Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
6 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

No i nie wydaje mi się że diody mogą świecić słabiej...po prostu albo świecą cały czas tak samo albo się przepalają i nie świecą w ogóle....tak mi się zdaje...

Dobrze, że nie jesteś pewien a tylko Ci się zdaje :) ja jestem pewien że mogą świecić słabiej, mam jeden moduł który się tylko żarzy :)

 

A i dodam jeszcze, że nie przejmuj się krytyką, każdy popełnia błędy, ja sam gdybym mógł cofnąć czas zrobił bym zupełnie inny baniak, miałem tą szansę przy drugim akwarium, ale to pierwsze już zostanie z kupną pokrywą... zamówione u niezbyt dobrego fachowca... 

Dla przykładu powiem, że 280l kosztowało mnie drożej niż 666l ;)

Edytowane przez Pleziorro
Opublikowano

Przecież Gościu w aukcji nawet zdjęcia przedmiotu aukcji nie zamieścił a fotka zbiornika fotoshopem na kilometr rzyga.

Zrobisz jak uważasz ale nie wiem po co zaczynałeś temat jak już był z góry przesądzony - to po co pytać jak już kupiłeś. Liczyłeś że przyklaśniemy a tu siurpryza - my tego nie kupujemy:( więc się sam musisz z tym bujać i nie dorabiaj teraz teorii o tym że taśmy nie przygasają bo tak ci się wydaje.

Anuluj, wycofaj, nie przyjmuj przesyłki, nie rozpakowuj odeślij ale to twoje decyzje i bez krępacji masz prawo do zwrotu.

tyle w temacie.

Opublikowano

To natychmiast wycofaj i wejdz na podane linki do modułów to sam zobaczysz że to zalane w plastiku na amen.

Masz tu na forum w dziale Oświetlenie kilka opisów i tematów z takimi modułami Samsunga - najpierw przeczytaj 2-3 razy a dopiero co nie załapałeś to pytaj.

Opublikowano (edytowane)
18 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

Spokojnie proszę was o poradę bo mogę jeszcze wycofać ....A powiedzcie ja jest z czyszczeniem tych modułów? One są w silikonie?

Jeśli możesz to sugeruję jednak wykonanie własnego oświetlenia w tej samej cenie.

Moich modułów nigdy nie czyściłem, tak jak pisze wyżej kolega, są one zalane w plastikowych osłonach, klasa szczelności IP68.

U mnie czasem od spodu zbierają się krople wody i wszystko jest czyste. Przestał działać - żarzy się jeden moduł, akurat ten którego niechcący nie obtoczyłem silikonem przy wejściach przewodów do obudowy :) przypadek ?

Znakomitym uzupełnieniem dobrego oświetlenia będzie sterownik naszego kolegi Romka. Led Dimmer pro, wielu z nas go używa i stanowi on alternatywę dla chińskich sterowników programowalnych oraz bije na łeb zwykłe manualne.

https://sklep.palabras.pl/

Edytowane przez Pleziorro
Opublikowano
41 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

No i nie wydaje mi się że diody mogą świecić słabiej...po prostu albo świecą cały czas tak samo albo się przepalają i nie świecą w ogóle....tak mi się zdaje...

To źle tobie się wydaje ;) 

U mnie na początku oświetlenie z rurką świeciło pełną mocą przez około 2 miesiące,a potem tylko gorzej było bo diody coraz słabiej świeciły...Na dodatek zaczęła pękać rurka i to już była totalna porażka,bo dostała się do środka wilgoć i zaczęły przepalać się diody...

Tak jak sugeruje Henryk(Deccorativo) anuluj zamówienie póki nie jest za późno,i zrób sobie własne oświetlenie z modułów...

Opublikowano
1 godzinę temu, Pleziorro napisał:

Witaj, SMD to rodzaj diody a RGB to określenie diody która ma 3 kolory.

Najlepiej się sprawdzają u nas z prostych do wykonania oświetleń ledowych, oświetlenia na modułach Samsunga. Kupujesz takie moduły i są one połączone przewodami około 8-10cm. Z jednej strony przewody izolujesz (te pod pokrywą) a z drugiej wyprowadzasz do sterownika (manualnego, radiowego, lub bardziej zaawansowanego jak Led Dimmer Pro). Dalej sterownik łączysz z zasilaczem 12V o mocy około 20% większej niż wyliczony pobór mocy modułów, średnio jeden moduł pobiera około 1W-1,2W.

Moduły można przykleić od spodu do pokrywy, lub na aluminiowej belce - np. ceownik. Są ludzie którzy jeszcze dodatkowo zabezpieczają moduły silikonem w miejscu gdzie wychodzą z nich przewody, ja również stosuję tą metodę i do niej namawiam.

 

Moduły białe mają barwę (temperaturę barwy) od ciepłej aż po bardzo jasną, wielu z nas wybiera te najjaśniejsze 1100k ale ja u siebie mam takie 6500k

https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-2835-zimny-6500k-id-497

i dają radę, na 300l dał bym około 10 białych i 8RGB i sterownik Led Dimmer Pro, którym możesz regulować poziom jasności i robić różne triki, typu automatyczny zachód i wschód słońca z grą kolorów :).

W razie dodatkowych pytań wal śmiało.

 

Takie zestawienie zapewni mi dzienne oświetlenie oraz nocne tak?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.