Jump to content

Ps. flavus - preferencje żywieniowe

Perez666
 Share

Recommended Posts

Perez666
Flavus lubi mięsko także do demasoni się nie nadaje :wink:

Co ty znowu wypisujesz?Dieta flavusa z większości powinna się składać z pokarmów pochodzenia roślinnego.

Wydzieliłem nowy topic ale zrobił się lekki bałagan i nie wiem czy jakiegoś posta nie posłałem w niebyt ;) jakby co to piszcie PW.mutra

Flavus lubi mięsko także do demasoni się nie nadaje :wink:

Co ty znowu wypisujesz?Dieta flavusa z większości powinna się składać z pokarmów pochodzenia roślinnego.

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=4647&p=55253&hilit=Pseudotropheus+flavus#p55253

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=6693&p=78103&hilit=Pseudotropheus+flavus#p78103

Poczytaj troszkę o rybach,których nie masz a doradzasz... :mrgreen:

Perez666

Na wszystkich poważnych stronach o pielęgnicach z j.Malawi pisze wyraźnie:herbivore!Owszem można urozmaicać dietę artemią,cyklopem czy innymi ale umiarkowanie.

Zapraszam do lektury,jest tego sporo

Flavus-preferencje mięsne

Demasoni-typowy roślinożerca

Nie łącz razem tych gatunków.

Nie pasują ich preferencje żywnościowe.

Perez666

Polit,jak będziesz karmił flavusa mięskiem(najlepiej jeszcze sercami wołowymi :D )to napewno dłuuugooo pożyje :wink: Po raz n-ty ci mówię że to wszystkożerca z przewagą pokarmów roślinnych uzupełniając ją (nie za często) mięskiem typu artemią czy cyklopem.

Polit,jak będziesz karmił flavusa mięskiem(najlepiej jeszcze sercami wołowymi :D )to napewno dłuuugooo pożyje :wink: Po raz n-ty ci mówię że to wszystkożerca z przewagą pokarmów roślinnych uzupełniając ją (nie za często) mięskiem typu artemią czy cyklopem.

Zaciekawiły mnie te rozbieżności co do żywienia flavusa i jak zacząłem sprawdzać to widać nie tylko My mamy rozbieżne opinie.

1. Cichlid-forum.com - dwie wersje

W galerii - Herbivore

W artykule - " This mbuna is an omnivore, subsisting primarily upon the plankton in the open water and the algae that grows on rocks. For the aquarium, I recommend a Spirulina-based flake food." czyli już nie tak do końca roślinożerca

2. cichlidworld.eu

"The feeding the adults should be vegetable based but they thrive laso with the quality flakes which have not the higher amount of vegetable components."

3. Back to Nature - Ad Konings

"Żywi sie głównie planktonem pobieranym z toni wodnej. Terytorialne samce żerują także na peryfitonie pokrywającym skały."

Na moje bardziej roślinożerny patrząc na wyniki poszukiwań ale pewności nie ma...

Pewnie tak jak większości troszkę mięska nie zaszkodzi...

Po raz n-ty nie masz racji :P

Pewnie pomyliłeś go z demasoni :P

Jak "preferencje mięsne" rozumiesz karmienie ryb sercami wołowymi to powinieneś sporo poczytać :mrgreen:

Flavus PREFERUJE pokarmy mięsne(powinny stanowić ok.50% diety) a Demasoni ich nie powinien jeść....

Perez666

Pokaż mi gdzie jest wyraźnie napisane:carnivore!?Skąd ty czerpiesz te informacje?Z tego samego źródła co o słynnym 12cm acei?Dalej się upieram że to wszystkożerca z przewagą pokarmu roślinnego.

Co do demasoni to zawsze z nim będzie problem,dlatego lepiej go hodować jednogatunkowo.

Proponuje założyć temat z dyskusją nt.diety Flavusa,bo w tym temacie chodziło o coś innego :wink:

brazylia

Moje poszukiwania skonczyly sie na tym iz flavus jest omni lub herbivore.Nikt nigdzie nie napisal ze jest miesozerca.

Zgadzam sie z perezem iz jest wszystkozerny, lecz bardziej w strone roslinna.

Jezeli zywienie sie planktonem nazywasz miesozeroscia to gratuluje.

Poszukaj troche a dowiesz sie tez ze w j.Malawi wystepuje w wiekszej czesci fitoplankton, jakbys nie wiedzial to spiesze z wyjasnieniem ze jest to plankton roslinny.

Polit moze bys w koncu pokazal i podparl swoje tezy rzeczowymi dowodami a nie tylko piszesz cos tam gdzis tam zaslyszane.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• pulpet
      To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
    • tom77
      Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
    • Bastian
      Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
    • pulpet
      Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
    • Bartek_De
      @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
    • Bastian
      Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
    • S_owa
      Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
    • Vrzechu
      @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
    • S_owa
      Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
    • Vrzechu
      @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.