Skocz do zawartości

Kemeiz

Użytkownik
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kemeiz

  1. Moja aranżacja wydaje mi się jakaś taka płaska. Brakuje mi trzeciego planu, a nie chcę robić tła. Chciałbym ułożyć większe rumowisko w akwarium. Ale nie wiem jak to zrobić nie opierając kamieni o szyby boczne. Stąd pytanie do forumowiczów, czy można tak układać kamulce aby opierały się o szyby? Czy muszą leżeć tylko na dnie i na sobie bez dotykania szyb bocznych? Jak układacie takie piękne góry?
  2. Gdzie kupiłeś taką gąbkę?
  3. Właściwie to spod Wrocławia - Dobrzykowice. Ale można uznać, że Psie-Pole lub bliżej Wojnów.
  4. A polecacie jakiś inny sklep we Wrocławiu? Czyli docelowo zostawić Iodotropheus sprengerae (4+1) i Labidochromis caeruleus (4+1). Kupiłem tam bo innego we Wrocławiu nie znalazłem a jak dzwoniłem do Tan-Mal to powiedzieli, że na razie nie wysyłają. Można gdzieś kupować ryby zdalnie? BO w czasie epidemii ciężko gdzieś dalej jeździć.
  5. Z ilościowo coś zmienić na + lub - (poza tym Demasoni)?
  6. Zbiornik 240 litrów (120x40x50). Sklep na I we Wrocławiu.
  7. Ostatecznie nabyłem rybki. Zdałem się na wasze opinie ale poszedłem do sklepu, który jest polecany w mojej okolicy i sprzedawca zmodyfikował moje zamówienie. Teraz się zastanawiam teraz, jak przeglądam książkę czy mnie trochę nie nakręcił. Ale już trudno. Tak więc obecnie mam: Labidochromis caeruleus 2 Pseudotropheus cyaneorhabdos 4 Iodotropheus sprengerae 5 Metriaclima melabranchion (Pseudotropheus zebra) 3 Pseudotropheus demasoni 5
  8. Kemeiz

    Ile świecić

    Dzięki bardzo. Jaki zestaw używasz do świecenia? Bo myślę o zmianie tych standardowych lamp na coś czym można sterować.
  9. Kemeiz

    Ile świecić

    Taką odpowiedź już miałem z innych postów. Liczyłem na coś konkretniejszego, dlatego założyłem nowy temat. Naprawdę światło nie ma znaczenia dla ryb. To chyba trochę przesada. Wydaje mi się, że jednak zdrowie i kondycja ryb zależą od ilości i długości świecenia. Pytanie tylko jak.
  10. Kemeiz

    Ile świecić

    MOżecie poradzić ile świecić. Poczytałem i generalnie informacja jest taka , że jak kto lubi. Ale może są jakieś ogólne zasady, tak jak w akwarystyce roślinnej. W końcu ryby żyją w naturze w Afryce, gdzie dzień trwa 12 h. Stąd pytanie ile świecić i jaką mocą. Obecnie mam akwarium 240 litrów i w nim 4 lampy Aquael leddy tube 18 watowe (1 Actinic, 1 Marine i 2 Sunny). Dzięki i pozdrawiam
  11. Jakie masz to oświetlenie. Pytam bo chcę wymienić swoje i zainteresowały mnie możliwości robienia wschodów i zachodów. Możesz podać model i do jakiego litrażu używasz? Z góry dziękuję.
  12. Jakieś inne opinie, sugestie posiadaczy akwariów 240 litrowych?
  13. Z czego robiłeś te maskownice do wylotów i tło? Kupowałeś gdzieś gotowe?
  14. Mam pytanie o cyrkulację wody. Wylot z narurowca mam jak na zdjęciu, po drugiej stronie (razem z wylotem od kubełka, ale on jest raczej słaby). Natomiast widzę, że na dnie zbiera się syfek, nawet jak dam pompę na 3 bieg (co jak na takie małe akwarium chyba jest za dużo). Czy Waszym zdaniem należy dołożyć cyrkulator na ściance bocznej koło wlotu, czy ustawić pompę na 3 bieg i niech mieli?
  15. Kemeiz

    Co to za ustrojstwo

    Coś z tym robić, zamieszać piaskiem, wyłączyć światło?
  16. Kemeiz

    Co to za ustrojstwo

    WItam Mam świeże akwarium (nieco ponad miesiąc) i zaczęły się pojawiać naa piasku takie "cosia" jak na zdjęciu. Czzy to są okrzemki czy inne glony i czy należy z nimi walczyć. Czytałem inne posty w tym dziale ale nie mam pewności - stąd pytanie do znających temat. Z góry dziękuję.
  17. odpowiedz do usuniecia
  18. Na zakończenie i dla potomności jak by ktoś chciał wiedzieć, zamieszczam zdjęcia finalnej, działającej już konstrukcji. Nie jest ona raczej wzorcowa bo za bardzo nakręciłem ale działa.
  19. Wymiary akwarium to 120x40x60. Myślałem o Pseudotropheus Crabo, Chindongo Saulosi, Pseudotropheus Cyaneorbabdos, Iodotropheus Sprengerae w dowolnej konfiguracji, tak aby były przynajmniej dwa gatunki.
  20. Właśnie czekam na "dojrzenie" akwarium i w międzyczasie zastanawiam się nad obsadą. Poczytałem trochę (min. książkę "Pielęgnice jezior Tanganika i Malawi") i wszędzie wspomina się o dobraniu takiej to a takiej liczby ryb i potem redukcji od jakiejś tam ilości (wybraniu np. jednego samca i kilku samiczek). I teraz mam pytanie - może głupie, ale o co chodzi z tą redukcją? Wiem, że chodzi o zmniejszenie liczby ryb, ale jak to wygląda w praktyce? Odławiacie "niepotrzebne" ryby i co z nimi? Brutalnie w kanał (chyba nie)? Co zrobić z nadmiarową obsadą jak się nie ma drugiego akwarium. Sklepy tak chętnie przyjmują "zwroty"? Czy rynek wtórny jest tak chłonny?
  21. Już prawie kończę konstrukcję. Mam pytanie czy można użyć starej ceramiki do filtra? Mam stary kubełek, a w nim ceramikę JBLa, ale tak jak go kiedyś wyciągnęłam z wody tak zostało. Jest trochę przybrudzona. Myślicie czy można takiej użyć czy wywalić i kupić nową?
  22. A co masz na końcu tej rurki (pod wodą)? Zaślepiona i nawiercone boki czy założyłeś jakiś „koszyczek”?
  23. Ale jak zrobiłeś ten wlot i wylot? Z tych samych rurek co reszta instalacji - tzn. rurka do góry, kolanka na brzegu akwarium i rurka do dna? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe?
  24. Coś jeszcze pokombinuję. Zastanawianie natomiast jak macie rozwiązane wloty i wyloty w akwarium. Jest dużo informacji na temat budowy instalacji ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć jak zrobić wlot i wylot. Czy na sztywno, skleić. Czy zastosować jakieś przejsciowki? Co będzie pasowało do rurek 3/4 cala? Bo takie białe będą głupio wyglądać w akwarium.
  25. A macie jakiś patent na testowanie szczelności instalacji przed całkowitym złożeniem? Chodzi mi np. o części z zaworami, które są wkręcanie. Jak się okażą nieszczelne a skleję całość to później trudno już dokręcić lub odkręcić i ponownie uszczelnić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.