatunek Socolofi lub fire fisch albo demasoni najlepiej te 1 lub ostatnie czy można połączyć te gatunki. Chciałbym zapytać również o parametr wody. A kupiłem już 2 filtry zew. kubełkowy i wew. Czy to starczy proszę o odp i z góry dziękuje :):):)

Link to comment
Share on other sites

Jakie sa to filtry? P.saulosi + M.maingano do tego baniaka bedzie najlepszym rozwiazaniem, P.demasoni maja inna diete i sa podobne do samcow saulosi do tego agresywne co do fire fish odpada min dla tej ryby to 120cm ... lepiej bylo kupic standardowa 240 o wymiarach 120x40x50 tam moglbys trzymac juz P.saulosi i owa aulone.

Link to comment
Share on other sites

Co do socolofi samce rosna duze ,nawet ponad 13 cm i srednio by wygladaly w 100cm, przy 120cm juz by bylo ok razem z P.saulosi.

Co do filtracji wydaje sie ok, chociaz w tej cenie jako kubel wybralbym jbl e 900 w biologu przeplyw wody na h nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

arus25111994

A więc dziękuje bardzo tak też zrobię i będzie git możesz mi powiedzieć jeszcze tylko jakie parametry wody i jakie oświetlenie w zestawie z pokrywą dali 2 standardowe 30 T8 ale moim zdaniem one będą złe;p Aha i czy piaskowiec z białym piaskiem kwarcowym i czarnym tłem by wyglądał ciekawie czy może lepiej czarny piasek kwarcowy niebieskie lub czarne tło i biały piaskowiec ????

Link to comment
Share on other sites

piasek kwarcowy+ piaskowiec i czarne tlo (naklejka) bedzie super, co do parametrow poczytaj troche o jeziorku lub w FAQ jezioro malawi jest zasadowe czyli 7.5-8.5 ph... swietlowki mozesz sobie dobrac np: takie jak mam ja (typowy zestawienie dla tego biotopu uwydatnia kolor niebieski i zolty) http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=10289, albo zobacz inne zbiorniki w galerii i pomysl ktore widmo Ci najlepiej odpowiada .

Link to comment
Share on other sites

Witam kupiłem wczoraj akwa 250l. 100x50x50. Chciał bym hodować w nim pyszczaki była by to 1 przygoda z tymi rybami w moim życiu


Tylko kolego nie zapomnij o cyklu azotowym,żebyś dzisiaj po ryby już nie leciał... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.