Jump to content

EKERT-SKLEP INTERNETOWY


ekert
 Share

Recommended Posts

Mamy przyjemność zaoferować dla akwarystów i terrarystów realistycznie i naturalnie wyglądające tła 3D firm PANGEA i Aquaterra Zajmujemy się ich sprzedażą, montażem i aranżacją. Kompleksowo zaopatrujemy w profesjonalne zestawy akwarystyczne, sprzęt niezbędny do funkcjonowania zbiornika oraz pokarmy dla naszych pływających przyjaciół. Wykonujemy w konkurencyjnych cenach zbiorniki na zamówienie w każdym rozmiarze oraz stelaże metalowe.

http://www.sklep.ekert.pl

http://www.ekert.pl

Tła są unikalną nową koncepcją dekoracji w akwarium i terrarium. Dotychczas, dekoracje tego rodzaju były spotykane tylko w publicznych akwariach i zoo. Teraz dzięki nam jest to dostępne dla wszystkich hobbystów.


Zaprojektowane naturalistyczne środowisko, które przekształci Twój zbiornik w wycinek natury. Celem projektantów było stworzenie czegoś - co zrobi na wszystkich wrażenie i zniewoli swoim pięknem. Inspiracja była brana ze wszystkich zakątków świata, podróżując w głąb dżungli i po tropikalnym lesie deszczowym w poszukiwaniu doskonałości i piękna natury.


Z pomocą herpetologów, kustoszów akwarium, projektantów i hobbystów, wykorzystano ich specjalistyczną wiedzę, aby zaprojektować naturalistycznie wyglądające, trwałe i praktyczne tło, które można zastosować do dekoracji zbiorników z różnych biotopów naturalnego środowiska.


Dzięki sprzedawanym przez nas produktom, będziecie mogli w prosty sposób zainstalować tło w swoim akwarium i dostosować jego kształt i funkcjonalność do swoich indywidualnych potrzeb i wizji wystroju swojego zbiornika.


Firmy PANGEA i AQUATERRA znane są z wysokiej jakości teł, które można zobaczyć w ogrodach zoologicznych na terenie całej Europy. Produkty firmy PANGEA zostały użyte do urządzenia zbiorników w hotelu "Burj Al Arab " w Dubaju.

Tła można obejrzeć na naszej stronie internetowej http://www.ekert.pl/produkt.html lub na stronach internetowych producenta www.pangea.dk, www.aquaterra.dk i www.aquarium-background.com

Tła są wykonane z bardzo twardej, trwałej pianki poliuretanowej. Powierzchnie ich pokrywa specjalna farba. Materiały, z których je wykonano mają obojętne PH, są nieszkodliwe dla naszych ryb i zwierząt. Tła można łatwo docinać do odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Dzięki temu sprzedawane przez nas tła możesz zastosować również do mniejszego zbiornika o niestandardowych rozmiarach (patrz INSTALACJA TEŁ FIRMY PANGEA i INSTALACJA TEŁ AQUATERRA ).


INSTALACJA

Tła instalujemy zgodnie z instrukcją montażu, przyklejając krawędzie tła silikonem do bocznych i dolnej szyby. W tle robimy otwory aby woda mogła swobodnie przepływać. Dodatkowo zalecane jest umieszczenie za tłem kamienia napowietrzającego, filtra wewnętrznego lub pompy cyrkulacyjnej w celu spowodowania ruchu wody i wyeliminowania martwych stref. Wlot wody z filtra do akwarium możemy zainstalować w tle, w taki sposób aby woda była wtłaczana bezpośrednio do zbiornika. Zassanie filtra możemy zainstalować za tłem. Dodatkowo możemy za tłem zrobić panel filtracyjny co widać na poniższej instrukcji montażu http://www.gillsnfins.ca/3d_install.php

Zastosowanie naszego tła, pozwala nam wykorzystać przestrzeń znajdującą się za tłem i zainstalowanie tam dodatkowej filtracji w postaci panelu filtracyjnego http://www.gillsnfins.ca/3d_install.php

Moduły instalujemy w podobny sposób przyklejając je do tylnej ścianki lub do podłoża. Różnorodny kształt modułów pozwala na stworzenie niepowtarzalnej dekoracji akwarium.

Przyklejając moduły na tylnej ścianie przy lustrze wody możemy w nich ukryć wloty i wyloty filtrów oraz grzałkę.http://www.ekert.pl/instalacja.html


Dodatkowo stosowanie modułów i teł nie obciąża zbiornika i nie powoduje zbędnych naprężeń szkła!!!!!


WYMIARY

Podane mogą się różnić od rzeczywistego +- 1cm-3cm. Średnia głębokość tła ROCKY 4 wynosi 10-15cm. W kilku punktach głębokość tła wynosi do 30cm.Są też miejsca, gdzie ta głębokość wynosi 5cm.


Dla klubowiczów będą udzielane dodatkowe upusty!!!

3% upustu na tła strukturalne firmy PANGEA. Upust będzie się sumował z aktualnymi upustami. Na tła, które nie będą objęte promocją będzie obowiązywać upust 5%.

Pozostałe produkty będą objęte upustem w wysokości 2% (dotyczy tylko produktów nie objętych promocją).

Warunkiem skorzystania z promocji, jest podanie nicka z Klubu Malawi.

Zapraszamy wszystkich do dopisania się do grona naszych fanów na FACEBOOK-u.


Zapraszam do obejrzenia przykładowych aranżacji zbiorników

http://www.ekert.pl/galeria.html

http://www.ekert.pl/galeria_klientow.html

http://www.ekert.pl/images/PANGEA/Tank%20by%20Tadas.jpg

http://www.ekert.pl/images/imcastomers/mm.JPG

http://www.ekert.pl/images/PANGEA/ROCKY4SAND16060.3.jpg


Więcej na stronach

http://www.ekert.pl/galeria_klientow.html

http://www.ekert.pl/galeria.html


akvarie2_RT8.jpg


ROCKY%20IV%20grey%20160.jpg


ROCKY4SAND16060.0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.