Skocz do zawartości

Fruts

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Kraków
  • Moje akwarium
    300l paletki

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Liczyłem na bardziej żywiołowa dyskusje... Nikt nic niema do powiedzenia? Żadnej rady
  2. Witam wszystkich! Chciałem skorzystać z wiedzy forumowiczów, odnośnie zakładania dużego akwarium, jego filtracji etc. Kilka szczegółów, zakładam zbiornik 700l (260x50x55h), w zbiorniku ma być trochę roślin i paletki. Wiem że to forum malawi ale dla informacji technicznych nie ma chyba większego znaczenia co sra.. tylko że dużo. A to oznacza zapotrzebowanie na dobrą filtrację. Zdecydowałem się na filtr narurowy, i być może filtr kubełkowy pomocniczo. Dodatkowo chciałbym zrobić auto podmianie wody. Akwarium ma stać w takim miejscu: Zamiast tej szafki pod skosem. Skos powoduje pewne ograniczenia w swobodnym dostępie do akwarium (ok bardzo duże) i determinuje maksymalna wysokość. Około 67cm Jak widać na zdjęciu podłożem jest wylewka betonowa która lekko się zaokrągla przy ścianie i krawędzi. Tutaj pojawia się jedno z moich pytań: co położyć jako podkład pod akwarium? Myślałem nad warstwą styropianu na to płyta meblowa na którą położy piankę i dopiero na to akwarium. Styropian miałby zniwelować nie równości a płyta zapewnić równe rozłożenie ciężaru. Czy dobrze kombinuję? Jakieś inne rady? Kolejną rzeczą jest problem filtracji jak widać na pierwszym zdjęciu, akwarium i filtr będą na tej samej wysokości gdyż chce go ukryć w drugiej części szafy oraz łazience to będzie widać na tym planie: Planuję przebić się przez ścianę na której jest druga część szafki, i połączyć się z szafką w drugim pomieszczeniu (łazienka), uzyskam tym samym w miarę wygodny dostęp do filtracji oraz do mediów. Odnośnie autodolewki wody, chciałbym na bocznej ścianie akwarium zrobić coś takiego jak pudełko przelewowe za pomocą którego woda będzie spływać do kanalizacji. Tylko tu pytanie czy jest możliwość zrobienia czego kolwiek co będzie wiązało się z cięciem wierceniem szyby? Nie osłabi to konstrukcji? Z góry dziękuję za pomoc!
  3. Dziękuję za odpowiedź, To mam jeszcze kilka pytań... Tak już jest że odpowiedz na jedno implikuje kolejne. 1. Czy dla pompy i systemu ma znaczenie że będzie tylko trochę poniżej tafli wody? Pompa się nie zamęczy? 2. Czy ma ktoś może sklep w którym kupowałam orurowanie do instalacji? Na forum polecano ten sklep ale on nie posiada rozmiarowki w calach i trzeba by to sztukowac https://www.pvcu.pl/rury-pvc-u-pn-10-c-45.html niechciap bym też się opierać tylko na Castoramie. 3.troche luźniej związana z tematem, po co stosuje się pruline na wodę z filtra ro? Filtr ro przecież obniża pH to po co takie medium filtracyjne? Z góry dziękuję za pomoc
  4. Kolejne pytanie które mam to, na jakiej średnicy zrobić układ? 3/4 czy 1'? I jakimi rurkami połączyć układ, klejonymi czy rozgrzewanymi?
  5. Witam wszystkich, Mam pytanie: czy można do takiego zestawu filtrów narurowych dodać wodę z ro. Widziałem na schematach w tym wątku, że wodę z ro ludzie podłączają za pompa. Tutaj pojawia się dla mnie kolejne pytanie czy pompa nie uszkodzi filtra ro gdyż może próbować przepchać wodę z systemu do filtra ro. Czy nie lepiej zamontować dojście wody to przed pompę?i kolejne jeżeli montujemy bezpośrednio do systemu narurowego dolewkę wody (ro) to z filtra ro to stosujesz tylko tłok zmiękczający wodę czy te dwa pozostałe również? I jak na filtrze ro dozować dolewanie się wody?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.