Skocz do zawartości

Moje Malawi 126 l - 7 gatunków


Alojzy

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje malawi 126 l - 7 gatunków - 7 miesięcy - 1 yellow już nosi ikre, rybki pięknie się wybarwiają i dogadują (zdjęcie robione telefonem wieczorem - przez to woda wydaje się trochę mętna, a jest przejrzysta). Filtr wewnętrzny Aquael Fan 2. Podmiana wody 30 l tygodniowo. Temperatura 25-27 C.


Obsada:

Yellow - 2+2

Socolofi - 2+2

Saulosi - 2+2

Maingano - 1+2

Hongi - 2+2

Red red - 2+2

Afra Likoma - 2+2


1150952b41a10bebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś się podoba moje akwarium to chętnie bym przeczytał słowa pochwały, bo trochę się napracowałem przygotowując ten biotop, słowa krytyki również przyjmę. Na dnie mam styropian przysypany 5-6 cm drobnym żwirkiem porządnie przepłukanym. Na nim są wapienie, piaskowce i jakieś skałki kupione w ogrodniczym za 80 gr za kg. Rośnie też anubias, a tło jest strukturalne, wystawione na zewnątrz, żeby miejsca nie zabierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobiłeś coś nie tak ... Za dużo gatunków razem ja sam planuje w 180 l zbiorniku trzymać tylko saulosi a ty masz tego pełno :) Taki misz masz nie wiem co będzie później bo napewno będą walczyc o rewiry pomyś jeszcze nad obsadą może da się jeszcze coś zwrócic.

Pozdrawiam Casper Hare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w twoim akwarium powinieneś mieć jeden gatunek, maksymalnie dwa mniejsze spokojne gatunki. Część twoich ryb to całkowici jarosze, część lubi przegryźć mięso i nie powinny być w jednym baniaku. Ilość ryb powinna się zamknąć na 8 sztukach (i tak mnie zaraz skrytykują że za dużo). Filtracja powinna być około 1000 litrów na godzinę nic mniej, a fan 2 to popierdółka a nie filtr.

Ryby masz młode dlatego jeszcze jakoś to wygląda, ale niedługo przestanie a ty będziesz wyławiał zwłoki podopiecznych.


