Skocz do zawartości

Wszystko jest źle :O


kanus

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to, że moje akwarium to totalna katastrofa, nie chce mi sie tłumaczyć, ale jest jak jest i trzeba to zmienic.


Otóż ryby pływaja od jakiegoś czasu (od ok 2msc) u góry zbiornika.


Zbadałam parametry wody, ekhm! nigdy tego nie robiłam (za komentarz pieknie dziekuję )

I jest tak:

NO2 - 0

NO3 - 250-500

GH - 21 d

KH - 6 d

PH 6,4

wyglada na to, że jest kiepsko.


Co do akwarium to:

pojemnośc 240l

podłoże: piasek kwarcowy, kamienie (nie wiem jakie)

ryby: Pseudotropheus saulosi szt 2, Pyszczak Johnstoni, Haplochromis obliquidens szt 10, papuzie szt 2 i 2 jakiś niewybarwione. Papuzich chętnie bym sie pozbyła.

Wiek akwa: 1 rok

Pokarm: ichtio-vit wieloskładnikowy, raz dziennie

Filtr zewnetrzny JHW-302.

Podmiany wody: nigdy tego nie robiłam


Prosiłabym o pomoc a nie krytykę. Że jest źle to już wiem, że to moja wina też.

I prosze łopatologicznie, bo jak znam fora akwarystyczne ( a zdążyłam już troche poczytać) to nic z tego nie zrozumiem.


kanus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiajszy nie kupie juz innych testów, kupiłam już te i wiecej kasy na ten cel nie mam. Muszą te wystarczyc, choc czytałam, że moga być mało wiarygodne.


Co do pokarmu to konkrety poproszę, nazwe firmy, bo 'omega' to mi google kwas wyrzuci i olej.


Czy ryb nie jest za dużo?


-- dołączony post:

Witam czas na edukację FAQ forum KM Pozdrawiam


czytałam :)

-- dołączony post:

A co z KH, GH wody?

A PH ? nie za niskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz strasznego ,,szamba" (no3=500mg) to jeszcze masz za niskie pH. Po lekturze FAQ wiesz , że można je podnieść za pomocą sody i zastanowić się co CI je tak bardzo obniża lub czy w ogóle test paskowy pokazał prawdę.

Pokarmy z tym co wymienił Raffy ja mogę polecić , OSI - spirulina + vivid color i z NF - cichlid M.

Obsadę omawiamy w innym dziale. Tylko jedno można powiedzieć o twojej obsadzie- jeden misz masz bez składu i ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kanus.Nie jest tragicznie, filtracja biologiczna działa ci doskonale :) Ale ideał to nie jest,

NAJWAZNIEJSZE TO ZROBIC PODMIANĘ WODY W TYM BAGNIE. Zrób to jeszcze dzisiaj, ale nie całą. tylko stopniowo np. połowę. Ważne jest żeby zbić azotany od normalnych wartości.Jeśli piszesz,że nie robiłaś podman wody to prawdopodobnie akwa nie było też odmulane. Wykonaj porządne sprzątanie odmularzem albo wężem przy okazji,usuń wszystko co zalega na dnie.

Ph też masz za niskie, to będzie druga sprawa do załatwienia. Zmierz jeszcze jakie masz w kranie pH i NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałabym odmulić ale na dnie nic nie ma, piasek jest czysty i nawet jak go ruszyłam to mało co wypłynęło. Nie ma co zbierać.

Czyli, ze tak:

podmieniam wodę dosypując do niej sode, w jakich proporcjach i czy woda ma byc odstana?


Czy mam wyczyścić filtr? Nigdy tego nie robiłam.

Wkłady włozyłam te które były na stanie w zestawie, na wierzchu jest chyba wata.


Dziękuje pięknie :)


Patrze na te moje pływaki z obawą, nie chce ich stracic pomimo, że takie zaniedbane.


Ryby dostałam w prezencie i co do składu to cieszyłam się, ze w ogóle coś mam, bo akwarium stało puste pół roku.



"szambo" "bagno" faktycznie nie jest TRAGICZNIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz prefiltra , a zakładam że nie masz to czas najwyższy wyczyścić filtr ( pamiętaj żeby ceramiki nie płukać pod bieżącą wodą tylko woda zlana z akwarium- chodzi o to żeby nie zabić woda z kranu bakterii nitryfikacyjnych). Kiedy już wyczyścisz filtr zakup prefiltr to taka zwykła gąbka , ona będzie zbierać nieczystości, po to żeby CI nie zapychały ceramiki ( im bardziej zapchana ceramika mniejsza powierzchnia dla bakterii nitryfikacyjnych). Żeby dodawać sode musisz mieć pewność jakie masz pH( testy kropelkowe) w akwarium jak i w kranie i na podstawie tego będziesz wiedział gdzie tkwi problem. Na tą chwile najważniejsze jest zbicie NO3 ( postępować jak napisali koledzy powyżej) , potem zajmiemy się podniesieniem pH.


Kanus uwierz to jest ,,bagno". Czytałaś FAQ to wiesz ile powinno wynosić no3 w akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie dodawac sody tylko podmieniac kranówką, odstaną?


Moja kranówka to:

NO3 - 0

NO2 - 0

GH - 21

KH - 21

PH - 7,6-8

CL2 kolor nie pasuje do wzoru więc nie potrafie odczytać.


Nie, nie mam prefiltra.


odmulac, czy nie skoro moim zdaniem nie ma co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..na początek jak pisał kolega wyżej wymień wodę 50%... Ale pamiętaj aby robić to co tydzień w ilości mniej więcej 25%.. Woda musi troszkę odstać ( przynajmniej 24 godziny ). Teraz wyczyść filtr w wodzie odlanej z akwarium do wymiany... Nie czyść go co podmianę ale wtedy gdy zauważysz ,że spada jego wydajność ( przepływ ).. Nie przekarmiaj ryb... Jak podnieść twardość? Wejdź w FAQ i wszystko masz tam dokładnie opisane... Będzie oki:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.