Skocz do zawartości

bojack

Klubowicz
  • Postów

    882
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1016

O bojack

  • Urodziny 19.09.1988

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Łuków
  • Moje akwarium
    960L mix mbuna + predatory z naciskiem na mbuna ;)
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Mateusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Co kto lubi, dla jednych dobrze doświetlone akwarium jest lepsze od słabo oświetlonego, dla innych odwrotnie. Kolor podłoża, dekoracji, odległość źródła światła od tafli, kolor, kąt padania też będą miały znaczenie. Ja osobiście lubię jak oświetlenie jest punktowe/nierównomierne. Można wtedy stworzyć strefy mocno oświetlone i bardzo słabo oświetlone, daje to ciekawy efekt. Nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
  2. Jeżeli woda jest "mętna" to problem raczej w filtracji biologicznej. Tak czy inaczej, poprawiając mechaniczną, poprawisz też biologiczną. Tak jak wspomniał Jaro, możesz użyć pomóżmy od centralnego, możesz też użyć typowej akwarystycznej, np. Jebao.
  3. A masz obecnie jakieś problemy z filtracją? Jeżeli potrzebujesz zmian i kuleje filtracja mechaniczna, a lubisz majsterkować, to pompa obiegowa + filtr narurowy zrobi najlepszą robotę i wyjdzie tanio i wydajnie. Dodatkowo pompy obiegowe są ciche i bezawaryjne.
  4. W Darku @darianus nadzieja
  5. Kurierem dojedzie
  6. Gdyby była taka możliwość, to w Pokrzywnej 5 browarów w Twoim kierunku
  7. W zbiornikach w zoo, praktycznie wszędzie w całej EU są takie same, gigantyczne falowniki. Zapomniałem zapytać w Łodzi podczas zwiedzania orientarium, co to za sprzęt, a google nie potrafi mi pomóc. Może ktoś wie / ma namiar na taki sprzęt?
  8. Ja mogę wziąć jak już będzie duży
  9. Dzięki, o to mi chodziło. Czyli zakładając 40g karmy dziennie, muszę podmienić 2000L tygodniowo, co daje 8k L w miesiącu z samego akwarium. Jak by nie patrzył, muszę zrobić zrzut wody ze zbiornika zewnętrznego do rzeki lub jakiejś studni chłonnej, a sam zbiornik bardziej liczyć na zapotrzebowanie do podlewania.
  10. A to Ty myślałeś, że to do Ciebie? Jak coś, to też mogę pomóc To ile tej podmiany dziennie/tygodniowo?
  11. @bojack znam dobrych lekarzy gdybyś potrzebował
  12. @Morganelo moje pytanie dotyczy jedynie ilości podmianki w moim zbiorniku. Wiem, że zrobię zbiornik minimum 10m3. Zastanawiałem się nad 20m3 ale cena dość wysoka. Zbiornik będzie zbierał też deszczówkę z dachu i podwórka, ale w planie mam pompę awaryjną lub przelew do rzeki płynącej w moim podwórku. Pewnie zrobię przelew na wypadek jakiś gwałtownych ulew, ale chciałbym znać ilość wody, która spłynie dziennie z akwarium.
  13. Siema wszystkim. Przymierzam się na zakopanie zbiornika do którego będzie spływać woda że stałej podmiany. Jak powinienem ustawić podmianę w takim zbiorniku - ile litrów dziennie? Chciałem zakopać na podwórku zbiornik 20000L, ale trochę przeraziła mnie cena takiego ustrojstwa.
  14. @crav z czego budowałeś u siebie komin?
  15. Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa Mam tam jakiś metr wysokości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.