Skocz do zawartości

Chyba inkubująca Acei


mdhlodz

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że jedna 5cm Acei ma mniejszy brzuch i nabrzmiałą szczękę. Gdy się przyjrzałem od dołu to zobaczyłem albo odznaczające się albo prześwitujące jajeczka. Zauważyłem to dziś i podpuściłem ja i wrzuciłem jedzenia i zjadła trochę. Nie ukrywa się, pływa po całym zbiorniku. Akwarium mam od miesiąca a te rybki są u mnie krócej więc mogę się mylić ale mam kilka pytań.


1. Czy mam rację, że zostanę ojcem?

2. Czy nie mając kotnika, mają one szansę przetrwać ukrywając się gdzieś tam w kamieniach, mam ogólnie 12 ryb 3-5cm?

3. Czyt małe jedzą tak samo często jak starsi?

4. Czy wypływając z kamieni po pokarm one mają szanse nie być zjedzone czy inne ryby będą polować na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - ryby inkubujace w moim akwa tez pobieraly pokarm wiec istnieje cien szansy ze moze miec cos w pysku


2- pysie maja zakodowane w glowie zeby sie chowac w szczeliny to nie sa pielegnice z ameryki ktore po wykluci plywaja wszedze , napisz jaki masz zbiornik 12 ryb to moze byc wiele albo i malo w akwarium


3 - male jedza na okraglo jak masz glony na dekoracji to pewnie przez pare dni beda sie zywic tym a potem zaczna lapac to co dorosle


4- w momecie karmienia wieksze ryby bardziej sie łakomia na to co im wrzucasz niz na narybek , w moim akwa zaobserwowalem ze mlode staja sie aktywniejesze podczas karminie staraja sie cos podlapac przy dnie zapuszczaja sie dalej od skalek niz w normalnym odpoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mam rację, że zostanę ojcem?


Niech żona idzie do lekarza,będziesz pewny :P Żarcik taki D:


2. Czy nie mając kotnika, mają one szansę przetrwać ukrywając się gdzieś tam w kamieniach, mam ogólnie 12 ryb 3-5cm?


Może się coś uchować,dla wielu malawistów błogosławieństwem jest by nic z narybku nie przetrwało...


3. Czyt małe jedzą tak samo często jak starsi?


Jakby mogły to by jadły non-stop.Młode ryby karmimy częściej niż "stare".


4. Czy wypływając z kamieni po pokarm one mają szanse nie być zjedzone czy inne ryby będą polować na nie?


Oczywiście.


BTW masz tragiczną obsadę,zrób korekty póki ryby młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 240l.

Kompletnie nie jestem przygotowany do narodzin, także pełme zaskoczenie dla całej rodziny, chyba nie przetrwają u mnie.



Też tak myślałem ale kilka maluchów, tych najbardziej cwanych rośnie pod kamieniami :wink: ja się teraz zastanawiam, co z nimi potem zrobić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam samiczkę acei której narybek już prawie wystaje z pyszczka. Została dzisiaj odizolowana do kotnika gdzie ma warunki "wymarzone do porodu". I teraz pytanie. Jak długo samicę trzymać z młodziutkim narybkiem? Czy po opróżnieniu pyska przenieść ją do ogólnego akwarium czy trzymać jakiś czas w kotniku z potomstwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.