kwiq

Klubowicz
 • Zawartość

  257
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

48

O kwiq

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mielec
 • Moje akwarium
  Malawi 360l - 120/50/60cm. Młodzież do redukcji.
 1. Ile takie złoże pozostaje "aktywne" ? w sensie co jaki czas trzeba wymieniać ? Wiadome że u każdego będzie inaczej ale w przybliżeniu to dni, tygodnie, miesiące ? Co się stanie gdy przestanie absorbować ? Czy po prostu pomału zacznie przyrastać PO czy może złoże samo z siebie coś odda dodatkowego do baniaka ?
 2. Dla mnie to powinien być wzorzec jak nie powinien wyglądać zbiornik malawi Rozumiem że są gusta i guściki ale rybek szkoda.
 3. Póki co nie miałem najmniejszego problemu z kontaktem. Zawsze albo tego samego dnia lub kolejnego była odpowiedź mailowa na wszelkie moje zapytania. Co do terminowości realizacji zamówienia będę mógł powiedzieć gdy się zrealizuje
 4. Ja także jak dopuszczałem samice od pana Jarka do już egzystujących w baniaku to była znacząca różnica. Przez chwilę się nawet zastanawiałem czy Corala nie wziąłem Minie kilka tygodni i się wszystko zrówna - u mnie przynajmniej tak było.
 5. Ja też nie jestem "zaawansowanym malawistą" - po prostu miałem już ryby z różnych źródeł i miałem okazję sobie wyrobić pewne zdanie co do kolejnych zakupów. Życzę więc jak najlepiej i pochwal się jak już będą pływać. Pozdrawiam
 6. Panie Jarku ja broń boże nie chcę Panu robić złej reklamy. Miałem okazję widzieć wszystkie dorosłe rybki i są w większości piękne (to bez dwóch zdań). Po prostu te konkretne Saulosi, które nabyłem nie spełniły moich oczekiwań i stąd ta subiektywna opinia.
 7. Wiesz co może ja wybredny po prostu jestem i Tobie akurat spasują. Ale mam saulosi od Malawiana, FIsh Magica i Chichlidenstadt. Te od Malawiana praktycznie wszystkie oddałem do zoologa, teraz te z FF też oddam i zamawiam w Niemczech uzupełnienie. Te które miałem od Malawiana to w ogóle była porażka, pasy niepełne, różnej ilości, nierównomierne - jak bazarówki. Te od FF ciut lepiej ale też mnie kłują w oczy, samców już innych niż niemieckie nie mam. Samice jeśli chodzi o kolor i kształt są ok ale w momencie gdy im się pokazują pasy to odwracam wzrok
 8. Ja kupiłem kilka ale bez szału są.
 9. Nie planowałem go po bokach przyklejać ale na szczęście tło po przeciwnej stronie zasysu jest płaskie i przylega do szyby. Jak będę miał baniak to zobaczę jak to będzie wyglądać i ewentualnie złapię sylikonem. Chciałem to złapać tylko do wzmocnienia wzdłużnego żeby w razie czego jak mi się znudzi mieć możliwość wyciągnięcia (będę miał czarną folię z tyłu na baniaku) i nie zostawić syfu na szybach. Falownik będzie dokładnie nad zasysem.
 10. Dzięki ale nie chcę. Już mam wszystko w głowie ułożone i raczej nie będę zmieniał. Zastanawia mnie tylko właśnie ten zasys bo tu nie chciałbym dać plamy i później kombinować na "żywym" zbiorniku.
 11. Nie wiem czy to dobry dział ale w razie czego to proszę o przeniesienie. Chciałem zapytać posiadaczy struktur jak macie realizowany zasysy do filtrów ? Mam wykonane tło i mam zasys do fitlra wstępnie zrobiony ale jest około 15cm od dna i zastanawiam się czy dobrze będzie wyłapywał syfki (czy nie jest za wysoko?). Planuje jako filtrację wykorzystać narurowca. Wygląda to jak poniżej (po prawej stronie jest miejsce na rury i grzałkę i taki okrąg z szczelinami do zasysu): Jeszcze baniak się robi ale rozmyślam czy zostawić to tak jak jest czy wydrązyć tam dziurę na rurę i wypuścić zasys całkiem poza tło.
 12. U mnie niestety ani nurzaniec ani kryptokoryna się nie zachowały, natomiast mam teraz sadzonkę Anubiasa Caffefolia i o dziwo mu u mnie dobrze. Nawet rośnie i nowe liście puszcza.
 13. Dunajec, pływam tam często kajakiem i to raj jeśli chodzi o kamienie
 14. To trochę mało kamieni jak na mbuna.