Skocz do zawartości

D4LL

Użytkownik
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez D4LL

  1. Kolego podziwiam Ciebie że w miarę prosty temat karmienia potrafisz tak skomplikować i tworzyć z tego doktorat. Zapewniam Ciebie że ryby które posiadasz nijak się mają do swoich przodków żyjących w jeziorze. Nawet ryby sprowadzane z Afryki są z hodowli i mają jedynie pokrewne kolory i kształty, a żywione były sztucznymi pokarmami więc z całym szacunkiem Twoje odwzorowanie diety ma się tak jak byś chciał obecnie Indianina w rezerwacie w Dakocie karmić żywym lub suszonym mięsem, a on już od kilku lat jada McDonalda. 

  2. Nieprzeciętnie zawiły wątek powstał z prostej kwestii samego pokarmu dla ryb. Przypuszczam, że Autor tematu zapewne wodę do podmian sprowadza bezpośrednio z jeziora jeżeli tak bardzo odwzorowuje dietę poszczególnych gatunków. Uważam z własnego doświadczeni i obserwacji że obecnie pyszczaki dostępne w sklepach przeżyją w kałuży karmione mixem dla danio. Te ryby bardzo szybko dostosowują się do panujących warunków i diety którą im serwujemy, gdyby tak nie było to duża non mbuna zdychała by po 3 dniach w baniakach mniejszych jak 4m długości. 

  3. 6 godzin temu, Bartek_De napisał:

    Miałem narurowca w 240l i nie uważam, żeby był to przerost formy nad treścią. Przecież pompa ma wydajność trochę ponad, a czasem nawet mniej niż 3000l/h. W kaseciakach macie mocniejsze pompy. Co do czyszczenia rur. Nie widzę takiej potrzeby, to nie węże. Po roku użytkowania, jak sprzedawałem akwarium razem z narurowcem to rury w środku były jak nowe.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
     

    To rury nie zachodzą glonem w narurowcu jak ma to miejsce w kubłach? Jak to możliwe? Zasada działania jest taka sama tylko inna forma. 

  4. Pomysł z narurowcem ok to jest jakieś rozwiązanie ale czy to ma sens do takiego litrażu? 240 litrów to niewiele. To jakbyś na mrowki szedł z armata moim zdaniem. A jak będziesz czyścił w poz k3kszym czasie zwrotkę 180 stopni? Tak dla posiadaczy narurowcow jak po 6-10 miesiącach czyścicie rurki? 

  5. Cześć, w kwestiach komputerowych myślałem że sobie radzę jednak poległem na blachej aktualizacji firmwere. Tak mnie to zirytowało, że prosze o pomoc. Nie mogę zainstalować nowego oprogramowania. Sterownik przyszedł w wersji 4.0.4 i tak jest do dziś siedziałem ze sprzętem 1,5 godziny dziś próbując to zaktualizować i nadal nic. Po podłączeniu usb do kompa nic się nie dzieje tak jakby urządzenie nie było widoczne czy jest jakiś alternatywny sposób bo już zaczynam podejrzewać ze usb w sterowniku jest uszkodzone. Ma, miał ktoś podobny problem? 

  6. Ok będę na bieżąco obserwować sytuację jak zaczną się walki tak na poważnie to odlowie nie chce u siebie żadnego obozu tortur  tworzyć. Na ten moment zbiornik jest idealnie podzielony na pół Maingano lewa strona auratusy prawa żółtki z coralami wszędzie ich pełno więc czekam na rozwój sytuacji 

  7. No w końcu, coś się zacznie dziać kupiłem małe przecinki po 2-3 cm teraz mają ok 6-7 a to pierwszy który zmienia kolor reszta jest soczyscie żółta i gania tego biedaka w sumie Auratusow jest 8 szt. Towarzysze to Saulosi Coral, Maingano, 

  8. 6 godzin temu, mirsto napisał:

    A jak duże jest akwarium? Jak gruby był filc i ile stracił na grubości po postawieniu całości? Przekonuje mnie pianka/filc bardziej niż coś twardego jak podkładki/ślizgacz bo ciężar się lepiej rozłoży po całości. Jeśli róg kafelki wystaje to pianka/filc się podda. Jeśli na taki róg trafi ślizgacz/podkładka/nóżka to będzie problem. Ciężar będzie działał punktowo. Trochę mam tez obawy postawić szafkę bezpośrednio na podłodze. Tam zawsze będzie szczelina i może dostać się woda która ciężko będzie miała wyparować. Lepiej chyba ta pianka która nie pochłania wody. Podejrzewam, że będzie tak ściśnięta, że woda nie będzie miała szans tam podejść. Tylko czy szafka na piance będzie stabilna? Jaka grubość pianki?

    Zbiornik 300l stelaż stalowy, płyty plus kamienie waga jakieś 500kg filc ok 2mm usiadł niezauważalnie bardziej mi zależało na poziomie całego zestawu a ten jest ok 

  9. Cześć Malawisci, postanowiłem z hw 603b zrobić prefiltr do jbl e1502 i tu powstają pytania.

    1. Średnica wejścia i wyjścia hw 603b ma zdecydowanie mniejsze od przewodów jbl-a czy to mocno ograniczy wydajność filtra? 

    Jak przyłączyć węże do hw 603b? Krocie zmniejszając średnicę mam jednak to raczej nie wszystko? 

    Z próbą i pomoc. 

    IMG_20200104_151608.jpg

  10. W dniu 14.11.2019 o 12:01, Bartek_De napisał:

    Świetna robota Łukasz emoji106.pngemoji108.pngemoji123.png Aranżacja przepiękna i ciekawa obsada, kolejny wzór do naśladowania dla "młodych" malawistów, bo ostatnio mamy wysyp tematów "chcę dużo i kolorowo" emoji6.png i ładowanie siedmiu gatunków do 300Lemoji24.png
    Jeszcze raz brawoemoji122.pngemoji122.png

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
     

    Siedem gatunków do 300L dla ortodoksyjnych malawistów to zbrodnia już to zauważyłem tu na forumu, jednak dla przeciętnych hobbystów jak ja którym akurat podobają się rybki z tego biotopu jest to normalna sprawa. Uważam, że to forum jest miejscem dyskusji jednych i drugich 😎

    • Zmieszany 1
  11. 2 godziny temu, Bartek_De napisał:

    A tak na przyszłość, to po aklimatyzacji nie wlewaj wody z worka do akwarium, tylko wylej ją do wiadra podkladając siatkę żeby wyłapać ryby i dopiero wpuść je do akwarium.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
     

    A dlaczego ma wylewac wodę do wiadra? Jakie to ma znaczenie? 

  12. 2 godziny temu, darkon napisał:

    Cyrkulator proponował bym zainstalować nad / w okolicy zasysu filtra i dopiero bawić się w korygowanie jego ustawień. Swoja drogą ten JBL nie da rady jako mechanik i biolog jednocześnie, za słaby, nie będzie dobrze zbierał nieczystości.

    tak teraz też to już widzę w wodzie pływa sporo drobiazgów, które w mniejszym zbiorniku były zasysane, w ostateczności będę zmuszony dołożyć jak koledzy sugerowali AC 2000 na samej gąbce chociaż będę się wzbraniał bo im mniej sprzętów w zbiorniku tym według mnie ładniej,

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.