Skocz do zawartości

wymarzone malawi 126l:)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak juz pisalem witam was serdecznie. Mialem delikatne problemy, ale chcialbym przedstawic swoj kawalek swiata i pasji. Wkoncu doczekalem sie wymarzonego zbiornika 126 litrow z malawi dolacze kilka fotek. Zbiornik bardzo dlugo dojzewal i w tej chwili sa tam pyski saulosi. 1-4 . Sa jeszcze male ale.mam nadzieje ze bedzie jeden samiec i 4 samice. Planuje zmienic kamienie te po lewej stronie na lupek fylitowy lub koralowiec zielony. Poniewaz chcialbym aby byl tylko jeden kolor kamieni- dobrze rozumuje???:) chyba lupek fylitowy bedzir najlepszy:)????

Jestem otwarty na sugrstie i ew. Krytyke.....:(


Pozdrawiam


Andrzej

post-9797-14695721870442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mnie osobiście też bardziej podoba się jeden rodzaj kamieni .Ale to kwestia gustu. Ustawienie wylotów filtrów sugeruje ,że możesz nie mieć dobrej cyrkulacji a szczególnie może Ci to utrudnić deszczownia. Ale sam zaobserwujesz czy jest ok obserwując odchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem jaki masz filtr zewnętrzny . Ale wewnętrzny ustaw tak aby wylot z niego był skierowany do góry leciutko na tylną szybę ( bardzo leciutko ) . W ten sposób złamiesz lustro wody i jednocześnie będziesz miał załatwioną sprawę napowietrzania .Wylot z zewnętrznego daj naprzeciwko wylotu wewnętrznego ale poprzez ( o ile taką masz) płaską czy też lekko zaokrągloną końcówkę skieruj skosem w dół na przednią szybę. Jeżeli zasysy będziesz miał razem to wtedy odchody będą kierowane w ich stronę .Deszczownia bardzo ogranicza cyrkulacje w naszym biotopie stąd osobiście ani jej nie używam ani nigdy nie polecam. Sporo masz kamieni i stąd trzeba zadbać o dobrą cyrkulację .Możesz też zrobić odwrotnie . Czyli wylot z wewnętrznego daj skosem w dół na przednią szybę a wylot z zewnętrznego od dołu do góry i też naprzeciwko wylotu wewnętrznego . Zasysy tez mogą być razem. I też bez deszczowni.


Przy tej drugiej wersji może nie być potrzeby wspierania się dodatkowym falownikiem mimo,że masz sporo kamieni ale akwa jest w miarę krótkie a pewnie ten wewnętrzny jest silniejszy od tego biologicznego.



..jak coś to załóż nowy temat bo tutaj tylko się przedstawiamy i szkoda zaśmiecać tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.