kwiq

Klubowicz
 • Zawartość

  343
 • Wpisy na czacie

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

96

O kwiq

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mielec
 • Moje akwarium
  Mbunarium 576l- 160/60/60cm.
 1. pyszczaki soulosi oraz rdzawe

  Niedaleko w Trzebinii masz Malawiana. W Żorach jest też hodowla tanganika-malawi.
 2. witaj, zasadniczo to źródło największej cyrkulacji powinno być po tej stronie gdzie sasys. Tam jest najspokojniejszy ruch wody i zasys może spokojnie wybierać nieczystości z wody. Będziesz ten sam piasek pakował który wybierzesz ? Bo może to być główne złoże nitryfikacji w zbiorniku i gdy go usuniesz to może być lipa. 3mm spokojnie wystarczy, ja mam spienione pcv 3mm i leży na tym penwie koło 100kg kamienia. Co do samej aranżacji to ciężko stwierzić, ułóż kamienie gdzieś na podłodze z obrysem zbiornika i wtedy się ktoś wypowie. Czy kupy będą zalegać to tylko metoda prób i błędów wykaże (jaka bedzie cyrkulacja wody w akwarium).
 3. dainichi Gdzie kupić?

  Malawian miał dostawę i się ogłasza: https://www.olx.pl/i2/oferty/q-Dainichi/
 4. Pokrywa aluminiowa do 250x70

  @Ptoszekja kupowałem kompletny zestaw od Przemka. Ja moja Aquastel też miałem z okleina i przez rok nic złego się nie stało. Tu akurat jakościowo jest elegancko.
 5. Pokrywa aluminiowa do 250x70

  Niestety sprzedałem tydzień temu mam teraz aluminiowa co robił mi Przemek Wieczorek.
 6. Pokrywa aluminiowa do 250x70

  No dokładnie miałem ten sam profil ale mnie on przeszkadzał jak chciałem zamontować DIY belkę led więc wyciągnąłem - zamiast niego znajomy mi zrobił teownik, który tam wsunąłem ale to już nie było to samo.
 7. Pokrywa aluminiowa do 250x70

  Dla mnie Aquastel miał dwie wady. Jeśli nie korzystać z oświetlenia do jakich jest przewidziana (czyli świetlówka) i wyciągniesz ten cały element do którego są one mocowane to całość niesamowicie traci na sztywności. Kolejna to że odkształcają się te klapy z pcv i po jakimś czasie zaczynają odstawać na końcach. Poza tym jakość jest naprawdę niezła.
 8. Hej, ja mam 360l na sprzedaż jak coś (z szafką, wklejonym kaseciakiem i tłem z czarnego PCV).
 9. Moim zdaniem powinno się udać. Żywieniowo także są do pogodzenia.
 10. OSI zakup grupowy 9.17

  z ciekawości zapytam, jak wyglądają te płatki ? Są duże czy pokruszone ? Bo niestety moje OSI Spirulina to połowa opakowania 200g był praktycznie miał.
 11. Lampa led z fazami chmur i księżycem.

  Mojemu znajomemu ktoś z neta budował podobną lampę do roślinniaka. Muszę przyznać że bardzo naturalnie świeci.
 12. Pompa IBO BETA

  Wygląda na mocno zagłuszony układ, niewiele różnicy widać w siku pomiędzy kolejnymi biegami, a powinna być znaczna różnica. Wydaje mi się że mógłbyś też na zasysie dać mufkę i przyciąć sitko spływu - będzie wtedy mocniej zasysać bo mniejszą powierzchnią.
 13. Cały osprzęt do 240l malawi

  Jasne, na przykład filtracja kasetowa. Jest cały temat o tym
 14. Pompa IBO BETA

  U mnie w 25/60 na 2gim biegu jest dużo większy sik. Jaką masz instalację ? 3/4 cala czy 1cal ? Bo to że zmienisz pompe na dużo mocniejszą może akurat tutaj nic nie zmienić. Posiadam też ten sam falownik co Ty ale ja swój musiałem troszkę skręcić (tym manualnym bolcem do regulacji przepływu) bo mi syf koło zasysu przelatywał. W takiej kombinacji wszystko wydaje się być już ok.
 15. Filtr turbo-kasetowy do akwarium

  U mnie różnica była 5-10mm między lustrem wody, a krawędzią kasety.