Skocz do zawartości

Olegan

Użytkownik
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Polska
  • Moje akwarium
    112 litrów pyszczaki saulosi
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Dzięki za pomoc, raczej nie pójdę w hodowlę.
  2. Dzięki, przed chwilą zauważyłem że samiec zaczął trzeć się z inną samicą. Mam nadzieję że maluszkowi się uda, a jak nie temu to następnym. Macie jakieś porady co do odchowu następnych młodych?
  3. Cześć, w moim akwarium 112l chyba udało mi się nieświadomie rozmnożyć pyszczaki saulosi. Młode ma (bo widziałem tylko jednego) ok 0,5 - 0,7 cm. Nie ma szans go odłowić, chowa się pod skałami. Jak będzie z jedzeniem u niego? Mam możliwość wsadzić dorosłe do kotnika ale zastanawiam się czy nie będą miały za ciasno. Co mam robić, oddzielić ryby czy zostawić wszystko naturze?
  4. Dzięki za pomoc, przy podmianie poskrobię
  5. A da się je jakoś usunąć z szyby? Próbowałem czyścikiem magnetycznym ale nie schodziło.
  6. Cześć, od kilku tygodni na szybie mojego akwarium Malawi (112l) pojawiły się białe kropki. W akwarium znajdują się pyszczaki saulosa i ślimaki military helmet. Wszystkie parametry wody w normie, co to może być?
  7. Dzięki za pomoc. Poszukam ślimaków w pobliskich zoologicznych, jak nie znajdę to poszukam w internecie. Dziękuję wszystkim za pomoc i proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam, Olegan
  8. Czyli naszczęście nieszkodliwe. Macie pomysł jak się pozbyć okrzemków przynajmniej z piasku, bo nie najlepiej to wygląda. Mam pomysł żeby wpuścić otoski które mam w roślinnej 30, ale nie jestem pewny czy mogą być z pyszczakami saulosa i czy zjedzą okrzemki. Co myślicie o tym żeby je wpuścić chociaż na kilka dni? Pozdrawiam, Olegan
  9. Witam, swoje malawi założyłem ok. 3 tygodnie temu, wcześniej woda dojrzewała 2 tygodnie. Glon pojawił się 4 dni temu, wtedy też włożyłem 2 nowe wapienie filipińskie. Oba kamienie stały wcześniej w wiederku z wodą 1 dzień, potem przetarłem je szczotką żeby wyleciał cały syf, a wczoraj na niektórych kamieniach pojawił się jasny, zielony glon i brązowe plamki. Dzisiaj rano przy karmieniu ryb zauważyłem że brązowe plamy pojawiły się na szybie i piasek zbrązowiał i zzieleniał w jednym miejscu. To początek plagi sinic czy jakiś nieszkodliwy glon? W załączniku zdjęcia piasku, i wapieni. Pozdrawiam, Olegan
  10. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Proszę o zamknięcie tematu.
  11. Dzięki, już się bałem że to pleśń. A tak z czystej ciekawości, wie ktoś co to?
  12. Cześć, dzisiaj podczas nakładania dodatkowych przyssawek do wężyka od kamienia napowietrzajacego, zauważyłem osad na przyssawkach i wężyku. Osad jest glutowaty w dotyku i schodzi za pomocą szczoteczki. Parametrów wody nie znam, poza pH (7,6). Dziwne jest to że na filtrze wewnętrznym ani na szybach tego osadu nie ma. Czy to jakaś reakcja wody z plastikowym wężykiem? Wężyk jest firmy Aqua nova.
  13. Jeszcze się zastanowię nad sumem. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat uważam za zamknięty
  14. Nie, planuję obsadę do malawi 112l i pyszczaki saulosa które mam zamiar kupić mają około 4 cm
  15. Dzięki za pomoc, temat uważam za zamknięty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.