Jump to content

Start nowego zbiornika 120 L


jarekmilczuk

Recommended Posts

WitamJestem tu nowy, więc na wstępie serdecznie witam wszystkich.Mam zamiar założyć, a właściwie jestem w trakcie zakładania zbiornika 120 l, w którym docelowo chciałbym mieć "Malawi".


Interesuje mnie praktycznie wszystko odnośnie waszych podpowiedzi, różnego rodzaju fora czytam już jakieś dwa tygodnie (w tym czasie mój zbiornik już dojrzewa).


Jaką obsadę polecacie, w jakiej ilości, co z filtracją, czy konieczny jest zewnętrzny filtr ?


Pozdrawiam


Jarek

Link to comment
Share on other sites

W sumie posty te już czytałem :)


od dłuższego czasu już zakładam akwa. Właściwie to zakupiłem gotowe 100x40x30 i do tego grzałka z termostatem, żwirek (ciemny bo wydaje mi się, że podkreśla kolor ryb) i filtr wewnętrzny.


Poza tym tło wewnętrzne wykonałem sam, tyle się o nim naczytałem, że mnie głowa bolała, ale powiem że wg mnie najlepszy jest styropian + pianka i wszystko malowane ceresit cx5, po zastygnięciu wyschnięciu i przypilnowaniu alby nie pękał podczas schnięcia jest według mnie najlepsze rozwiązanie.


Pokrywa z paneli podłogowych wykonana samodzielnie + lakierowanie lakierem jachtowym, potem całość obłożona folią do szyb samochodowych w kolorze "lustra" odbija elegancko :)


a poniżej kilka fotek (jeśli je oczywiście dobrze wrzuciłem).


Zastanawiam się tylko nad osadą, co byście polecili i w jakich ilosciach :)

post-14610-14695716279564_thumb.jpg

post-14610-14695716279633_thumb.jpg

post-14610-14695716279686_thumb.jpg

post-14610-1469571628008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

wrzucam jeszcze raz :)


może teraz się uda :)

-- dołączony post:

Nie wiem czy to dobry post w dobrym miejscu ale opowiem jak to było. Poczytałem na formach o tłach itd., Zdecydowałem się na tło wewnętrzne. Styropian 5 cm i jego wypalanie rozpuszczalnikiem :( masakra nawdychałem się pomimo, że byłem w masce tego tyle, że drugi dzień z rana jeszcze chodziłem do tyłu -- odradzam wszystkim, chyba, że na świeżym powietrzy to robicie


Druga koncepcja, styropian 2 cm + pianka, zarys w głowie miałem, teraz wykonanie. Opróżniłem puszkę pianki soudal (podobno najlepsza), poczekałem aż wyschnie i potem obrobiłem nożykiem wedle uznania. Wygląda całkiem fajnie wg mojej opinii, naturalnie, kolor pozostał po cx 5 (ceresit) jak prawdziwa skłąa, nie wydziela żadnych substancji ani nie barwi wody :)

-- dołączony post:

Zdjęcia chyba wrzucę wraz z opisem na podstawie linku może jutro się uda


a tymczasem pozostaje pytanie, jaką obsadę pyszczaków byście proponowali ??

Link to comment
Share on other sites

Pewnie masz rację, ja dopiero zaczynam ale niestety na tło zewnętrzne nie mogłem sobie pozwolić, jakieś przyklejane są dla mnie trochę kiczowate, a to naprawdę wg mnie wygląda świetnie i posiada kilka swojego rodzaju grot i jaskiń więc będzie spełniało z pewnością funkcję schronienia :)

-- dołączony post:

A odnośnie samej wody


Co mogę zrobić żeby zniknęło mi zmętnienie ?


Wcześniej woda była jak mleko :( teraz jest lepiej


Z tego co czytałem chyba pojawiły się pierwotniaki :( ale nie mogę się tego w ogóle pozbyćjutro zrobię testy wody i podam dane :)

Link to comment
Share on other sites

w takich zbiornikach zazwyczaj daje sie folie/okleine czarna,niebieska lub cos podobnego i po problemie daje fajny efekt glebi i nie wyglada kiczowato ;D tak zabieramy nie potrzebnie miejsce ktore jest dla nich wazne.Ps pyski uwielbiaja kopac dlatego kazdy wybiera piach,zwirek o zbyt duzej granulacji rani pyski podczas "remontów"

Link to comment
Share on other sites

Witam


Dzisiaj pewien kolega polecił mi abym zmienił sposób filtracji, do tej pory był to filtr wewnętrzny, który puszczał strumień wody wraz z powietrzem, zamieniłem to na deszczownicę, podobno ma się dzięki temu trochę poprawić, czy ktoś stosował coś takiego ??


Chodzi mi o to, że na początku po zalaniu pojawiło się mleko, teraz jest w porządku, lecz woda nie jest krystalicznie czysta tylko jest taka lekko mętna i tego właśnie zmętnienia w żaden sposób nie mogę się pozbyć :( może ktoś coś jeszcze podpowie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.