Jump to content

szafka

84bartosz
 Share

Recommended Posts

Witam.Mam pytanie odnośnie szafki pod moje nowe akwarium 300l.Stelaż wykonałem sam z profili 40*20,blat ma grubość 4cm.Do tej pory uważałem że jest ok.ale jak poczytałem o tych wszystkich pękniętych dnach to strach mnie obleciał.Zamierzam akwarium ustawić we środę więc mam jeszcze czas na poprawki.Proszę o opinie i rady.

84bartosz trudno coś dokładniej powiedzieć-przydało by się foto ;) jeżeli posiadasz 3-4 miejsca podporu blatu to powinno obyć się bez niespodzianek.

Stelaż wykonałem sam z profili 40*20,blat ma grubość 4cm

Chłopie na takim stelażu można Rudego 102 z Szarikiem postawić, a TY się przejmujesz bańka 300l ???

Stawiaj i się nie zastanawiaj w ogóle nad tym czy wytrzyma , bo wytrzyma.

DonPempollo

I byle położyć coś między blat a dno akwarium i wypoziomować przed jak i po zalaniu- chociaż metalowy stelaż to nie powinien nawet drgnąć(nie to co szafka). Jak będziesz dawał kamloty w środek akwarium. To wskazane jest dać jakiś styropian albo inne miękkie podłoże i zasypać to piaskiem. I możesz spać spokojnie problem pękającego dna rozwiązany.

Po tych zabiegach można stawiać rudego ze spokojem ;) ale co do szarika to już bym się wahał :D

Dzięki za rady.Może dla was to tylko 300l ale dla mnie przesiadka ze 112l to aż 300l.W takim razie z kont te wszystkie problemy z pękniętym baniakiem?A dodam że mam baniak z12mm szkła.

Andrzej Głuszyca
.W takim razie z kont te wszystkie problemy z pękniętym baniakiem?A dodam że mam baniak z12mm szkła.

...bo pomijając jakieś mechaniczne uszkodzenia typu " uderzono czymś w szybę" to jedną z najbardziej częstych przyczyn pękania szkła jest po prostu brak wypoziomowania akwarium z szafką czy też stelażem .Jak dobrze wypoziomujesz to śpisz spokojnie..A do tego gdy masz 12mm w 300 litrach i stelaż o którym napisałeś i dobrze wypoziomowany to nie zawracaj sobie głowy wizją pękającego akwarium:)

A dodam że mam baniak z12mm szkła.

Chopie, śpij spokojnie i nie zawracaj sobie głowy pękniętym szkłem tudzież zdemolowanych stelażem.

Dzięki panowie,właśnie skończyłem baniaczek ustawiać.Na pusto poziomy są,jutro zaleje i sprawdzę poziomy.Pod akwarium dałem styropian 2cm.

Właśnie zalałem baniak wodą,ucieka ok 1mm na metrze,myślicie że może tak zostać?