Skocz do zawartości

filtry i wkłady 460l


ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety w dziale Podstawy nikt nie odpisał na mojego posta, więc postanowiłem napisać tutaj.


Potrzebuję pomocy w doborze filtrów i wkładów do nowego zbiornika 186x55x45h (460l).


Dysponuję póki co kubełkiem Elite 40 (do akwa 150l, pojemność filtra 3.8l, przepływ ok. 400l/h). Chcę dokupić drugi kubełek i głowicę z gąbką jako mechanika.

Jaki drugi kubeł (na jaką pojemność akwa)? Fluval 305, 405? Czym wypełnić te kubełki - zależy mi na podniesieniu pH i nie stosowaniu później sody oczyszczonej (woda w kranie ma 7) - jakiś grys koralowy, zeolit czy coś podobnego?

W poprzednim akwa borykałem się z wysokim NO3, chciałbym, aby tutaj taka sytuacja nie miała miejsca. Myślałem nad zamontowaniem trójnika na rurze wylotowej filtra z pojemnikiem na żywicę (aby łatwiej było to czyścić). Czy to dobry pomysł? Ta żywica może pracować cały czas, czy aplikować ją tylko przy wzroście NO3?


I jeszcze ostatnie pytanie - jaki przepływ głowicy wybrać? Myślałem nad 2000l, czy to nie za dużo?


Narazie to wszystko, dziękuję za uwagę i poproszę o odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki drugi kubeł (na jaką pojemność akwa)? Fluval 305, 405?


Kubełka nie kupujemy pod względem pojemności akwa,tylko pod kątem obsady.


Dla podniesienia pH to u mnie sprawdził się grys koralowy.


jaki przepływ głowicy wybrać? Myślałem nad 2000l, czy to nie za dużo?


2000l/h to minimum na taki baniak.Być może będziesz jeszcze zmuszony dodać cyrkulator.


W poprzednim akwa borykałem się z wysokim NO3, chciałbym, aby tutaj taka sytuacja nie miała miejsca. Myślałem nad zamontowaniem trójnika na rurze wylotowej filtra z pojemnikiem na żywicę (aby łatwiej było to czyścić). Czy to dobry pomysł? Ta żywica może pracować cały czas, czy aplikować ją tylko przy wzroście NO3?


Wrzucić do kubła min.250ml Purigenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, co do drugiego kubła to będę się zastanawiał tak jak mówisz - jak zaplanuję obsadę.


Ile powinno być tego grysu w kuble, aby pH w 460l wzrosło z 7 (kran) do 8? Mógłbym ten mniejszy kubełek przeznaczyć na grys i purigen, a drugi większy na ceramikę itd.


Głowicy będę w takim razie szukał z większym przepływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie, planowana obsada będzie taka: Acei, Msobo Magunga, Lombardy, Zebra - na początek po 10 sztuk każdego. Akwarium tak jak pisałem kiedyś w pierwszym poście 186x55x45h.

To teraz jeszcze raz pytanie jakie filtry? Zastanawiałem się nad Fluvalem FX5, ale nie wiem czy to ma sens do takiego akwarium? Jeśli byłby fx5 to jaki jeszcze wewnętrzny powinienem dać? Albo jak nie fx5 to jaki inny? Ten drugi mały kubełek Elite 40 też będzie i wypełnię go grysem koralowym i purigenem zgodnie ze wskazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.