Skocz do zawartości

150x50x50 - Dobór Obsady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dostęp do paru gatunków i kombinuję dobór obsady.


Luźno wymyśliłem sobie :


Labidochromis caeruleus

Pseudotropheus demasoni

Pseudotropheus Zebra red red

Labidochromis sp. "Hongi"


Czy taki zestaw jest możliwy? Agresja nie będzie za wysoka?


Aby dobrać 4 haremy czyli 1 plus 4-5 samic. Ile maluchów kupić ? 8 szt? 10szt ?


Czy docelowo będę mógł coś jeszcze dołożyć czy to już będzie max?


Dziękuje za ewentualne sugestie/ uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labidochromis caerules nie pasuję żywieniowo do demasonii. Demasoni podobnie jak hongi to typowi roślinożercy a yelowek to mięsożerca.Tutaj poleciłbym melanochromisa interruptusa zamiast yellowka. Co do zebry red red to teraz obowiązuje nazwa Metriaclima estherae red red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej kupisz tym będziesz miał większe prawopodobieństwo dobrania odpowiednich haremów. Kupiłbym po 10 sztuk z każdego gatunkuno może przy demasoni więcej Nad demasoni bym się na twoim miejscu zastanowił jeszcze gdyż ze względu na ich wysoką agresję zalecane jest trzymanie ich w większym stadzie a poza tym jeśli chcesz dołożyć saulosi to samce są podobnego ubarwienia więć może być ostro na tej linii.

A co powiesz na taką obsadę:


Pseudotropheus saulosi

Melanochromis cyaneorhabdos maingano

Metriaclima estherae red red, ewentualnie Metriaclima msobo magunga

Labidochromis hongi

lub


Melanochromis auratus

Pseudoropheus demasoni

Metriaclima estherae red red

Labidochromis hongi


Przy takim litrażu spróbowałbym jednak ten drugi zestaw auratusy to piękne rybki i zestawienie kolorystyczne bardziej zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez, a mógłbyś mi wybrać coś z tych gatunków jak to połączyć w tym zbiorniku?


Cynotilapia Afra Cobue

Pseudotropheus Demasoni

Labidochromis Hongi Red Top

Iodotropheus Sprengerae

Maylandia Estherae Red Red

Cynotilapia Afra Red Top


nie ukrywam, że trzy pierwsze mi się najbardziej podobają. Ale Cobue to bardziej mięsożerca.

Chodzi o połączenie po jednym haremie.


Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale z reguły Iodotropheus Springera jest dodawany na końcu jako uzupełnienie obsady.

Ano dlatego że nie jest czystym roślinożercą. A z drugiej strony nawet nie pomyślałem o kolejności:-)

Na temat ryb wszystkożernych możemy dużo rozmawiać czy odpowiada im dieta roślinna. Często gęsto poleca się M red red do obsady roślinnej i tak samo msobo, maingano, membe depa i wiele różnych gatunków. Ostatnio nawet yellow zmienił swoje zapędy kulinarne z większej ilości mięska na roślinną karmę :-)

Kolego Aarset może i ma rację że I Sprengerae nie podoła tej diecie. A ja myślę że sobie poradzi takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.