Jump to content

filtracja 300l


robert77_77
 Share

Recommended Posts

robert77_77

Witam

W najbliższej przyszłości planuję zmianę akwarium na 300l 120x50x50. Czy na taki baniak wystarczający będzie jbl e901 9 który aktualnie posiadam oraz wewnętrzny Aquael Fan 2 plus (z moich dawnych czasów)? czy polecilibyście coś innego. Zastanawiam się czy nie wspomóc się jeszcze falownikiem JVP-101.


Ps. przy okazji poszukuje namiarów na fajne tło,które będzie pasowało do serpentynitu.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

Zewnętrzny będzie OK. Natomiast Aquael Fan 2 plus zbyt słaby .W jego miejsce proponuje taki sam jak ja mam czyli Circulator 2000 z gęstą gąbką.

-- dołączony post:

TŁO STRUKTURALNE DEKORACYJNE GŁĘBIA 8 cm117,5x46,5 (5226056290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/52/26/05/62/5226056290@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@52/26/05/62@@AMEPARAM@@5226056290

nie wiem jakie klimaty lubisz .Ale jeżeli mroczne to te jest chociaż tanie:)

-- dołączony post:

Zastanawiam się czy nie wspomóc się jeszcze falownikiem JVP-101.


..a to uzależnij od tego czy jak będziesz miał kamienie to na ile one będą przeszkadzały w cyrkulacji . Falownik zawsze zdążysz dokupić:)

Link to comment
Share on other sites

MatiK
czyli Circulator 200 z gęstą gąbką.


Andrzejowi pewnie chodziło o Aquael 2000 ;) wszystko inne tak jak pisał ;) do serpentynitu też bardzo fajnie pasuje spienione czarne pcv, nie zajmuje miejsca (3mm), a robi super efekt głębi jak dobrze pokombinujesz ze światłem, chyba że chcesz mieć motyw skalny to musisz poszukać ;)

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Andrzejowi pewnie chodziło o Aquael 2000


..dzięki Mateusz:)

Link to comment
Share on other sites

Dario1906

Raczej o ten :D


POMPA AQUAEL CIRCULATOR 2000 (350-500L) AKWARIUM (5066904071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img13.allegroimg.pl/photos/400x300/50/66/90/40/5066904071@@AMEPARAM@@13@@AMEPARAM@@50/66/90/40@@AMEPARAM@@5066904071

Link to comment
Share on other sites

endriu0

To takie same tylko ten pierwszy ma dodatkowy koszyk założony, który jest zbędny, samą gąbkę załóż ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.