Skocz do zawartości

Kris-Op

Użytkownik
  • Postów

    70
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

41

O Kris-Op

  • Urodziny 10.08.1974

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Opole - Kolonia Gosławicka
  • Moje akwarium
    720 litrów, w fazie tworzenia.
  • Serwisy społecznościowe
    fb.com/kris.opole
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Krzysztof

Ostatnie wizyty

208 wyświetleń profilu
  1. Witajcie, jest może jakaś odpowiedź ws. gąbek? Jakbyście zamawiali, to proszę dla mnie z 10 sztuk.
  2. U mnie zmętnienie po zalaniu akwa także powstało od piasku. Zlikwidowałem je dając do prefiltra przed Fluwalem filtr gąbkowy 5 mikronów.
  3. A inne powody? U mnie w ciągu letnich upałów jest konieczność wyłączenie oświetlenia, gdyż temperatura wody się podnosi za bardzo. Może nie było prądu, lub ktoś odłączył filtry na noc?
  4. Proszę o Wasze sugestię. Mam wykonana szafkę 180 x 70. [stalowy stelaż] Myślą, aby zrobić tam wysoki zbiornik o wymiarach docelowych 180 x 70 x 110 – lub 120 [h]. Daje to brutto 1386 lub 1512 l. Jak uważacie, czy takie wysokie szkło ma sens? Do zbiornika trafiłaby non-mbuna. Proszę o opinię.
  5. Akwarium stoi, i ryby rosną. Aby był ruch w interesie, tworzę akwarium w miejscu mojej pracy, i proszę o pomoc w obsadzie. Non mbuna, wymiary 180 x 70 x 100 [h]. Wysoki zbiornik, brutto ok. 1200 l. Pozdrawiam !
  6. To koncepcja wstępna, chciałbym uruchomić na filtrach łączonych szeregowo. Rozrysuje układ 2x3, oparty na 2 pompach zamontowanych przed korpusami. Układ: [korpus - pompa - korpus - korpus] x 2. Osobne wloty i wyloty do zbiornika.
  7. Taki mam w planie projekt. Akwarium ok. 1000l. Chciałbym filtracje narurową, ale jak najprostszą. Pomijam kwestie mechaniczne, mam na razie dylemat czy rozwiązanie jn. jest ok, oraz czy zrezygnować z opcji zestawów 2x4 na rzecz 2x3. Zestaw 2x3 do wglądu poniżej. Zakładam montaż zestawów łączonych nyplami, aby uniknąć nadmiaru rur w szafce. Proszę o uwagi.
  8. pH stanowczo odbiega w dół. Dodatkowo przepuszczam że masz wysokie SiO4 w wodzie kranowej, u mnie np. jest poza skalę pomiarową testu. Zbadaj wodę kranową, możliwe że tu NO3 już jest wysokie. Moje przemyślenia na szybko: - żadnych gwałtownych działań - napisz ile godzin świecisz, i jaka moc światła. - pobadaj wodę w kranie [pH, NO3, SiO4] - delikatne karmienie w ciągu najbliższych dni.
  9. Podaj dokładne parametry wody, jakie tylko możesz. To dziwne zachowanie, moje stado jak mnie widzi wypływa entuzjastycznie i patrzy czy będzie jakaś szama. A tak to grzebie gdzie się da.
  10. Kris-Op

    Nie chce żadnych glonów!

    Ile kosztują reagenty do tej maszynki?
  11. Tak z ciekawości zapytam, jak udało się zrobić VAT 8 %? Mam zamawiać podobne parametry, i chciałbym z wykonawca ustalić stawki PTU
  12. Kris-Op

    Nie chce żadnych glonów!

    Ja tylko zapytam o testowanie PO4 testem JBL, czy jego wynik mierzymy x3?
  13. Dobra idea z rurą karbowaną - duża powierzchnia wymiany ciepła. Rura - foto ze strony artom.com.pl Zawór z kapilarą [hertz]. Głowica termostatyczna HERZ z czujnikiem powierzchniowym do ogrzewania podłogowego 20 - 50 st.C 1 7420 06 Zasada działania: Przy termostacie HERZ z czujnikiem powierzchniowym zmiana objętości cieczy jest przenoszona kapilarą do mieszka, który przesuwa trzpień zaworu. Zawór termostatyczny jest zamykany w wyniku wzrostu temperatury. Skala temperatury jest oznaczona na zewnętrznej stronie termostatu. Za pomocą pokrętła następuje ustawienie temperatury.
  14. Ogrzewanie dużego akwarium przy użyciu ciepła z CO. Mam w planie urządzenie większego zbiornika, na dzień dzisiejszy planowany rozmiar to 320*100*100 – około 3200 litrów wody brutto + sump. Mam dylemat z ogrzewaniem – pomieszczenie w którym je postawię ma w zimie ok. 19 stopni – muszę podgrzać na stałe wodę o ok 5-6 stopni. Teraz pytanie, jak ekonomicznie to uzyskać. Na początek zakładam docieplenie 2 ścian akwa styrodurem – maja być i tak wyklejone czarną folią. Na górę pokrywa, przynajmniej na zimę. Nadal jednak potrzeba podgrzewać ponad 3,5 tony wody, myślałem aby w akwarium przewidzieć filtracje oparta na sumpie [z 600 l – jeszcze nie liczyłem jego pojemności], i wewnątrz sumpa dać rury Pex wpięte w obieg CO. Rury oczywiście z regulacją temperatury – zawór mieszający lub podobne rozwiązanie – ustalę w instalatorami jak będę to wykonywał. I pytanie zasadnicze – ile min. metrów rurki fi 16 mm o temp 28 st. C potrzeba aby zapewnić ciepło tej ilości wody?? Sump będzie miał ok. 60 x 200, myślałem o 25 metrach. To wstępna koncepcja, proszę o uwagi i porady.
  15. Wczoraj wpuszczałem całą obsadę do 700, obsada jak w stopce. Pływały razem w grupie. Obecnie podzieliły się kolorami i yellow pływają we własnym stadzie - głownie przed pompą w silnym nurcie, czyniąc tam pokazy akrobatyczne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.