Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 ZASADY ZWIĄZANE Z OPŁACANIEM SKŁADEK CZŁONKOWSKICH

 

 

I. INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRE DOPIERO ZAMIERZAJĄ PRZYSTĄPIĆ DO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW PIELĘGNIC „KLUB MALAWI”

 Uiszczenie opłaty składkowej powinno zostać każdorazowo poprzedzone wypełnieniem „Elektronicznego Formularza Deklaracji Członkowskiej

 BARDZO WAŻNE:PRZED OTRZYMANIEM ZWROTNEJ INFORMACJI O POPRAWNYM WYPEŁNIENIU FORMULARZA NIE NALEŻY WPŁACAĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ !!!!!!

1. Okres składkowy trwa od 1 maja do 30 kwietnia następnego roku, a roczna składka członkowska od 1 maja 2023 r. wynosi 60 złotych.

2. Jednorazowa opłata wpisowa dla osób przystępujących do Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Pielęgnic ”Klub Malawi” wynosi każdorazowo 10 złotych.

3. W przypadku przystąpienia do Stowarzyszenia w trakcie trwania okresu składkowego, składkę członkowską oblicza się w ten sposób, że miesięczna kwota bazowa (w wysokości 5 złotych) mnożona jest przez ilość miesięcy kalendarzowych, które pozostały do końca miesiąca, będącego ostatnim miesiącem okresu składkowego (przykładowo przystępując do Stowarzyszenia w lipcu, który jest trzecim miesiącem okresu składkowego, składkę członkowską obliczamy w ten sposób, że pozostały do końca okresu składkowego czasookres 10 miesięcy mnożymy przez równowartość miesięcznej kwoty bazowej, która aktualnie wynosi 5 złotych, czyli w powyższym przypadku składka członkowska wyniesie 50 złotych plus 10 zł opłaty wpisowej).

4. W przypadku, gdy do końca okresu składkowego pozostało mniej niż 3 miesiące kalendarzowe, osoba przystępująca do Stowarzyszenia uiszcza składkę członkowską w stałej kwocie odpowiadającej 3-krotności miesięcznej kwoty bazowej (co oznacza, że niezależnie od tego, czy osoba zainteresowana przystąpi do Stowarzyszenia w lutym, czy też w marcu lub kwietniu każdorazowo będzie zobowiązana uiścić z tego tytułu kwotę 15 złotych (3x5 złoty) plus 10 zł opłaty wpisowej).

5. Przystąpienie do Stowarzyszenia w dniu, który nie jest pierwszym dniem danego miesiąca, nie ma wpływu na wysokość miesięcznej kwoty bazowej (tzn. czy ktoś przystąpi do Klubu Malawi 1 dnia danego miesiąca, w połowie miesiąca, czy też ostatniego dnia tego miesiąca, kwota bazowa za ten miesiąc w każdym przypadku wynosi 5 złotych).

6. Wpłaty składek należy dokonywać na następujący rachunek bankowy:

02 1600 1462 1836 5570 4000 0001 (BGŻ BNP Paribas) 

lub poprzez konto PayPal (okienko na dole głównej strony forum)


7. Zasady wpłacania składek:

 W polu "Nazwa odbiorcy" należy wpisać: PSMP Klub Malawi

 W polu "Tytuł wpłaty" wpisujemy login (nick), którym posługujemy się na forum Klubu Malawi

 8.W celu usprawnienia zmiany statusu prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres poczty elektronicznej:  fundusz@klub-malawi.pl 

 9. W razie jakichkolwiek problemów z wpłatą prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: fundusz@klub-malawi.pl

  

II. INFORMACJA DLA OSÓB, POSIADAJĄCYCH STATUS KLUBOWICZA, KTÓRZY ZAMIERZAJĄ OPŁACIĆ SKŁADKĘ CZŁONKOWSKĄ NA KOLEJNY OKRES SKŁADKOWY 

Składka członkowska opłacana jest za okres od 1 maja do 30 kwietnia następnego roku, a w nowym okresie składkowym tj. od dnia 1 maja 2023 r. wynosi 60 złotych .

Nieopłacenie składki do 15 maja spowoduje zmianę statusu na sympatyka forum i utratę przywilejów członkowskich.

Ponowne uzyskanie statusu członka będzie się wiązało z koniecznością uiszczenia opłaty wpisowej w kwocie 10 złotych oraz będą miały w takim przypadku zastosowanie zasady, o których mowa w punktach 3-5 zawartych w informacji dla osób, które zamierzają przystąpić doPolskiego Stowarzyszenia Miłośników Pielęgnic „Klub Malawi”

Wpłaty składek należy dokonywać na następujący rachunek bankowy:

02 1600 1462 1836 5570 4000 0001 (BGŻ BNP Paribas) 

lub poprzez konto PayPal (okienko na dole głównej strony forum)

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 3
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.