Skocz do zawartości

moje pierwsze Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,


moje pierwsze Malawi, zbiornik 240L (dł. 120 cm ), filtr Tetra EX 700, obsada

8 x Bleu Cobalt Zebra

2 x Yellow

2 x Wysmukły

2 x Maingano

4 x ????

4 x glonojad

kilka wapieni filipiński, kilka skał koralowca, tło strukturalne


za wszystkie opinie serdeczne dziękuje


pozdrawiam

post-12728-1469571337206_thumb.jpg

Opublikowano

Witaj

Troszkę masz za dużo gatunków jak na 240l Na Twoim miejscu zostawił bym cobalty i maingano w obsadzie 1+3/4 a reszta do no właśnie do usunięcia

Wystroj powinien sie podobać tylko i wyłącznie Tobie a jak tak jest to tak trzymaj Do tego zbiornika dołożyłbym jeszcze filtr wewnętrzny coś o mocy 2000l/h masz dużo skal i będą zalegały nieczystości

Opublikowano

Moje akwa jest raptem o 15L mniejsze - 100x45x50 i mój filtr wewnętrzny 1600l/h jest za mocny. Robiła się straszna pralka dopóki nie wymieniłem standardowej gąbki na mocno upchaną watę. Teraz jest raczej ok. Więc boję się że na te 240l filtr o mocy 2000l/h może być zbyt mocny.

Opublikowano

Dobrze ze poruszyłeś ta kwestie Majac akwa 120cm czyli standardowa 240l był w nim at203 jak wszyscy wiedza o przepływie 2000l/h i nic nie zauważyłem żeby robił jakiś wir Zadawałem sobie pytanie dlaczego właśnie tak jest ze u jednych jest a u drugich nie

Może zależy to ze wir jest bo

- ustawienia i zbyt mala ilości kamieni

- złego ustawienia samego filtra np przy samej powierzchni

-

A inni nie maja tzw wirówki ponieważ

- filtr jest odpowiednio ustawiony

- ustawienie kamieni i ilość jest odpowiednia

-odpowiednia gąbka

-

Z tego co można przeczytać u nas na forum to większość koleżanek i kolegów właśnie takie filierki o takiej mocy zakupuje i jest ok Owszem zdążają się takie przypadki choć nie często ze 2000l/h jest za duży

I to samo ma sie do mniejszych akwa czyli 100cm i filtrze 1500l/h

Opublikowano

Tak może masz rację ale ja świadomie ustawiłem filtr wysoko ponieważ chciałem żeby woda wypływająca z filtra wprowadzała taflę wody w ruch i w ten sposób następowało napowietrzanie. Jest to moje przemyślane (świadome) działanie gdyż nie chcę używać brzęczka tudzież innych wynalazków.

Poza tym wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie (może się mylę , nie wiem) ponieważ główny , najmocniejszy strumień wody płynie w górnych partiach zbiornika a jak wiadomo pyski korzystają raczej z partii dolnych i środkowych.

Jeżeli moje rozumowanie nie jest słuszne to bardzo podziękuje za wyjaśnienia tematu.

Opublikowano

Widzisz i dlatego masz wir jak to nazwales a sprobuj dac wylot filtra zwewnetrznego na tafle wody i niech to napowietrza wode w akwa, moze warto sprobowac A co sprzata zaleglosci na dnie?? Jezeli dasz filtr wew na srodku akwa skierowany lekko w dol wzdloz szyby tylnej to on powinien posprzatac dno a zew po przeciwnej stronie wew skierowany po skosie na szybę przednia Taki układ filtrów da ruch wody i w górnych i dolnych partiach wody Posprząta dno napowietrzy wodę i nawet natleni Jak spróbujesz to podziel sie uwagami

Opublikowano
Widzisz i dlatego masz wir jak to nazwales a sprobuj dac wylot filtra zwewnetrznego na tafle wody i niech to napowietrza wode w akwa, moze warto sprobowac A co sprzata zaleglosci na dnie?? Jezeli dasz filtr wew na srodku akwa skierowany lekko w dol wzdloz szyby tylnej to on powinien posprzatac dno a zew po przeciwnej stronie wew skierowany po skosie na szybę przednia Taki układ filtrów da ruch wody i w górnych i dolnych partiach wody Posprząta dno napowietrzy wodę i nawet natleni Jak spróbujesz to podziel sie uwagami


Wylot filtra zew. mam skierowany na taflę wody , zaległości na dnie sprząta dodatkowo ten filtr wew. o którym piszemy. Filtr wew. i rurkę zasysającą filtra zew. mam po tej samej stronie , sugerujesz żeby były po przeciwnych stronach akwarium po przekątnej i obniżyć położenie wewnętrznego ?

Opublikowano

witam,


czy na tą pompę AT 203 należy nałożyc gąbkę filtracyjną czy można używac bez? jeśli bez to jakie zadanie ma do spełnienia, tylko wprawic w "wir" wodę po to by filtr zewnętrzny wyłapał nieczystości? czy zamiast AT filtr Aquale Fan2 mógłby byc?

temat drugi: odnoszę wrażenie, że woda nie jest super klarowna, patrząc z boku akwa woda ma lekko zielenkowaty odcień, czy to wina filtra, kamieni, ryb.

maże jakiś środek kalarujący polecicie.

z góry dziękuje

pozdrawiam

Marcin

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.