Skocz do zawartości

240 l -początkująca-Proszę o radę


przekrent_kas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie zakładania zbiornika 120x40x50 cm i zastanawiam sią nad obsadą czy mogę stworzyć następującą kombinację:

Pseudotropheus saulosi 2x samiec 6x samica

Labidochromis caeruleus "yellow" 1x samiec 3x samica

Pseudotropheus socolofi 1x samiec 3x samica

czy np Labidochromis caeruleus "yellow" zamienić na Pseudotropheus acei?

bardzo proszę o pomoc gdyż chciałabym żeby wszystko dobrze grało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 20 cm krótszym akwa od Twojego mam:

Pseudotropheus saulosi coral 1+5

Labidochromis caeruleus "yellow" 3 szt.

Melanochromis cyaneorhabdos "maingano" 4 szt. młodzieży.

Taką obsadę mam już około 9 miesięcy i jest ok, ale zdaję sobie sprawę, że kiedy maingano dojrzeją i urosną może zrobić się ciasno. Wtedy się zobaczy co i jak?

Myśle, że Twoja obsada da radę, co najwyżej samce saulosi zredukują się do 1 szt. Przy niebieskim samcu saulosi i błekitncyh socolofi, ja zostałbym prz żółtym yellowku, a nie dodawał kolejne niebieskie rybsko - patrz. acei, ale to Twoje akwa i Tobie ma się podobać.

A propo - zamierzasz wpuśćić młody rybki, czy już dorosłe, dobrane haremy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do wielkości ryb się zastanawiam bo nie wiem czy lepsze młode czy większe osobniki. Przy dorosłych miałabym szansę rozpoznać płeć. A czy yellow nie ma innych wymagań żywieniowych? Bo czytałam coś, że nie jest jak tamte roślinożercą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził kupić z każdego gat. po 10szt. młodzieży,łatwiej takie oswoić i wgl.

Zredukują się same i zostawisz haremy takie jakie będą najodpowiedniejsze;)

Moim zdaniem też zostałbym przy yellow bo trzy gat. niebieskich ryb(oprócz samic saulosi)to trochę za dużo;)Ale zamiast socolofi bardzo polecam maingano.Mam 15 szt. młodzieży w 200L i wygląda zajefajnie niebiesko;)(ale niestety jedna z nich jest chora:()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 30 szt przy 250 l to nie za dużo?

Dużo za dużo, nawet mając na względzie późniejszą redukcję tyle nie może być.

Przy zakupie młodzieży będziesz miał tzw. zgaduj zgadule:), a przy dorosłych osobnikach kupisz tak jak zauważyłeś tyle ile ci potrzeba, ale wyjdzie cię to drożej..

Zredukują się same

Akurat na to bym nie liczył, nie są to specjalnie agresywne gatunki ryb...


Jeżeli się uparłeś na 3 gatunki to kup max po 7 sztuk z każdego(oczywiście młodzieży). Domyślnie haremy 1/3-4.

Ale na twoim miejscu pomyślałbym tylko nad dwoma gatunkami. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo za dużo, nawet mając na względzie późniejszą redukcję tyle nie może być.

Przy zakupie młodzieży będziesz miał tzw. zgaduj zgadule:), a przy dorosłych osobnikach kupisz tak jak zauważyłeś tyle ile ci potrzeba, ale wyjdzie cię to drożej..


Akurat na to bym nie liczył, nie są to specjalnie agresywne gatunki ryb...

chodziło mi o to żeby jak podrosną odnieść nadmiar samców lub samic do sklepu

Jeżeli się uparłeś na 3 gatunki to kup max po 7 sztuk z każdego(oczywiście młodzieży). Domyślnie haremy 1/3-4.

Ale na twoim miejscu pomyślałbym tylko nad dwoma gatunkami. Twój wybór.

tak 30szt to za dużo weź 21 i później zostaw takie haremy jak aspat ci napisał a o to że zredukują się same miałem na myśli żeby jak podrosną oddać nadmiar samców i samic do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.