Skocz do zawartości

pawel35

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

17

O pawel35

  • Urodziny 23.07.1985

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Siechnice
  • Zainteresowania
    wycieczki, akwarystyka, narty
  • Zawód
    inż. automatyk
  • Moje akwarium
    Juwel Rio 240l 120x40x55
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Paweł

Ostatnie wizyty

223 wyświetleń profilu
  1. Ja miałem dokładnie taka samą sytuację. Filtr działał jakiś rok, po czy po zaniku napięcia w mieszkaniu zaczął przeciekać. Przy filtrze nie było nic robione do dnia w którym na 100% była przerwa w zasilaniu i kiedy zaczął przeciekać. Więc doszedłem do wniosku że po powrocie napięcia coś spowodowało przeciek. Zanim się zorientowałem, niestety dość dużo wody wydostało się na zewnątrz. Kilka wiaderek myślę. Zorientowałem się ok godz 22. całe szczęście bo do rana to pewnie większość wody by wypłynęła. Nie weryfikowałem szczegółowo, co było przyczyną. Dla mnie po tym zalaniu filtr kubelkowy, był nie do przyjęcia. To był bodziec do zmiany filtracji na filtr kasetowy/hamburski wzorowany na rozwiązaniach podawanych na forum, jednak nieco zmodyfikowany. Bardzo sobie chwalę taki rodzaj filtracji teraz, jestem mega zadowolony.
  2. Dzięki za porady, o to chodziło właśnie. Teraz widzę, że chyba nie doceniłem przedsięwzięcia. Myślałem, że posmaruje tło klejem od połowy akwarium wzwyż, a dół docisnę kamieniami. Ale jak wypór tego styroduru jest taki duży to może być ryzykowne. Mam w piwnicy stare akwarium 54l, może ryby się przemęczą jeden dzień.
  3. Cześć, chciałem wykonać tło ze styrodury, pokryć je warstwą cementu CX20 następnie pomalować. Niestety cała operacja włożenia tła będzie się odbywała na działającym akwarium z rybami. Pewnie uda się spuścić połowę czy nawet więcej wody ale ryby będą cały czas w akwarium. Mam następujące pytania: - czy można włożyć styrodur nie pokryty w całości cementem do wody tzn. czy tło powinno być ze wszystkich stron powleczone cementem czy np. tył który będzie wklejany do szkła może nie być pokryty cementem? Zastanawiam się jak zachowa się styrodur pod wodą, czy nasiąknie nią czy np. zacznie gnić po pół roku itd.? - jakie farby użyć, do pomalowania cementu CX20, aby było to bezpieczne dla ryb? - jakim klejem wkleić tło, przy założeniu, że powiedzmy do połowy zbiornika będzie woda? Z góry dzięki za odpowiedzi, wszelkie sugestie mile widziane. Poniżej tło po kilku godzinach "dziubania"
  4. Dzięki za sugestie i podrzucenie tematu. W pierwszej kolejności zredukuje do minimum podawanie pokarmów roślinnych. Być może stres u ryb zwiększył się też ostatnio bo robiłem dużą zmianę w aranżacji i dość często gmerałem w zbiorniku. U mnie to wygląda troch inaczej, rzeczywiście dwa największe samce nie mają śladów tych kropek. Ale dwie samice labidochromis chisumulae chizumulu, które są ciągle przeganiane przez samca i są najmniejsze w całym akwarium również nie maja tych kropek. Więc chyba tutaj odgrywa też rolę pewna predyspozycja konkretnych osobników na wystąpienie tych plam. Jeżeli miał bym pojawienie się tych plam wiązać z wprowadzeniem jakiegoś nowego pokarmu to na pewno był by to Tropical Soft Line Herbivore. Teraz jak się zastanowię to rzeczywiście pierwsze plamy mogły się pojawić krótko po wprowadzeniu do diety tego pokarmu. A wcześniej karmiłem HS aqua Spirulina.
  5. O to mnie zaskoczyłeś, nie miałem o tym pojęcia. Myślałem, że w miarę dobrze bilansuje im dietę. Ostatnio rzeczywiście dożo dawałem Tropical Soft Line Herbivore, wygodnie się nim karmi z ręki bo jest dość duży i nie brudzi wody. Co proponujecie w kwestii karmienia? Odstawić Naturefood Premium Cichlid Plant oraz Tropical Soft Line Herbivore. Czy do pozostałych pokarmów dołożyć coś jeszcze bardziej "mięsnego"?
  6. Witam, od pewnego czasu zauważyłem pojawiające się czarne kropki, występują one przede wszystkim na podbrzuszu ryb ale zdarzają się również na płetwach lub w pobliży pyska. Ryby mają się dobrze, pobierają pokarm, podchodzą do tarła. Plamy występują praktycznie na wszystkich rybach oprócz dominującego samca Yellow oraz Acei. Ryby: - 5 szt. labidochromis caeruleus - 2 szt. labidochromis perlmutt - 3 szt. labidochromis chisumulae chizumulu - 7szt. Pseudotropheus sp. „acei” Parametry wody: temp. 26-27st.C, PH 7,8 ; NO2 <0,01; NO3~10 Karmię pokarmami: OSI Cichlid Flakes Naturefood Premium Cichlid Naturefood Premium Cichlid Plant Tropical ProDefence Tropical Soft Line Herbivore Proszę o poradę czy to choroba czy raczej nie powinnam się tym niepokoić?
  7. Ok, rozumiem. No nic potrzymam go jeszcze jeden dzień w chlorze, później odstawie na 1,5 tyg do wypłukania chloru i włożę z powrotem. Purigen kupowałem z rożnych źródeł zawsze w 100ml oryginalnym opakowaniu, w odstępie ok 7-8msc. I teraz wszystkie trzy torebki się zabarwiły w miarę tak samo na różowo. Być może rzeczywiście jakiś składnik w wodzie to spowodował.
  8. Witam, czy to normalne, że purigenu zmienił kolor na różowy? Regenerowałem go ACE 2 max 3razy. Do tej pory nie było problemu po jednym dniu moczenia z brudnego ciemnego koloru zmieniał kolor na biały. I był ok. Teraz jak go wyciągałem z filtra to miał kolor ciemny (brudny) i lekko różowy. Po wymoczeniu w ACE jest częściowo biały a częściowo różowy. Moje pytanie czy też tak mieliście? Czy to oznacza że trzeba go wymienić? Dotyczy to 3 woreczków kupowanych w różnych odstępach czasu. Wszystkie woreczki są częściowo różowe, wyglądają podobnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.