Skocz do zawartości

badboys

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. Wiem że akwarium narożnikowe nie jest wskazane dla pyszczaków ale moje akwarium w najdłuższym miejscu ma 122 cm a w najkrótszym 80 cm. Dodatkowo zbudowałem z kamieni kilka jaskiń i dodałem rosliny. Mam nadzieje że przy obsadzie max 13 osobników moje pyszczaki nie będą musiały sie wstydzić. Herisimi dzięki za artykół ! Zapoznałem się i jednak zdecyduje o wymianie aulonek. Co nadziwniejsze zauważyłem że to aulonki walczą miedzy soba mimo że jestem prawie pewien że jest to samica i samiec.( samiec jest bardzo ubarwiony)
  2. Dzięki za rady! Sa dla mie bardzo cenne! W takim razie pozbędę sie aulonek i dokupię red-redy oraz maingano tak żeby stworzyć harem maingano 1+3 oraz red redów 1+4. Czy przy zbiorniku 240 L mogę jescze dorzucić 1+3 yellow-ków. To razem do obsadę 13 ryb. Czy może dla dobra ryb lepiej zostać przy dwóch gatunkach. NIe jestem hodowcą. Moje akwarium ma być ładne (jest ozdobą holu) ale także zgodne z naturalnym środowiskiem żyjących w nim ryb. Moja przygoda z akwariami zaczeła się już kilkanaście lat temu ale pyszczaki posiadam bardzo krótko. Niestety obsługa sklepu w którym dokonywałem zakupu nie była zbyt doświadczona w kwestii tego typu ryb dlatego własnie pytam was o rady!!! Z tego co wiem samca rozpoznaje sie po atrapie jajowej. Czy jest jeszcze jakiś sposób na rozpoznanie samca czy poprostu musze kupić wiecej osobników niż przewiduję mieć w przyszłośći i poźniej odłowić nadmiar. w załączeniu zdjęcia mojego akwarium
  3. tak to prawda że jestem początkujący jeśli chodzi o pyszczaki dlatego skorzystałem z rad sprzedającego który polecił mi tą obsade na ten zbirnik . Zbiornik posiadam o wymiarach 80/122/52 . Mam pytanie może da się coś podmienić jeśli chodzi o rybki gdyż mam możliwość wymiany na inny gatunek.
  4. Witam!!!! posiadam akwarium o poj. 240l narożnikowe i obsade małych dopiero co zakupionych pyszczaków: - Aulonokara 2szt - Pseudotropheus maigan 1+2 - Mailandia zebra red red 3 szt i tutaj nie moge rozpoznać jeszcze czy to samiec czy samica. Proszę o radę czy te gatunki pyszczaków mogą być razem i czy pojemność zbiornika jest wystarczająca ? Jeśli nie tak to jaki byłby najlepszy dobór?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.