Skocz do zawartości

Sklepy z dużymi zestawami


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Zdecydowałem się na duży zbiornik o którym już zresztą dawno marzyłem. Oczywiście teoretycznie wszystko jest bardzo proste.. do czasu aż konkretnie trzeba zacząć działać.... Ale po kolei.


Zdecydowałem się zakupić wszystko na raz tzn. komode, szkło, pokrywę, filtr i tło. Chcę to załatwić za jednym transportem i za jednymi pieniążkami (zwłaszcza, że chyba wezmę to na raty).


Do tej pory odwiedziłem kilka sklepów ale tylko sklep malawi elegancko odpisał mi na maila... i już bym się decydował ale jest mały problem... mają małą paletę kolorów blatów z których robią szafki i niestety nie mają tego co mi pasuje do salonu...


O co mi chodzi... ;D Czy znacie sklepy/producentów których możecie polecić? o firmie Argus czytałem niezbyt pochlebne recenzje...


Przy okazji skomentujcie mój zestaw:

- komoda 200x60x80 - ciemny orzech - szukam venge

- szkło 200x60x60 - szyba 12mm

- pokrywa aquaboro http://www.sklepmalawi.pl/index.php?d=produkt&id=2360

tego typu tyle, że 200x60 i przystosowana do t5


Zestaw: 3370pln. Do tego tło SANSIBAR za 870PLN (na to sie raczej nie zdecyduje.. traktuje jako ostateczność gdyż w tej kasie zamówie coś sensowniejszego ;P


Dalej filtr Fluval FX-5 845PLN Grzałka -25pln. Transport całości 650pln.


No i już bym zamówił... Ale.. ;D


Napiszcie co myślicie i co byście zrobili inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co myślicie i co byście zrobili inaczej...

Zrobiłbym wszystko, co się da sam, zapłacił co najmniej połowę mniej i był pewien co mam :wink: . Pozostałą kasę przeznaczyłbym na BTN i jakieś fajne ryby.


Jeśli wolisz sypnąć kasę, to zestaw powinien być ok. Co do Argusa, to ja źle bym się wyraził tylko o ich podejściu do żywych zwierząt (tych nieżywych też, bo żeby ich nie wyłowić, tylko skazywać na gnicie w akwarium... :wink: ). Same zestawy robiąmoim zdaniem bardzo estetyczne. Nie wiem, czy na targach wystawiają swoje najlepsze produkty, czy jakieś końcówki serii, bo zdarzają się nierówno skręcone szafki z dziwnymi szparami przy drzwiczkach, ale pewnie jeśli przyciśniesz, to dostaniesz produkty wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wszystko zrobił inaczej...


FX - widziałem ostatnio aukcję 800 z wysyłką...

szkło - w tym wypadku bym kupił gotowe

szafka - płyty w lokalnej wytwórni (gdzie z resztą masz wejścia :wink: ) - skręcić to i tak będziesz musiał sam, jak Ci przyjdzie... więc nie widzę różnicy

tło - nie komentuję, bo gotowców nie lubię

pokrywa z tych samych płyt, co szafka - lokalna wytwórnia j.w.


całość połowę taniej... :wink: znasz moje zdanie zresztą :P


sklepów z gotowcami nie znam - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skorzystałem z edita celowo:


szkło w naszym sklepie lokalnym wyniesie Cię po 1,6zł za litr - czyli <1200zł jak pogadasz z tym kolesiem porządnie... i bez 650zł transportu


płyty - mówiłeś że masz dojście - to zapłać tam za płyty, a niech Ci ranty okleją "gratis" :P

płyty na wymiar - nawet jakbyś miał łączyć 3x1,8cm na każdą podporę + całe plecy i 2x blat, 1xspód - to raz że sobie kolor dobirzesz a dwa że taniej

-drzwiczki z tych samych tylko cieńszych - kilka zawiasów i co nie skręcisz?


różnica w cenie tylko na tym = ta pokrywa aluminiowa...


rozbraja mnie to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka...


Nikt nie doczytał... SYSTEM RATALNY ;D


Za szkło w lokalnym sklepie 1200pln, szafka powiedzmy DIY po kosztach itd minimum 800zika. Pokrywa DIY nie widziałem ładnej (czytaj takiej którą sam bede mógł zrobić). Podobają mi się alu i nic na to nie poradze.. panele itd po prostu nie są w moim guście...


koszt transportu:

- akwa ze sklepu 50zika

- deski od kolegi - 50zika

- pokrywa ze sklepu - 150zika (2 metry na 60cm opcja ostrożnie)

- zamawiając kubełek - 30zika

- Tło - robie sam....


Razem 280pln. Oczywiście to nie 650 ale kwestia jednorazowego przyjazdu plus cały czas raty....


Generalnie nie robi mi róznicy czy wydam 3000 czy 4000 tylko MAM BYĆ ZADOWOLONY. Efekt wizualny - jakościowy - ma dla mnie najważniejsze znaczenie. A za dobrze siebie znam.... spieprze po prostu komode na którą wydam kilkaset złotych...



EDIT:

Po 15stej jade do znajomego.. niech mi policzy ile to kosztuje.. jeżeli dużo taniej zamawiam u niego... Obejrzałem kilka pokryw i nie jest to trudne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie byo mojego kolesia... ale zostawiłem projekt w dwóch innych firmach... porównam ceny ;D


Szkło zamówione więc już nic nie wymyśle...

200x60x70cm - 840L


Przegiąłem.. wiem.. ale nie mogłem się powstrzymać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.