Jump to content

Czy to sa dobre parametry?


izydor
 Share

Recommended Posts

Witam,


W moim malawi wysokosc GH jest 13 a KH zaledwie 6. Czy nie powinno sie podniesc KH? pH mam 8,0 i niezmienne, stabilne. Wszystkie parametry poza tym sa prawidlowe NO2 0, NH3 0, NO3 15. Cykl oczywisce zamkniety, podmiany wody cotygodniowe okolo 15-17% wody. Ryby wygladaja na zdrowe, nawet jedna z samic wydaje sie juz inkubowac jajka w pysku, ale zdarza sie, ze ryby sie ocieraja o podloze. Filtracja to UNIMAX 700 i Unifilter 750 wewnetrzny, napowietrzenie: filtr wewnetrzny, kurtyna i deszczownia.


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Parametry w normie,ale martwi mnie filtr wew.zdecydowanie za słaby.Do 450l przepływ min.2000l/h.

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Tak,ale kubełek odpowiada za biologię.Do filtracji mechanicznej potrzeba mocnej głowicy,w twoim przypadku właśnie min.2000l/h.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nic nie jest w stanie wciagnac kup z dna akwarium, nawet mega mocna glowica. Raz na miesiac odmulam dno do czysta, jest piaszczyste wiec wciagam z piachem, piach pozniej myje i wrzucam z powrotem. Mozolne, ale daje efekty. Poza tym w kubelku dwie komory sa do filtracji mechanicznej. Poradz mi, czy zeolit trzeba wymienic calkowicie czy wystarczy go wymyc w jakichs srodkach tak jak pisza gdzieniegdzie?


Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Perez666

U mnie sprawdzała się kombinacja atman 203+cyrkulator i kupska nie zalegały na dnie.Teraz mam filtrację narurową +cyrkulator i jest jeszcze lepiej.Łączenie filtracji mechanicznej i biologicznej w kubełku to zły pomysł,było omawiane kilka razy-przeszukaj forum.Zeolit zawsze wymieniałem na nowy.

Link to comment
Share on other sites

Moralesq
Niestety nic nie jest w stanie wciagnac kup z dna akwarium, nawet mega mocna glowica. Raz na miesiac odmulam dno do czysta, jest piaszczyste wiec wciagam z piachem, piach pozniej myje i wrzucam z powrotem. Mozolne, ale daje efekty.


PozdroI tu pozwolę się nie zgodzić. Męczyłem się z takim samym UNIMAXEM w 240l. Kupska walały się po całym akwa a piasek co 2-3 dni przybierał barwę brązową. Zakupiłem głowicę ATMANA AT-203 z gąbką i jest czyściutko. Ani jednej kupki a głowica jest przykręcona na minimalną wydajność bo robiła się lekka wirówka. Więc jak zastosujesz filtr wewnętrzny o odpowiedniej wydajności to z pewnością nie będziesz musiał płukać tego piachu. Sprzątanie ograniczysz do wyczyszczenia szyb, ściągnięcia znikomej ilości syfu z zakamrków i podmiany wody.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
  • marcin73m
   Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
  • marcin73m
   o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
  • Bartek_De
   To już też Chindongo😉
  • Bartek_De
   Na odchowanie, co by boruty u Ciebie nie było 😁
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.