Skocz do zawartości

840- obsada


klekot

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny etap, czyli wybór obsady do mojego dojrzewającego akwarium (200x70x60h). Wybór padł wstępnie na następującą Mbunę:


1. Pseudotropheus sp. Williamsi North (Blue Lips);

2. Cynotilapia afra (Cobue);

3. Pseudotropheus ACEI - nie wiem jeszcze która odmiana;

4. Metriaclima sp. Zebra Chilumba (Maison Reef);

5. Pseudotropheus sp. Elongatus Chailosi;

6. Melanochromis cyaneorhabdos "Maingano";

7. Labidochromis caeruleus "Yellow";

8. Labeotropheus trewavasae (West Thumbi Is. OB).


Trochę dużo się tych gatunków zrobiło i do czegoś trzeba się ograniczyć. Proszę podpowiedzcie trochę z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trewki, Maison Reef, Cobue mogą łobuzować, Maingano może nie jest killerem ale też w kasze nie da sobie dmuchać. Spokojniejsze to Chailosi, Acei i Williams. Trewki i Maison Reef rosną spore to pewnie one będą dominować w zbiorniku. Maingano z Cobue będą toczyć ze sobą boje o jakieś słabsze rewiry, Acei raczej będą neutralne natomiast Chailosi i Williamsi będą pływały i szukały miejsca gdzie by się ulokować. Zbiornik jest spory więc raczej będzie gdzie rewiry poobejmować i jakoś żyć. Myślę, że pięć może sześć gatunków jeśli wybierzesz mniejsze mbuny powinno w miarę spokojnie egzystować w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celujesz głównie w obsadę preferującą raczej pokarmy roślinne tak więc z miejsca wypada Labidochromis Caeruleus.


Starałem się wybrać większość ryb wszystkożernych, a do tylko 2 skrajne gatunki, czyli mięsożernego Labidochromis Caeruleus i roślinożernego Labeotropheus trewavasae (West Thumbi Is. OB). Myślę, że z odpowiednio zbilansowaną dietą byłbym w stanie zapewnić kompromis.


Myślę, że pięć może sześć gatunków jeśli wybierzesz mniejsze mbuny powinno w miarę spokojnie egzystować w akwarium.


Myślałem o sześciu gatunkach, ale co Sądzicie aby mieć siedem gatunków w układzie 2-3 samce na 5-6 samic, oczywiście tam gdzie to da się rozpoznać i pomijając Acei, których planuję mieć 10 osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się da coś pogodzić to się da, ale Caeruleusa bym z pozostałą ekipą nie łączył bo ryby, które Ci się podobają to raczej roślinożercy, którym czasem można sypnąć mięsko niż wszystkożercy. Do tego te gatunki to spore, masywne ryby (Acei, Labeo, Maison) więc mimo litrażu uważam, że 5 gatunków będzie odpowiednią ilością, 6 to maksimum i myślę o standardowych układach, o 2-3 samcach możesz zapomnieć (może poza Acei)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Matik troszkę nie rozumiem, ponieważ jeśli w bazie widnieje, że ryba jest wszystkożerna to tak naprawdę nie wiemy, czy bardziej skłania się do pokarmu roślinnego czy mięsnego. Przez to mam właśnie zamącone teraz w głowie, bo nie wiem czy szukać innych wybrany "wszystkożerca" znów nie okaże się bardziej roślinożercą. Tutaj właśnie kolejny obszar, w którym muszę się dokształcić.

Macie jakiś pomysł, aby połączyć jakiegoś Labeotropheus-a z Labidochromis caeruleus "Yellow" i innymi podobnymi rybami, które wymieniłem w pierwszym poście. Tak sobie wymyśliłem, aby hodować Labeotropheusa w odmianie OB, a także mieć żołty kolor i pasy wzdłużne i poziome, taki mini przekrój.Ja cały czas jeszcze sobie przeglądam i coś tak kminię, ale czas powoli się kończy i koło wtorku, środy trzeba wysłać zapytania w sprawie ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.