Skocz do zawartości

450l początek


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bez głupich komentarzy jestem nowy i dopiero zaczynam zabawce z Malawi mimo tego że parowałem się na głęboka wodę lincze na waszą pomoc w założeniu i zapewnieniu odpowiednich warunków w akwa, niekiedy moje pytania mogą zdawać się głupie lecz się dopiero uczę i proszę o wyrozumiałość


W ubiegłym tygodniu staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami akwarium 450l, akwa kupiliśmy kompletne tzn. szkło, pokrywa dolna, górna, obsada Malawi (nie dokona wiemy co) filtr eheim 2260, grzałka krótko mówiąc wszystko.


Wcześniej mieliśmy 60l i 112l (mamy do tej pory) tam na razie wpuszczone są rybki by woda w 450l się ustała wlane jest 200l czystej wody z kranu (z akwarium przywieźliśmy jeszcze 150l wody w której rybki sobie żyły jest ona rozlana w 112 i 60 ) pod koniec tygodnia planujemy przeniesienie obsady. Czekamy jeszcze na zamówienia.


Na spód chcemy piasek bazaltowy około 50kg (od 3-6mm)

Kamienie to łupek czarny

Tło zwykłe czarne

Świetlówki o barwie 10000K i 3000k o mocy 2x36w

Brzęczek tetra APS 300 + dwie kurtyny po 120cm


Grzałka 300w


Filtr był eheime 2260 lecz zastanawiam się czy nie zastąpić go eheimem 1224 oraz 2213 Takie miałem w 112 i 60 ewentualnie 1224 oraz 2224


Grzałka 300w


To chyba wszystko na ta porę czekam na uwagi co do filtra


Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu.Perez666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spód chcemy piasek bazaltowy około 50kg (od 3-6mm) Kamienie to łupek czarny Tło zwykłe czarne Świetlówki o barwie 10000K i 3000k o mocy 2x36w Brzęczek tetra APS 300 + dwie kurtyny po 120cm

To nie piasek a raczej żwirek ;) lepsza opcja to granulacja 0,8 - 1,5

Z łupka ciężko coś sensownego ułożyć, chyba ze naprawdę duże bryły.

Światło ma się tobie podobać choć dla mnie te 3000k to strasznie żółte.

Brzeczek + kurtyny IMHO zbędne wystarczy napowietrzanie poprzez ruch tafli wody (chyba że lubisz sodówkę w akwa ;))

Co do filtrów to jak masz 2260 to ten bym zostawił (zawsze lepiej za duży niż za mały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porywaj się na zakładanie akwarium bez dojrzałego filtra biologicznego, to jest prosze nie się o kłopoty.To apropos tego "pod koniec tygodnia przeniesienie obsady".Chyba,że użyjecie tym czasowo filtrów ze starego zbiornika. Nieznajomość gatunków ryb niczego dobrego nie wróży, naprawde warto się zorientować co będzie pływało i dobrze przemyśleć obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko rozumiem lecz mam cały zbiornik z całą obsada a poprzedni właściciel nie wie jakie to gatunki (to są pyszczki tak powiedział)


przenosić chce całość tzn. zlać wodę z 60l i 112l oraz podłączyć filtry wszystkie 3 to będzie połowa 2akwarium druga połowa właśnie dojrzewa w akwarium chodzi na 2 filtrach



podoba mi się sodówka i lobię cichą prace dlatego właśnie pytanie o professionale bo 2260 niestety jest słyszalny


ps. może z nim jest coś nie tak pompa cały czas buczy (tzn. tj. by cały czas wpadała w rezonans) który niesie się przez szafkę, panele itp. mam coś takiego w 2213 lecz połowę ciszej zaś w professiona- u jest cicho jak by wogóle nie był podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ośki jest chyba ok zaś wirnik ma delikatne przetarcia lecz nigdzie nie mogę znaleźć oryginału bądź zmieników, na gąbce nic nie daje podstawa stoi stabilnie lecz drga góra od pompy jak się dotnie węża wylotowego to słychać buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nie macie może jakiegoś patentu na chwilowe uspokojenie (nie piszcie żebym wyłączył) ogólnie takie coś jak w 2213 lecz w 2260 jest to mocniejsze Strumień wody w nornie.


Jeszcze jedno napisze jak zalewam filtr (bo może robię coś nie tak) normalnie biorę i zasysam końcówkę wylotową a drugi koniec mam w akwarium jak pojawi się woda w wężu wylotowym odpalam filtr i jest ok (tak robię z małymi 2213,1224) tutaj jak pisałem miałem już filtr zalany i napełniony był zakręcony tylko na zaworach wiec wąż wylotowy włożyłem do akwa odkręciłem zawory Koniówkę zasysająca napełniłem do kona woda włożyłem do akwa i odpaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie akwarium już prawie założone obsada przełożona jak na razie jest wszystkie żyją ale mam znów kilka pytań


1. jak zbić azotyny i azotany mam delikatnie podwyższony stopień


2. jak podnieś twardość wody


3. czy kamienie granitowe nieoszlifowane nadają się do akwarium ( chodzi o te co leżą koło deptaków nad morzem)


4. jeśli możecie napisać jakie to są gatunki bo ja się tylko domyślam


Z identyfikacją gatunków zapraszam do galerii.Perez666



obecnie w zbiorniku 450l (150/60/50) jest 15 rybek (11 pyszczaków, 2 glonojady, chyba 3 sumy)


podłoże to bazalt od 3-6mm


kamienie łupek + 4 korzenie


filtr eheim 2224 (węgiel, ceramika, gąbka) oraz 2260 zasypany ceramiką oraz na rurce zasysającej gąbka służąca za przed filtr


brak grzałki


napowietrzanie aps 300 + dwie kurtyny po 60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.