Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam i prosze o pomoc. 

 

Mój samiec Saulosi od 3 dni nie pobiera pokarmu ,wyraźnie mocniej łapie powietrze i jest jakby pocharatany. 

 

Dodam ,ze cała pozostala obsada ma się dobrze. 

Ewidetnie coś mu jest. 

Boje się żeby pozostałe pyski od niego czegos nie złapały ,co robić? 

 

Film: 

 

 

Edit: 

Stan się pogorszył ,oparty na brzuszku o dno. 

 

Ps. Parametrów wody nie podam gdyż nie uzywam żadnych testów... 

Całą zabawe z akwarystyka prowadzę tak jak "książki" nakazaly i nigdy problemu nie było żadnego. 

Teraz się pojawił i pewnie trzeba będzie zakupić zestaw ,bo nie mam zamiaru wyławiac trupkow... 

No ale póki żadne testy nie przyjda ,moze jakąś pomoc uzyskam? 

Edytowane przez LukiBars
Opublikowano

Po zawodach... 

Pierwszy trupek z malawi w mojej karierze...

Co nie zmienia faktu ze strasznie mnie to zmartwilo ,był to moj jedyny wybarwiony samiec ,był największy wiec nikt mu krzywdy nie zrobił... cala reszta szaleje i bawi się w najlepsze, z chęcią pobierają pokarm... 

 

Nie mam pojęcia co mu zaszkodzilo. 

Opublikowano

Zakup testy kropelkowe JBL lub zoolek , bo trupów będzie więcej , trochę odpowiedzialności... Widocznie coś jest nie tak w wodzie , a następne trupy to kwestia czasu , poza tym zauważyłem że woda się słabo rusza, a samiec zaczął mocniej oddychać i pływał przy powierzchni. 

Opublikowano

Osobiście stawiałbym raczej na chorobę układu pokarmowego, gdyby problemem była woda sprawa dotknęłaby większą liczbę ryb, a w szczególności te najniżej w hierarchi, które poprzez stres mają mniejsza odporność a nie dominującego samca. Napisz lepiej czy karmisz i czy granulatem (w jakim rozmiarze). 

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Karmie tylko spirulina forte 36% tropicala 2x dziennie (płatki) i płatkami malawi tropicala 2x w tygodniu rano. Niedziela bez jedzonka. 

Pon ,wtorek 2x spirulina 

Wtorek rano platki malawi wieczorem spirulina 

Sroda, czwartek 2x spirulina 

Piatek rano platki malawi wieczorem spirulina 

Sobota 2x spirulina 

Niedziela dieta.

 

Testy zamówiłem, cała pozostala ekipa bez zmian, wszystko ładnie pływa. 

Opublikowano

Od takiej ilości spiruliny forte twoje rybki nie dostają ciemnych plamek? U mnie dostawały. Urozmaicilbym twoja dietę o jeszcze jeden, dwa pokarmy (z tych tańszych np pro defence w rozmiarze xxs, tropical 3 algi, lub roslinne płatki ocean nutrition lub omega one). Ale zrobisz jak uważasz.

Opublikowano
5 godzin temu, Nath_147 napisał:

Od takiej ilości spiruliny forte twoje rybki nie dostają ciemnych plamek? U mnie dostawały. Urozmaicilbym twoja dietę o jeszcze jeden, dwa pokarmy (z tych tańszych np pro defence w rozmiarze xxs, tropical 3 algi, lub roslinne płatki ocean nutrition lub omega one). Ale zrobisz jak uważasz.

Urozmaice skoro jest to wskazane. 

Nie zauważyłem żadnych plamek. 

 

20211228_174310.jpg

20211228_174306.jpg

Opublikowano

Wiem, ze testy paskowe ni jak się mają do kropelkowych ale jako ze testy kropelkowe zamowilem z sieci i jeszcze nie doszly ,a panicznie balem się tego co się mogło zadziac w akwarium po śmierci samca kupilem testy paskowe tetry ,bo tylko takie były w zoologu (niby najlepszym w mieście) i wyszło takie coś. 

 

 

Screenshot_20211228-174211_Tetra Aquatics.jpg

Opublikowano

Wszystko ładnie pięknie, ale te testy naprawdę są mało wiarygodne. Sam próbowałem paskowe JBL bo dostałem w prezencie i pokazywały bzdury, a parametry zmieniały się z prędkością światła. Jak dla mnie żadna analiza. Nie żeby kropelki były jakieś super dokładne, ale zdecydowanie dają bardziej wiarygodny obraz tego, co mamy w wodzie. Jeżeli reszta ryb w porządku, to przede wszystkim nie panikuj. Zrób rzetelne pomiary, żeby wykluczyć problemy z chemią. Ryby czasem przenoszą.się do krainy wiecznej spiruliny z przyczyn, których nawet CSI Miami nie ogarnie. W prawidłowo prowadzonym zbiorniki też coś czasem zdechnie. Zdrowy 20 letni człowiek też czasem umiera. Rzadko, ale się zdarza. Może się gdzieś zaklinował i coś sobie uszkodził jak się próbował uwolnić, może dostał skutecznego strzała od innej ryby, może, może......Zgony to też kawałek akwarystyki. Obserwuj resztę obsady i czekaj. Może nic nie będzie więcej.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Opublikowano

No reszta pyskow elegancko sobie pływa, skubia kamyczki ,radośnie się ganiaja... 

 

Nie mam pojęcia co tam się zadziało z samcem ,ewidetnie miał boczki poszarpane jakby się o coś poobcieral ale tak konkretnie. 

 

Reszta ryb co jakis czas tam o piasek boczkiem przeleci ale robią to od zawsze ,bardzo rzadko ale się zdarzy.

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witaj. U mnie się tak zdarzyło gdy miałem zbyt słaby wzmacniacz. 
    • Jak w temacie kupie Pseudotropheus sp acei Luwala Reef , najlepiej dorosłe osobniki , młodzież też wchodzi w grę. 😀 
    • Dzięki za rozwianie wątpliwości. Cieszy mnie, że zielenice tak wystartowały. Możliwe, że niebawem zamontuje troche mocniejsze światło żeby jeszcze im w tym pomóc. Nie będę przesadzał bo akwarium i tak stoi frontem do okna północnego. Jeśli chodzi o to czemu czekałem rok to po prostu w tamtym roku zrobiłem 3/4 roboty i odsunąłem akwarium na dalszy plan. Musiałem pozałatwiać sprawy i rozwiązać problemy, później sam nie wiem czemu czekałem. Ważne, że w końcu są ryby i wszystko dobrze się kręci
    • To są normalne zielenice, za 2-3 miesiące będziesz miał kamienie pokryte pięknym, zielonym zamszem. Sinice tworzą takie paskudne szaro-turkusowe plechy, od razu widać, że to jest coś, czego nie chcesz w akwarium.  Bardzo fajne rumowisko, ale dla czego aż rok czekałeś? Zwykle akwarium jest dojrzałe po miesiącu.
    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.