Skocz do zawartości

Wkład do narurowca


anonimus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chce dołączyć do kubełka dwa moduły narurowe jeden przed kubełkowe z wkładem mechanicznym i drugi za. I mam takie pytanie czy ten wkład z linku nadaje się? 

http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-wodne/filtry-do-wody/wklady/wklad9-3-4-poliprop-wegoczysz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, anonimus napisał:

Witam,chce dołączyć do kubełka dwa moduły narurowe jeden przed kubełkowe z wkładem mechanicznym i drugi za. I mam takie pytanie czy ten wkład z linku nadaje się? 

http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-wodne/filtry-do-wody/wklady/wklad9-3-4-poliprop-wegoczysz.html

Dwa korpusy narurowy spowolnią tobie przepływ w kubełku a nie o to chodzi...

Spokojnie starczy jeden korpus przed kubełkiem,a jako wkład mechaniczny możesz zastosować to co kolega Stan proponuje na tym filmiku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, anonimus napisał:

Oglądałem filmik Stana i właśnie taki chce dać przed kubelkiem. A może tak jak mówisz żeby nie spowolnić kubeł to lepiej wkład z węglem dać do kubełka 

Tak wogóle to w jakim celu chcesz podłączyć pod kubełek ten korpus?

Ma się rozumieć jako prefiltr mechaniczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, anonimus napisał:

Jako filtr mechaniczny,no i myślałem na temat wkładu węglowego żeby usuwać chlor i też czytałem gdzieś że po 4-5 tygodniach taki wkład węglowy zaczyna krystalizowac wodę. 

W akwarium nie masz chloru. A węgiel krystalizuje wodę przez 2-4 tygodnie,a nie po 3-4 tygodniach. Są wątki w tym temacie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem na innym forum ale już nie mogę znaleźć chciałem wkleić link do postu i tam pisał gościu że do 4 tygodni węgiel usuwa chlor,leki z wody a po tym czasie niby zaczyna działać jako wkład biologiczny i krystalizowac wodę. Piszę to co przeczytałem więc może i się mylił. Kiedyś jak miałem akwa z innym biotopem to węgiel cały czas był w kubełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, anonimus napisał:

Jako filtr mechaniczny,no i myślałem na temat wkładu węglowego żeby usuwać chlor i też czytałem gdzieś że po 4-5 tygodniach taki wkład węglowy zaczyna krystalizowac wodę. 

Jako wkład mechaniczny użyj watoliny w korpusie,a osobno zrób sobie ustrojstwo z wkładem węglowym do nalewania wody do zbiornika...Patrz tutaj jak to zbudować

A jeśli chcesz ograniczyć podmianki wody,oraz mieć krystaliczną wodę to poczytaj ten dział kolezanki suricade

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.