Skocz do zawartości

Proszę o sugestie 720 L


Damian780425

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.


Trochę poczytałem ( czytaj oglądałem ;-) ) pyski i mam kilka które mi sie podobają proszę znawców o zestawienie obsady w oparciu o moją listę ( życzeń ) Akwarium ma być primo dekoracyjne dlatego kolor rybek ma dość duże znaczenie jednak bez przesady , non mbuna z samych samców odpada choć ładnie to wygląda . kilka ładnych rybek znalazłem u Pereza666 w szczególności M.fainzilberi Lundu ona powinna pływać w moim zbiorniku ;-). Ryby będę kupował raczej w Tan-Mal.


oto lista :

Pseudotropheus acei

Cynotilapia Mbamba Mphanga Rocks

zebra long

Maylandia zebra

labidochromis sp mbamba bay

Labidochromis sp. hongi red top

Labidochromis cerulis

Pseudotropheus Saulosi

M.fainzilberi Lundu !!!!!!!!!!1

Metriaclima greshakei

Metriaclima sp.msobo Magunga

Pseudotropheus demasoni

Cynotilapia Afra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem są ciekawe i nigdy ich nie miałem i nie widziałem ładne są :

Labeotropheus Trewavasae Thumbi West

Labeotropheus hongi

Labeotropheus red top

Labeotropheus fuelleborni Katale

ale tak jak mówisz muszę jeszcze podzielić na diety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzaj się tak :-)

Hongi to Labidochromis :D:D:D


Nie znalazłeś najładniejszego Laboetropheus Trewavasae Zimbawe Rock albo Marmelade cat.

http://www.malawi-dream.info/Labeotropheus_trewavasae.htm

Piękne są ale drooooogie i ciężko dostępne :(


No i prawie zapomniałem o marzeniu wielu akwarystów L. fuelleborni katale OB - to już perełka - praktycznie niedostępny bo wyławiają kilka sztuk w roku (oczywiście samce OB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o Labeotropheus trewavasae "Hongi Island"

pod taką nazwą znalazłem ale to nie istotne . Mam juz kilka rybci teraz trzeba je zestawić co do żywienia i ceny ;-) no i wybrać . A ile pysi może sobie pływać w takim zbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslales o tym zeby jakiegos drapieznika dodac do tego zestawu?

Moze nie od razu ale po jakims roku jak juz "cud narodzin" bedzie Ci nosem wychodzil?

Ok ja na Twoim miejscu jezeli miala to by byc mbuna na pewno wpuscilbym fuelleborni, zebry i cos zoltego do rozswietlenia zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posegregowałem ryby dietą i się okazało ,że wszystkie się nadają do jednego zbiornika są albo wegetarianami albo nic ich nie obchodzi ( tak jak mnie ) ;-)


Wyślę listę do TAN-MAL niech się określą które będą dostępne i jakie ceny będą , to sie wtedy obsadzi baniak rybkami z tej listy. Będzie mniej pracy przy wybieraniu bo z 15 już wstępnie wyselekcjonowanych gatunków.


Co do drapieżnika to tak jak mówisz za rok może później .

co do ilości to myślę że z 8-9 gatunków ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się znam na łacińskich nazwach i trochę kiepsko kojarze nazwy z pyskami ale posiłkuję się funkcją kopiuj wklej i google a co do diety to określiłem je na podstawie naszego serwisu : http://bazaryb.klub-malawi.pl/

chyba że coś przeoczyłem proszę o sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.