Jump to content

Łukaszka 360+120sump Powrót do Malawi


lukaszra
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie


Jako ze zakończyłem swoja przygodę z akwarystyka morska a zawsze moim marzeniem było posiadanie pięknego akwarium biotopu Malawi, postanowiłem do niego powrócić :)


Akwarium to odzysk ze zbiornika morskiego

jego wymiary to 120/60/50 z trzema szybami Opti White czyli ok 360 litrów

na dole w szafce spoczywa 2 komorowy sump o pojemności ok 120 litrów


co daje łącznie około 480 litrów w obiegu ciągłym


myh7.jpg

14690779.jpgFiltr zewnętrzny: w tym momencie będzie zainstalowany w sumpie a właściwie to sump będzie właśnie filtrem napakowany siporaxem i nowa ceramiką Azoo


Filtr wewnętrzny: ,,, jeszcze nie wiem ale prawdopodobnie będzie to jakaś głowica z gąbką plus gąbka na pompie obiegowej czyli w sumie będzie filtr podwójnyOświetlenie : tutaj na próbę będą 2 naświetlacze LED 10 W o barwie światła 12 000


Podłoże: na pewno będzie to pył wapienny lub koralowy biały

Kamienie: na 99 % serpentynit

Obsada : jeszcze nie opracowana ,, ale będzie na pewno za duża i bardzo kolorowa :)dziennik będzie uzupełniany wraz z rozwojem akwa ,,dzisiaj jadę po pompe wiec powoli powoli do celu :)

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Buduj, buduj i zarybiaj ;). Powodzenia i witamy w Naszym gronie.

Link to comment
Share on other sites

Witamy !! Nie źle się zapowiada zbiornik ( i te ledy ;-) ). Nie zapominaj na czata wpadać z browarkiem ;-) !!

Link to comment
Share on other sites

posluchalem Was pokombinowalem troche i z obiegowki powstal dodatkowy filtr wewnetrzy bedzie w komorze ktora bedzie robic za kotnik ,dzieki gabce spokojnie beda mogly plawic sie maluchy


l9ib.jpg


0az9.jpg

-- dołączony post:

doszedl tez piasek bialy iiii bialy :)

pierwszy za 0.90 gr ten koloru soli za 3.80 ,,,,, ciekawe czy bedzie widac roznice w wodzie i swietle ,,,


5xfk.jpg


Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.