Skocz do zawartości

Dobór obsady 500L


danika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy :) Myślałam że po przeczytaniu Waszych wszystkich porad dotyczących obsady Malawi poradzę sobie bez problemu niestety poległam z realiami na Niemieckim rynku:-(

Udało mi się po wielkich trudach znaleźć sklep wysyłkowy z normalnymi cenami za rybki tyle że mam problem z dobraniem obsady i bardzo bym prosiła o pomoc :) Poniżej wysyłam linka do strony sklepu http://zooshop-eu.de/zsk13-malawi-cichliden.php

Jeśli chodzi o moje akwarium to ma wymiary 150 dł x 50 szer x 70 wys.

Na chwilę obecną zamieszkuje je 7 Labidocromis caeruleus "yellow"

Proszę pomóżcie mądrze dobrać towarzystwo do moich yellow-ków z listy dostępnych w podanym linku żeby nie zaliczyć katastrofy.

Z góry dziękuję bardzo za pomoc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym ograniczyć się do oferty tego sklepu, do yellow dokupiłbym:

http://zooshop-eu.de/zsp308-sciaenochromis-fryeri-azurcichlide-ahli.php docelowo harem 1+5

http://zooshop-eu.de/zsp302-pseudotropheus-sp--acei-blauer-gelbflossen-maulbrueter.php docelowo 8 - 10 sztuk

PS Wydaje mi się, że sklep, który sprzedaje rybki z artykułami dla kotów i królików, znacząco zaniża wielkość Acei do 10cm itd, na pierwszy rzut oka nie rokuje zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie peryfitonozernej acei z rybożerną fryeri to już jednak lekka jazda po bandzie ;). Ciężko dobrać dietę bo jednak rybożerca to praktycznie 100% mięsa w przeciwieństwie do ryb takich jak yellow, które niejako przy okazji wybierania stworków z peryfitonu zjadają pewne ilości zielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie znacząca przewaga mięsa (bo jest yellow), ale argumentacja jest przekonująca.

Z drugiej strony, w Waszych obsadach przy red-redach, Otopharynx może się nie wybarwić, a dwa odcienie żółtego w jednym akwarium (yellow i red-red) osobiście mi się nie podobają (ale to już jest bardzo subiektywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z twoją kolorystyczną argumentacja tez ciężko się nie zgodzić, mały tam jednak wybór, jednak Otpharynx się wybarwi bo to ryby z innej niszy. Na pewno nie będzie to ulubieniec Mbuna co do jego otłuczenia a z czasem trochę podrośnie i się tak łatwo nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wybór nie jest za duży w tym sklepie :oops: Co do rokowań sklepu o których pisze tom77 jak nie spróbuję to się nie przekonam. Obleciałam wszystkie sklepy w moim regionie do 100 km i wierzcie mi że jest tragedia. Pyszczaki to chyba jakiś rarytas tutaj a jak już trafiłam na sklep który miał- fakt faktem tylko yeollowki to o mało zawału nie dostałam bo cena za 1 szt 19,90 euro -to już lekka przesada zwłaszcza że nie wyglądały idealnie.

Dziękuję wszystkim za poradę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.