Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich i pozdrawiam. mam takie pytanie:czy w kamienicy poniemieckiej na 2pietrze mogę postawić akwarium 160/60/60+sump. akwa będzie stało między oknami przy ścianie nośnej. planuje też rozebrać ścianę dzielącą dwa pomieszczenia tak że środek akwa będzie stał na murze (czyli na ścianie u sąsiadki z dołu) a końce akwa będą opierały na belkach stropowych.w planie też mam rozebrać podłogę także mogę dorobić jakieś wzmocnienia .będzie nowa podłoga bo stara klawiszuje :( tak na prosty chłopski rozum to skoro niebędzie ściany i śmieci miedzy belkami stropowymi to wydaje mi sie że mogę postawić takie akwa.( a co będzie jak sąsiadka zrobi remont na dole i rozbierze też ściane?)prosze wypowiadajcie się to uspokoi moją żonkę :) miało być 375 potem 450 a teraz chce600 co niepodoba się żonci (sąsiadom też się niespodoba gdy zobaczą akwa)

Opublikowano

strop beton ?

600 akwa plus sump + skałki itp = tona


Ubezpiecznie od zalania , oraz indywidualne dla sąsiadki:) ale z tym proponuje na PW:)


a tak na poważnie , to co to za ściana poniemiecka którą można samemu rozbierać ? jaka grubośc ? nie wydaje mi się żeby bez porozumienia z konstruktorem można było od tak ,samemu rozbierać ściany .

Opublikowano

a nie lepiej zejsc o 10 cm z szerokosci i wysokosci a dac np 200x50x50 to masz 500l i morzesz ta mase rozlozyc na wiekszej powieszchnic( nacisk na m2 sie zmniejszy)

Opublikowano

strop drewniany :) ściana działowa18cm.w trakcie remontu. jest pozwolenie na rozbiórkę :) mam pozwolenie na remont . to mieszkanie jest na strychu taki kwadrat ( składający się z kuchni i pokoju) z cegły wybudowany na środku strychu. chcę rozebrać ścianę działową i zrobić salon z akwa(będzie stało między oknami) wieksze nie da rady bo okna musiałbym zastawić :( a wtedy żona spakowałaby mi walizki :wink: czyli akwa będzie stało na połowie kuchni środek na murze i druga połowa w pokoju.pytałem kilku fachowców ale każdy mówi co innego.chcę się tylko upewnić. pozdrawiam i dziękuje za wypowiedzi.

Opublikowano

a z czego ta sciana u sasiadki?

z reguly, dzialowki powinny byc oddylatowane od stropu, bo one maja nie przenosic zadnych obciazen a stawia sie je jak strop juz jest gotowy. chociaz z tym dylatowaniem to w praktyce moze byc roznie :)

w przypadku ugiecia stropu sila zostanie czesciowo przekazana na scianke dzialowa ktora moze sie zarysowac u sasiadki.

chociaz 18cm wydaje sie dosc gruba jak na dzialowa, wiec powinno byc ok. ale jesli doszloby do zarysowania, nawet nie groznego, to nie wiadomo co by powiedziala sasiadka, ale moglaby byc wiekszym problemem niz nosnosc stropu :)


100% pewnosci nikt ci tutaj nie udzieli, ale miejsce na akwa wybrales najlepsze z mozliwych, prostopadle do belek stropowych, pomoc mogloby jeszcze rozlozenie ciezaru na maksymalnie duzo belek stropowych, poprzez polaczenie ich nawet pod podloga, tak zeby ugiecie jednej powodowalo ugiecie kolejnej i czesciowe przejecie obciazenia.

Opublikowano

ściany u sąsiadki niewidziałem :) ale skoro moją rozbiorę to odciąży trochę ścianę sąsiadki apotem akwa dociąży :D .rozbiorę podłoge,wzmocnie strop(może jakeś kotwy do ściany nośnej?) szyna?to ściana przejmie ciężar akwa. zrezygnuje z sumpa zrobię panel w akwarium.stracę trochę miejsca ale ciezar się zmniejszy.pozdrawiam wszystkch i dziękuję za wypowiedzi.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.