Ogólnie widać że się starałeś i wydałeś na to kupę pieniędzy, niestety trochę w złej kolejności podszedłeś do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie. Hodowca u którego kupowałem mówił, że taka obsada jest ok (w sumie na początku polecał 15-20 sztuk na ten zbiornik), mówił, że 2+2 też wystarczy, bo on od 15 lat tym się zajmuje i zna temat - tak mi tłumaczył. Mieszka 5 km ode mnie i często u niego jestem. Inny hodowca do którego dzwoniłem też polecał 15-20 sztuk. W sklepach w których byłem mówili o 10 l na jedną rybkę. A które gatunki byście mi proponowali zostawić, a które oddać. Które do siebie nie pasują żywieniowo? Na zimę będę chciał założyć baniak 720 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki rosną bardzo dobrze i szybko, nawet szybciej niż u kolegi w 375 l, który nie ma takiego przerybienia. Mają koło 6-7 cm. Daje im spirulinę 36% Artemię, Wodzień, skorupiaki z czosnkiem, ochotkę. Pokarm 3-4 razy dziennie. mrożonki co drugi dzień na obiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja kleiłem PVC do szyby na tył i dno  Soudal Silirub Cleanroom Trzymało bez problemów. Ma konsystencję bardziej kleistą niż silikon. Niestety długo schnie i jest tylko biały kolor Jak teraz odrywałem tło to trzymało całkiem nieźle po 5 latach. Wg producenta Trwale elastyczny uszczelniacz na bazie silikonu o utwardzeniu neutralnym (alkoxy) o długim czasie naskórkowania. Klasyfiko-wany jako materiał budowlany o minimalnej emisji substancji lot-nych - EC1 Plus R. Niewrażliwy na grzyby i bakterie - zawiera nowoczesny środek konserwują-cy pirytionian cynku ZnP. Spełnia wymagania FDA (code 21 §177.2600), posiada certyfikat IANESCO (bezpośredni kontakt z żywnością) oraz aprobatę I.K.I. (fizyczna bariera przeciwko mikroorganizmom). Do-skonała przyczepność do podłoży po-rowatych i nieporowatych m.in. do muru, cegły, betonu, drewna, aluminium, w tym również pokrytego malarskimi powłokami proszkowymi, szkła i powierzchni szkliwio-nych, PCV i akrylu. Nie stosować na PE, PP, teflonie, bitumach i innych podłożach antyadhezyjnych. Odporny na działanie warunków atmosferycznych i promienie UV. Zastosowanie: - wszelkie uszczelnienia i fugi elastyczne w pomieszczeniach czystych i steryl-nych typu "cleanroom": salach zabiego-wych, laboratoriach, kuchniach i jadal-niach w szpitalach i przemyśle farma-ceutycznym, - uszczelnienia w pomieszczeniach pro-dukcyjnych i magazynowych, chłodniach i mroźniach w przemyśle gastronomicz-nym i spożywczym, - elastyczne uszczelnienia odporne na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, mróz, promieniowanie UV), np. fugi w fasadach budynków z prefabryka-tów betonowych, paneli HPL itp. - fugi ościeżnic drzwiowych i okiennych w pomieszczeniach sanitarnych, spoino-wanie płyt, paneli i urządzeń poliwęgla-nowych i poliakrylatowych itp.
    • Jest też Soudal Silirub 2, o którym w specyfikacji pisze, że zarówno do porowatych i nieporowatych. Nie stosowałem, piszą, że to uszczelniacz, a nie klej-uszczelniacz. Choć w karcie, na końcu piszą również coś takiego ... Nie stosować w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą. I bądź tu mądry. 🤔 Albo zrobić coś takiego: kleksy z Silirub 2, a dookoła "aureolki" z Silirub AQ. 😆 Może to jest wyjście. F0035345_0001.pdf
    • @TomekT chyba jednak nie taka padaka. Właśnie przed chwilą był u mnie szklarz w związku z tym moim baniakiem. Pytałem przy okazji o ten moduł. Stwierdził, że klejenie czegoś takiego tylko i wyłącznie silikonem akwarystycznym bo inne kleje przy stałym kontakcie z wodą się nie sprawdzą. Soudal Silirub Aq to wg producenta właśnie silikon do konstrukcji szklanych więc myślę, że jest szansa na realizację jednak wklejania tego tła.  Z drugiej strony właśnie doczytałem również na stronie Soudal "[...] Doskonała przyczepność do szkła i innych powierzchni nieporowatych. [...]" 😕
    • No właśnie się zastanawiam, czy padaka bezapelacyjnie. U Jarka był niewłaściwy klej, za długi czas między nałożeniem kleju/dociśnięciem i za gruba spoina - pamiętam, że to opisywał. Marcin z kolei pisał, że spoina była możliwie cienka, no ale widać klej felerny.
    • Silirub aq firmy soudal.  Tło jest podzielone na 6 puzzli - akwarium 230x65 grubość tła w najgrubszym miejscu 20cm
    • Czyli po prostu padaka... @jaras a czym kleiłeś obecne tło i jaki jest mniej więcej jego największy element?
    • U mnie też moduł był dodatkowo wklejony pod wzmocnienie wzdłużne. Pomogło to tylko tyle, że odklejając się i unosząc do góry, moduł obrócił się jakby wokół górnej krawędzi, przez co być może siła z jaką wyskoczył była nieco zmniejszona.  
    • Jasne, chodziło mi o dodatkowe zabezpieczenie, nie zamiast wklejenia oczywiście. Pewnie, magnes musiałby być zatopiony na "zero" z klejonym do szyby tyłem modułu.
    • Bardzo dobry pomysł. Całość można też obudować styropianem lub użyć gotowej sztucznej skały. Jeżeli komuś przeszkadza wygląd "budki lęgowej"
    • @TomekT Żadne magnesy nie dadzą w tym przypadku rady. Moduły ze styropianu powinny być przymocowane całą powierzchnią, właśnie przez wklejenie. Jeżeli zaczniesz kombinować z magnesami, to je i tak trzeba jakoś przykleić do styropianu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.