Jump to content

Pytanie o testy

marek1234
 Share

Recommended Posts

Mam dla was wielka prozbe bo jestem nowyu i tak szczerze to troche nie wiem o co chodzi w tych testach jak piszecie na forum nie wiem co to jest np TwO,TwW i test na gh i kh bardzo bym prosil zeby ktoś mi to dokladnie wyjaśnił i prosze sie nie smiać :)

aqua skalar

A czy google wprowadziło ostatnio zaporową opłatę za korzystanie z wyszukiwarki? Że już o opcji szukaj, na tym forum, nie wspomnę.

TwO (gh) - twardość wody ogólna

TwW (kh) - twadrość wody węglanowa - buforuje pH wody

NH3/NH4+ test na wykrywanie amoniaku/jonu amonowego w wodzie

NO2, NO3 - testy na azotyny i azotany.

Po co sprawdza się to w akwarium najobszerniej wyjaśniono w artykułach o cyklu azotowym, są dostępne w serwisie. Na stronie masz takie "FAQ pytania dla początkujących". Polecam się zapoznać.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• pulpet
      Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
    • Ludwik
      Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
    • Kondikus
      Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
    • darkon
      W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
    • Andrzej Głuszyca
      No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
    • rafalniski
      Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
    • Bartek_De
      ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
    • kazikx
      Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
    • Andrzej Głuszyca
      Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
    • Robson79
      Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.