Skocz do zawartości

bialy

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
  • Moje akwarium
    Białe 216l
  1. Siporax już w tymczasowym za małym akwarium, przyszłym kotniku, się moczy. Dostałem w zestawie ze szkłem litr, który na 200l powinien wystarczyć. Mam nadzieję, że jest już kolonizowany przez bakterie, dlatego chcę go na starcie wykorzystać.
  2. Rozumienie, że nie ma sensu w ogóle łączyć mechanika/gąbki z siporaxem niezależnie czy to szeregowe czy równolegle połączenie? Czy 1500 jest za słabe i zmiana na mocniejszą głowicę np. 2000 lub większą będzie już dawać radę? I czy wtedy nie będzie wir kruszyć siporaxa w pojemniku? Jeśli nie jest to kwestia wydajności głowicy, to w takimi razie zostawiając filtracje w zbiorniku jak z gotowych elementów poskładać namiastkę Hamburga? Dołożyć 1l siporax z małą głowicą np. 500l/h? I zostawić 1500 z gąbką 12x12x24cm?
  3. Cześć, nie udało mi się dokopać do informacji na forum więc pozwolę sobie zapytać czy ktoś testował budowę potworka z głowicy aquaela jak na obrazku? Dokładnie chcę dać kawał drobnej gąbki z nacięciami o wymiarach 24x12x12 oraz dwa małe albo jeden duży pojemnik na 1l sera siporax do 216l baniaka. Czy takie połączenie biologii i mechaniki ma sens? Idąc tropem Juvelowskiego Bioflow chciałbym przysłonić rurkę do biologii do np.1/2 prześwitu, tak by spowolnić ruch wody w stosunku do gąbki/mechanika. Czy lepiej dać układ bez trójnika jak w domyślnej konfiguracji Turbo? Obsada będzie się składać z l.caeruleus i l.sprengrrae.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.