Skocz do zawartości

Atrapy jajowe Pyszczak złocisty (Melanochromis auratus)


gangsta15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam 6 młodych Pyszczaków złocistych (Melanochromis auratus).

przez 3 tygodnie były identyczne, od jakiegoś czasu zauwazyłem że 4 z nich wyrosły atrapy jajowe, 2 najmniejsze osobniki nie mają na płetwie ogonowej nic. Chciał bym pozostawic harem 1+5.Tearaz nie wiem czy te 2 to samiczki a 4 samce? Pomóżcie... powinienem sie kierowac tymi atrapami jajowymi czy poczekac aż zaczną sie wybarwiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Masz akwarium.Osobiście auratusa nie wsadziłbym do zbiornika mniejszego niż 120 cm długości.Jak spełniasz te naciągane wymiary to dokup jeszcze 4szt. i czekaj na wyklarowanie obsady.

Ps.prawdopodobnie masz już 4 samce.


Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u auratusow atrapy jajowe w stadium 3-4cm w 90% wystepuja u samczykow. zawsze dobieralem obsade okolo 3cm tego gatunku po pletwe odbytowej i zwykle na 6 szt 5 to samice.

Tak wiec radze dokupic 3 mlode auratusy ale bez widocznej atrapy jajowej.

p.s zdajesz sobie sprawe o wewnątrzgatunkowej agresji tej ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 100x40x40 160 litrów. Duzo kryjówek, znikoma ilośc zieleni. Filtracja: JBL 1500 biolog EHEIM 2215 Mechanik i mały wewnetrzny jako napowietrzacz.


Poprzednicy juz sie wypowiedzieli na temat auratusa w takim malym akwarium, ale "dorzuce" cos z wlasnego doswiadczenia.

Swego czasu rowniez podobaly mi sie one (wlasciwie zonie;) ) i dalem sie namowic.Wyladowaly u mnie w ukladzie 1+3 w akwa 375l. Po dwoch miesiacach mialem tylko samca, samice zostaly przez niego doslownie zajechane.Ostatnia samice (nota bane inkubujaca)mimo ze probowala sie ukrywac i tak nie przetrwala,ja nie zdazylem zareagowac.

Nie polecam tych ryb nikomu poczatkujacemu, a juz napewno nie do 160 litrowego akwarium.

Jezeli nie chesz niedlugo wylawiac jedna po drugiej to jak najszybciej znajdz im duzo,duzo wiekszy "dom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj post Brazylia jeszcze raz.Mimo wszystko jest to za małe akwarium na auratusy.Pare lat temu trzymałem auratusy w 120x50x50.Udało się bez zgonów,ale było to tylko w celach edukacyjnych.Reasumując jak zaczynasz przygodę z Malawi odpuść sobie auratusy na początku.Ja na start polecam "oklepane" saulosi.

Pozdrawiam.


Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.