Skocz do zawartości

Jaką wybrać pokrywę aluminiową?!


grzesiek_akwarystyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem akwarium 375 l 150x50x50 i muszę dokupić pokrywę. zdecydowany jestem na aluminiową z oświetleniem T5 - choć są też świetlówki LED jednak obawiam się że byłby to zły wybór (?).

oglądałem na www pokrywy Diverse - http://www.diversa.info.pl/prod_168_pokrywa_aluminiowa_t5_150x50_4x54w.html

i Zoolight http://www.zoolight.pl/product-pol-813-POKRYWA-150x50-AquaLux-Oswietlenie-T5-4x80W-.html


Jeżeli chodzi o moje przemyślenia to zoolight ma założone większej mocy świetlówki 80 a diversa 54, zoolight jest prosta (co się komu podoba), zoolight cała z aluminium a diversa ma plastikową górę, diversa ma wszystko pod pokrywą a zoolight (statecznik?) należy zamontować poza pokrywą. Nie wiem czy zastosowane tuby na świetlówki w zoolight nie będą zachodzić kamieniem, matowieć...


więcej przemawia za zoolight ale nie jestem na 100% pewien.

proszę o doradę.

dziękuję i pozdrawiam, grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybierałem do 450 to brałem też pod uwagę kilka innych np http://www.sklep.aquaboro.com.pl/pokrywa-aluminiowa-recta-150x50cm-p-77.html

po obejrzeniu w sklepie wybrałem diversa... Wg mnie to było najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o kupną.

Ruchoma belka, możliwość otwierania segmentów do karmienia, jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybierałem do 450 to brałem też pod uwagę kilka innych np http://www.sklep.aquaboro.com.pl/pokrywa-aluminiowa-recta-150x50cm-p-77.html

po obejrzeniu w sklepie wybrałem diversa... Wg mnie to było najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o kupną.

Ruchoma belka, możliwość otwierania segmentów do karmienia, jakość wykonania.



a czy większa moc świetlówek i że są dłuższe co daje większe oświetlenie zbiornika (brak niedoświetlonych miejsc) nie jest na tyle kuszące aby kupić zoolight?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyżej wymienionych polecić mogę pokrywę diversa bo kolega ma i jest bardzo zadowolony. Natomiast odradzam system aquaboro, używam go już pół roku i nie jest to najlepiej pomyślane rozwiązanie.


też coś podpowiada mi diversa jednak "a czy większa moc świetlówek i że są dłuższe co daje większe oświetlenie zbiornika (brak niedoświetlonych miejsc) nie jest na tyle kuszące aby kupić zoolight?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam pokrywę aquaboro, NIE POLECAM! Jeżeli masz choć odrobinę zdolności manualnych proponuję abyś sam sobie zrobił pokrywę ze spienionego PCV.


wiem że można ale chcę kupić. na razie zabieram się za klejenie tła strukturalnego i już kilka dni mi zajęło aby zebrać potrzebne materiały... ile jeszcze dni ze zrobieniem na gotowo to aż się boje myśleć ;)


dalej pozostaje pytanie o "a czy większa moc świetlówek i że są dłuższe co daje większe oświetlenie zbiornika (brak niedoświetlonych miejsc) nie jest na tyle kuszące aby kupić zoolight?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zbiornikach malawi często specjalnie kombinuje się z oświetleniem tak, żeby nie doświetlało boków. Część osób specjalnie przyciemnia świetlówki, żeby stworzyć półmrok, ale to już kwestia gustu. Pooglądaj zbiorniki w galerii i może to pomoże Ci w wyborze, czy potrzebujesz więcej czy mniej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma znaczenia to czy baniak będzie cały oświetlony czy może jednak niedoświetlony. Do mnie bardziej przemawia cena i za cholere nie wydałbym na pokrywe 1300zł nawet jak by była ze złota bo poco mi taka. Jak już kolega Piwko powiedział zrób sobie pokrywę sam to w końcu tylko skrzynka z ruchomym wiekiem i nie rozumiem czemu aż tak je wyceniają. To co powinno ci podpowiedzieć wybór pokrywy to twój gust i twoja definicja wygody. Pokrywa powinna nie tylko ładnie wyglądać ale i być wygodna dla usera. Jeśli sam zrobisz pokrywę to zrobosz tak jak będzie ci pasować jak kupisz, zwłaszcza za taką cenę i coś będzie cu nie pasowało to będziesz pluł sobie w brodę. No chyba że śpisz na kasie i dla ciebie to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.