Skocz do zawartości

jak największa powierzchnia dla bakterii


endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem nowy filtr przeznaczony wyłącznie do filtracji biologicznej (Eheim Prof II 2026 - 2 kosze po 2,5 l.) Jaki znacie wkład o największej powierzchni dla rozwoju bakterii nitryfikacyjnych. Standardowy w zestawie Eheim Substrat Pro ma 450m2/l, znalazłem też na stronie producenta porowatą ceramikę Tropicala Poro Ring o powierzchni dla bakterii 1000m2/l. Czy znacie coś lepszego i wydajniejszego. Doradźcie coś aby filtracja biologiczna była optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz powiedzieć jak głośno chodzi filtr. Niedawno zastanawiałem się nad jego kupnem.

Wszyscy chwalili sobie niezawodność ale spotkałem się z opiniami, że jednak nie jest cicha jego praca.


A na główne pytanie nie doradzę, mi zaproponowano wsypanie Sery siporax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten produkt Tropicala to jest raczej nowość i chyba jeszcz tutaj nikt nie testował tego na dłuższą mete.

Wymieniony przez Cibie Efisubstrat Eheima jest bdb, ja osobiście używam również Bio-maxów Hagena - w każdym bądz razie oba te media są godne plecenia co do Tropicala to się nie wypowiem bo w ręku tego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz powiedzieć jak głośno chodzi filtr. Niedawno zastanawiałem się nad jego kupnem.

Wszyscy chwalili sobie niezawodność ale spotkałem się z opiniami, że jednak nie jest cicha jego praca.


Powiem tak: jest cichy. Ale mam też Tetrę Ex700 i jest cichsza. Tetry w ogóle nie słychać a Eheim tylko szumi (jest w szafce więc w sumie też go nie słychać). Ale końcu jest on mocniejszy od Tetry.

Eheim 2026 ma tylko dwa kosze (duże ale tylko dwa) więc trudniej pokombinować z wkładami. Do tego jego część ssąca i deszczownia to po prostu badziewie (bez możliwości regulacji w pionie i poziomie, obrotu deszczowni - tylko cięcie, węże nie są zabezpieczone zakrętkami - tylko naciskasz i tyle). Wszystko to masz gdy zakupisz dodatkową regulowaną deszczownię i rurę ssącą za ok 150 zł w sumie (co ja zrobiłem). Ogólnie - sam filtr OK ale osprzęt (standardowy) to badziew. Jak masz taką możliwość to kup sam filtr a osprzęt osobno (chyba że zadowoli cię standardowe wyposażenie - mnie nie zadowoliło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.