Jump to content

Ostateczna poprawka!!!


pozner
 Share


Mam nadzieję, że uda mi się w końcu uciszyć malkontentów :D 500l, 180x55x50 zew: Tetra ex700, ex1200, wew: 2000l/h Oświetlenie LED Protomelas steveni taiwan reef Placidochromis phenochilus mdoka Otopharynx tetrastigma Copadichromis geertsi gome


 Share


Recommended Comments

Dzięki :) Tak się wzbraniałem przed wyjmowaniem kamieni, ale faktycznie jest lepiej. Mam nadzieję, że "trawka" mi się utrzyma, bo jak nie to chyba sztuczną kupię :D

Link to comment

Tom, widzę, że nie odpuszczasz :D Rośliny nie zaczynają, niestety, dobrze rosnąć, poprostu są nowe :( Gdy nie było lewej kępy, było jakoś pusto i płasko, a prawa kępa sięga do tylnej szyby. Nie widać tego, bo zdjęcie spłaszcza perspektywę. Jeśli się przyjmie, to pójdzie w lewo po szybie. Środkowa grupa kamieni jest przy samej szybie, więc żeby za nimi posadzić rośliny, musiałbym ją przesunąć do przodu, co zmniejszyłoby i przedzieliło plażę. Ten kamień po prawej nie jest tak zasłonięty jak się wydaje. Poza tym rośliny posadziłem w żwirze, co by lepiej rosły i podłożyłem nawóz, więc tak już zostawię. Ale dzięki za uwagi :) A co do Stefana, to pół dnia się tarł i ganiał wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka :D W chwili obecnej mam dwie samice inkubujące i dalej mu się chce. Może wygląda....dostojnie :) ale nie odbija się to na jego witalności. Poważnie myślę nad odstawieniem go na jakiś czas, gdyż Copadichromisy czują się niekomfortowo, a wiem, że są rybami dość spokojnymi i płochliwymi i taka odstawka pozwoliłaby im znaleźć swoje miejsce w akwarium, a i on spuściłby pewnie z tonu. Tom, a zauważyłeś te piękne białe dziobki? :)

Link to comment

Jeszcze raz dziękuję :) Ta deszczownica faktycznie daje czadu. podłączyłem nowy, mocniejszy filtr i takie daje ciśnienie. Mi to nie przeszkadza, lubię szum wody. Ale ktoś mi powiedział, że z powodu zbyt natlenionej wody mogę mieć swoje problemy z roślinami. Może coś w tym jest, przecież wodę w roślinnych akwariach nasyca się CO2, u mnie jest odwrotnie.

Link to comment

Czy zauważyłem białe dzióbki? – Chyba żartujesz, na to, to ja mam parcie jak Stefan na szkło!:p Mdoki są najmniejsze w obsadzie. Cztery widziałem od razu, ale piątego dopiero po powiększeniu. Dla nie klubowiczów, którzy chyba nie mogą powiększać zdjęć – info: koniec jednej z trawek gładzi po główce niebieskiego phenochilusa (takiego „widocznego”), nieco z prawej, koniec innej trawki robi to samo z naszą „sierotką”. „Piąty” wyraźnie odstaje od rodzeństwa. Miejmy nadzieję, że będą to złe miłego początki.:) Ponieważ Twoje nietypowe akwarium wzbudziło duże zainteresowanie (można jednak coś ładnego wymyślić bez tła 3D lub dyżurnej czerni na tylniej szybie) i zapewne będzie jakimś punktem odniesienia – przydałoby się uzupełnienie opisu oświetlenia. Przy okazji, by nie było zbyt cukierkowo, szukając naszej „sierotki”, na powiększeniu zwróciłem uwagę, że ryby z lewej strony na tle „góry” są słabo widoczne, a ich kolory to już zupełnie. Małe OT: Podejrzewam, że większość forumowiczów komponując swoją pierwszą obsadę, wzorowała się na kimś z naszego forum. Ja np. na ekipie Cezarixa (to nie znaczy, że miałem identyczną). Jeśli by komuś wpadła w oko Twoja obsada (ma jeszcze bardzo duże rezerwy w wybarwieniu ryb), to przykład Stefana dowodzi, że rybki teoretycznie najsilniejsze powinny być (znowu)teoretycznie wpuszczane jako najmniejsze.

Link to comment

Białoustych jest osiem i niestety dwie z nich w ogóle nie rosną. Zachowują się normalnie, są aktywne, jedzą...ale obawiam się, że nic z nich nie będzie :( Mdoki dokooptowały do obsady późno i to takie małe, więc muszą walczyć cały czas o swoją pozycję w akwarium...ale dają radę :) Z lewej strony widać "nałożnice" :) Stefana, więc nic dziwnego, że są niewidoczne. Jest też Copadichromis, ale na jego wybarwienie będę musiał trochę jeszcze poczekać, ze względu na wiek...no i ze względu na Stefana :) Temat tej rybki jest omawiany w wątku w "chowie pyszczaków" i dzięki temu można się czegoś o niej dowiedzieć. Faktem jest, że jest to dynamiczna ryba i powinna być dokładana do obsady, bo inaczej ją może zdominować. Oświetlenie opisałem dokładnie przy wcześniejszym zdjęciu, ale w skrócie; listwy 5630 ze światłem 6500K + dwie listwy z diodami czerwono-niebieskimi.

Link to comment

Trzy "brakujące Mdoki" musiały się dobrze schować. Koniec zabawy....wychodźcie! Nie ma tu gotowych recept, ale pomyślał bym jeszcze nad: 1/ Mimo wszystko nad doświetleniem miejsca przed wieżą, wygląda na to, że będzie "statystycznie w przeliczeniu na 1 litr :D najbardziej okupowane" przez ryby. Dlaczego paski nałożnic Stefana mają być mniej widoczne od kropek innych ryb?:( 2/ Zastanowił bym się nad "zaprzęgnięciem" do aranżacji zbiornika nurtu wody. Zobacz jaki efekt udało się osiągnąć w tym akwarium http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=2244, które niestety jak ktoś na niego nie zagłosuje, wypadnie z "TOP 20 akwariów" (a IMHO byłaby wielka szkoda).

Link to comment

Miejsce przy wieży jest dobrze doświetlone, może tego nie widać na zdjęciu. Samice tam się zbierają ze względu na Stefana, mają tam schronienie za kamieniami. On ma ADHD...mam nadzieję, że z tego wyrośnie :) Właśnie nagrałem filmik z moim akwarium, może więcej będzie widać i może zostanie zaakceptowany do naszego Kanału YouTube A cyrkulacja jest naprawdę ok. Dawno nie wchodziłem na TOP 20, Bardzo ładne akwarium, ta trawka faktycznie ładnie się kładzie.

Link to comment

Oto link do tego filmu na YT. https://www.youtube.com/watch?v=c9TIVS9tAVE&feature=youtu.be

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.