Skocz do zawartości

co Wy na takie parametry


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Co sadzicie o takich parametrach sadzicie?


Że są dziwne, chyba że :

błędnie przeprowadzasz pomiar

robisz pomiary po podmiance, ale również błędnie

masz np w akwarium hydroponikę, dużo roślin w akwa lub deni.

TwO jest mniejsza od TwW i to bez stosowania sody rówież jest dziwne (chociaż mozliwe - bo odczynnik tak może podawać), chyba że masz w akwarium coś o czym nie wiemy.

Niestety na forum prędzej znajdziesz słowa krytyki niż pochwały, więc pisząc post zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć, jezeli jesteś z tego co masz zadowolony i nie potrzebujesz niczyich rad to odpuśc sobie taki post, natomiast gdy chcesz powiększyć zakres swojej wiedzy to trafiłeś w odpowiednie miejsce - ale nie dziw się że się z Toba nie zgadzamy.

Zamiast starać się robić z siebie laika wystarczyło w google wpisać co to jest NH4 czy NH3 i wszystko by było jasne.

Natomiast nie majac zielonego pojęcia o cyklu azotowym, w jaki sposób chcesz z nami dyskutować o poprawności parametrów?

Opublikowano
Troszke kultury.

Przepraszam w którym momencie zabrakło mi kultury i co z tego że jesteś tu dłużej zarejestrowana? Czy to znaczy, że młodszy stażem nie może Ci zwrócić uwagi?

Nikt Ci nie napisal, ze klamiesz,

Skoro twierdzisz, że nie zarzuciłaś mi kłamstwa to po co to porównanie do handlarzy samochodami którzy z chęci zysku kłamią?

taki wynik jest trudny do osiagniecia przy zwyklej filtracji.

trudny nie znaczy niemożliwy, prawda? Nawet jak się ma zwykłe rybki a nie ekologiczne.

Nie robisz testow na NO2,

Testy na NO2 robie od zawsze i zawsze było 0. Czytaj uważnie.

Na drugi raz napisz, ze oczekujesz zachwytu i po klopocie.

Pytanie brzmiało CO SĄDZICIE O TAKICH PARAMETRACH? a nie czy zachwycają Was takie parametry


Że są dziwne, chyba że :

błędnie przeprowadzasz pomiar

robisz pomiary po podmiance, ale również błędnie

masz np w akwarium hydroponikę, dużo roślin w akwa lub deni.

TwO jest mniejsza od TwW i to bez stosowania sody rówież jest dziwne (chociaż mozliwe - bo odczynnik tak może podawać), chyba że masz w akwarium coś o czym nie wiemy.


Po Twojej odpowiedzi powtórzyłem testy zapewniam że liczyć kropelki potrafię a żeby nie być subiektywnym kolory porównywała córka która nie ma pojęcia który kolor byłby lepszy dla moich ryb. I wyniki testu wypadły identycznie.

Pierwszy test był robiony po 6 dniach od podmiany, a ten dzisiejszy po 8 dniach od ostatniej podmiany.

Hydroponiki nie mam, roślin mam troszkę naprawdę dwie kępki.

Mam zwykły filtr kubełkowy tetry oczywiście bez węgla, warstwę gąbek zastąpiłem grysem koralowym około 1 kg.

Niestety na forum prędzej znajdziesz słowa krytyki niż pochwały, więc pisząc post zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć, jezeli jesteś z tego co masz zadowolony i nie potrzebujesz niczyich rad to odpuśc sobie taki post, natomiast gdy chcesz powiększyć zakres swojej wiedzy to trafiłeś w odpowiednie miejsce - ale nie dziw się że się z Toba nie zgadzamy.

Pochwał nie oczekiwałem, chciałem tylko wiedzieć co mam jeszcze i o ile poprawić

Natomiast nie majac zielonego pojęcia o cyklu azotowym, w jaki sposób chcesz z nami dyskutować o poprawności parametrów?

Jakieś pojęcie mam o cyklu azotowym, nigdy nie robiłem testów NH4 i to może mój błąd.

Pozdrawiam

Opublikowano

Jakiś nerwowy jesteś Leszku :D


jeżeli takie parametry masz i są one niezmienne więc rybom w tym środowisku powinno być dobrze, warto jednak pilnować wartości pH bo przy niskim buforze może szybko nagle skoczyć, a to już nie dobrze.

Opublikowano

Yaro nie jestem nerwowy po prostu bronie się przed zarzutami, że podaje parametry nieprawdziwe lub tuż po podmianie i że nie badam NO2, a przecież badam wynosi zero ale ktoś nie doczytał.

Powiedz twoim zdaniem do ilu powinienem podnieść GH i KH aby było w miarę bezpiecznie?

Dziękuję i pozdrawiam

Opublikowano

Spokojnie, nie ma się co niepotrzebnie za słówka łapać (co na forach jest niestety ryzykiem i prowadzi czasem do niepotrzebnych nerwów).


Jeśli faktycznie masz u siebie no3 na poziomie 10 to bardzo miło byłoby, gdyby udało się ustalić jak to osiągnąłeś. Napisz może jakie masz rośliny - może to jakaś specjalna odmiana pożerająca NO3? Czy dużo masz glonów w akwa? (wiem pytania głupie może, no ale jakiś trop trzeba złapać). NO3 na takim poziomie to wartość trudno osiągalna dla przynajmniej 90% (tak mniemam) ludzi tu na forum, dlatego nie dziw się niedowierzaniu i ostrożności z naszej strony i postarajmy sie wspólnie zrozumieć jak taki wynik jest do powtórzenia.


Pozdrawiam.

Opublikowano

O to rozumie, jest dyskusja a nie atakowanie, że nie potrafię liczyć albo odróżniać kolorów.

Mam dwie kępki kryptokoryny (wiem, że ta roślinka nie pasuje do malawi) jest to pozostałość po akwarium ogólnym, glonów mam sporo, (wcześniej prosiłem na forum o pomoc w rozpoznaniu i diagnoza była pozytywna) może to ma wpływ na niskie No3, ale muszę powiedzieć, że mam lampę UV tetry świeci 24h. Może to robota lampy??

Pozdrawiam

Opublikowano

Gratuluje parametrow mi sie przez lata nei udalo dojsc do takich wynikow..

Lampa UV, wiesz po co ona jest?:D Nie widze raczej relacji miedzy zwiazkami azotu a promieniami ultrafioletowymi..

Rosliny(w tym glony), one w jakims stopniu na 100% niwelują ilosc azotynow/azotanow. Jednak u Ciebie, rqczej cos innego musi miec wplyw na tak dobre wyniki.

Opisz swoj sprzet nitryfikacyjn/denitryfikacyjny, opisz media(ile ich jest, jakej sa marki) w biologu, cos wiecej o zbiorniku,ilosc ryb, jak karmisz podopiecznych, jak czesto odmulasz, co robisz/robiles by osiagnac takie wyniki.

Opublikowano

Właśnie chciałem się zapytać o biologa - jaki filtr tam chodzi, ale i tak jakoś mi nie tak bo co by tam nie było w biologu to bakterie nitryfikacyjne przerabiają NO2 w NO3 bez względu na to ile tego jest ( oczywiście tylko żeby nie było za mało)

ilość NO3 zależy przedewszystkim od ilości NO2 i tak mała ilość NO3 świadczy tylko o małej ilości NO2, tak mała ilość NO2 z kolei to powód albo dobrej obsady ( mało ryb) albo skąpego karmienia. Natomiast co tygodniowe podmianki niwelują znacząco NO3.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.